Final Fantasy XV има свој Audi R8 подготвен за најмногу фанови

Ауди R8

Развојот на Final Fantasy XV е при крај, па така започнува нишањето на вестите. Реалноста е дека компаниите вклучуваат специјални „играчки“ за да ги придружуваат премиум изданијата на нивните игри, но „Сквер Еникс“ сакаше да оди многу подалеку, од најактуелните обожаватели на компанијата ќе можат да добијат ексклузивно издание на Audi R8, највредниот „артикл“ на оваа најнова рата од сагата, Audi R8 ofвезда на Луцис. Ако сакате автомобили, сакате видео игри и згора на тоа имате пари, време е да го набавите ова ексклузивно возило.

Тоа не е прва врска на играта и автомобилот, бидејќи во филмот CGI елабориран со името на Крајната фантазија XV на Kingsglaive (претходник на играта), овој фантастичен автомобил беше веќе виден. Цената е најинтересна, 500.000 евра за возило што достигнува од 0 до 100 км / ч за само 3,2 секунди, со седумстепен менувач и 10 литарски V-5,2 мотор (заборавете на дизел верзијата за заштеда на гориво).

https://www.youtube.com/watch?v=0USrtc7-sjc

Willе има внатрешни панели дизајнирани со климање кон играта, како и необична работа со боја на украсите, а да не ги спомнувам спектакуларните тркала што можете да ги видите на фотографијата со заглавие.

Сепак, запомнете го тоа Можете да наддавате на автомобилот само ако претходно сте ја купиле верзијата лукс на играта што ќе се најде во продажба следниот 21 ноември. Сквер Еникс сакаше да ги заслепи масите и претпоставуваме дека ќе има beубител на сагата кој ќе одлучи да ја добие оваа убавина на автомобилот. Се надеваме само дека идниот сопственик ќе одлучи да го задржи на изложба, навистина би било штета да го видиме како стои на страната на М-30 за каква било несреќа (или инцидент).


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)