Fitbit Charge 2 и Fitbit Flex 2, сега се достапни две нови апарати за носење

Fitbit Полнење 2

Веќе долго време слушаме за нови носени уреди на Fitbit, уреди кои се чинеше дека се натпреваруваат со денешните паметни часовници и најмоќните фитнес бендови. Сега тие нови уреди на Fitbit се реалност што може да се купат преку веб-страницата на Fitbit.

Fitbit Полнење 2 y Fitbit Flex 2 Тие се новите носени уреди на Fitbit, уреди кои имаат моќен хардвер и прилично ниска цена. Првата има специјална верзија која е малку поскапа и истовремено персонализирана.

Fitbit Charge 2 се носи со 1,5 инчен оледен екран. Charge 2 има и Bluetooth-врска што ни овозможува да го користиме Fitbit Charge 2 како паметен часовник што прима известувања и други информации од мобилниот. Исто така, ќе има ГПС и монитор за срце за да ги следи нашите отчукувања на срцето. Може дури и да создадеме водени сесии за дишење. Цената на Fitbit Charge 2 е 159,95 евра, цена на која мора да ја додадеме цената на каишот ако сакаме да го смениме. Цената може да биде и поголема доколку се одлучите за специјалното издание на уредот, во овој случај станува збор за 189,95 евра.

Fitbit Charge 2 може да биде одлична алтернатива на паметниот часовник

El Fitbit Flex 2 тоа е подостапно за носење, но исто така повеќе сличен на фитнес-бенд. Во овој случај станува збор за водоотпорен уред, централно парче со пет обоени LED светла што се користат за познавање известувања и активирани функции. Е централното парче може да се замени со кој било каиш и компатибилен додаток, како и Xiaomi Mi Band 2 во моментов. Fitbit Flex 2 монитор вежба пливање што го правиме, како и други видови вежби што ги правиме, иако информациите за сесијата ќе бидат познати преку мобилна апликација.

Fitbit Flex 2 има цена од 99 евра, интересна цена ако земеме предвид дека носното средство ќе има автономија од 5 дена, нешто што во моментов нудат малку уреди.

Новите уреди на Fitbit веќе ветуваа кога слушнавме за нив и сега кога ја знаеме дури и цената, тие се уште поинтересни. Барем Fitbit Charge 2 може да биде одлична замена за многумина кои во потрага по прифатлив паметен часовник но со одлични функции Што мислиш? Дали мислите дека вреди овие два нови уреди Fitbit?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.