Фотографиите и спецификациите на Motorla Moto E се филтрираат

моторола-мото-е

Motorola, всушност Lenovo, прави многу врева со своите најнови терминали од висока класа. После возбуда генерирана од Motorola Moto Z Droid и нејзината фантастична камера (што DxOMark ја оценува како трета најдобра на пазарот) и опсегот Moto Force Droid, откриваме истекување на Motorola Moto E, уред со умерена цена и добри спецификации што може да плени добар број на корисници и да ги привлече кон брендот. Ова ќе биде уште еден од моделите за влез, или ниска класа Motorola, што ќе означи ера. Сепак, процесорот беше вистинско изненадување.

Прво на сите ќе ги расчистиме сомнежите, навистина Motorola го заборава Qualcomm и оди на MediaTek за процесорите на овој Motorola Moto E. Во меѓувреме, екранот ќе биде пет инчи, со HD резолуција, односно на 720p (не Full HD). Што се однесува до складирањето, првата лизгалка, наоѓаме 8 GB внатрешна меморија што денес може да биде очигледно недоволна, иако може да се прошири на 32 GB преку картичка microSD. Како што веќе знаевме, задната камера ќе биде 8 MP, во меѓувреме на предната страна наоѓаме сензор од 5MP кој ќе прави пристојно селфи.

Дизајнот е прилично контиуниста, логична големина за панел од пет инчи, без сензор за отпечатоци, како што би очекувале и во низок уред. За шасијата, поликарбонат, главно во црно. Уредот ќе има поддршка за LTE, како може да биде поинаку. Цената е највпечатлива, почнувајќи од 130 долари или 100 € за европскиот пазар. Ние го следиме тоа да, без спецификации за процесор или RAM меморија, иако можеме да претпоставиме малку повеќе од 1 GB RAM меморија по толку умерена цена и фер процесор за основните процеси.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.