Фотографиите од матичната плоча на новиот iPhone 7 ја погодија мрежата

матична плоча-iphone7

Многу сме блиску да го знаеме новиот предводник на Apple, новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но засега она што го имаме од надворешната страна на новиот iPhone ни е доста познато бидејќи се чини дека малку или ништо не се менува од сегашниот модел (освен во моделот Плус и неговата можна двојна задна камера). Наместо тоа, ако погледнеме малку подалеку од надворешната страна на уредите и навлегуваме во внатрешниот хардвер на новиот iPhone, ако можеме да видиме дека промените се нешто поистакнати.Вистината е дека на сите ни е јасно дека новиот iPhone ќе претставува важна промена во однос на моќноста и ефикасноста, но она што не може да се каже е дека матичната плоча е толку различна помеѓу новиот iPhone и сегашниот. Очигледно на оваа табла недостасуваат останатите компоненти кои се уште еден навистина важен дел, но накратко и видено во споредбеното видео очигледно има малку промени. Имаме видео каде што тие ни покажуваат некои разлики помеѓу обете матични плочи, оној на сегашниот iPhone 6s наспроти оние на претпоставениот iPhone 7:

На кратко, тоа е многу важна компонента во кој било тим, но не треба да ги ставате рацете кон вашата глава ако разликите помеѓу оваа и сегашната не се толку големи. Покрај тоа, ова се протекувања што не се потврдени од страна на „teradown“ како што обично прават колегите од iFixit со уредите откако ќе бидат пуштени во продажба, па ајде да уживаме во гласините без да размислиме понатаму. Процесорот М10 ќе им даде на овие нови iPhone 7 и iPhone 7 Plus подобра автономија и ефикасност од сегашниот iPhone, нешто што е навистина добро за корисникот.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.