Фотографии од Samsung Galaxy Note 7 еден ден пред да бидат лансирани

белешка-7-2

Веќе сме јасни за дизајнот што ќе го има овој нов модел на Samsung, Galaxy Note 7, но сепак помалку од 24 часа пред неговата официјална презентација протекуваат терминални слики или барем како што изгледа како последен потсмев на овој нов фаблет што ќе биде претставен утре. Ние велиме за моделот бидејќи сликата што може да се види на екранот го покажува утрешниот датум и иако е точно дека ова може лесно да се модифицира со промена на датумот, ни дава чувство дека станува збор за „атарот“ отколку за вистинскиот уред исто така за дизајнот и завршувањето на централното копче. 

Ова се останатите фаќања што протекоа во Социјална мрежа Твитер:

Тие всушност не учат на ништо што не сме виделе порано, но овој модел со златна завршница не беше официјално претставен. Сега само треба да бидеме малку повеќе трпеливи и видете во презентацијата дали можат да ни покажат нешто што не знаеме по износот на протекување што го имал уредот Samsung.

Samsung има сè за да освои оваа година во однос на глобалните придобивки и повеќе имајќи предвид дека дизајнерската линија на овој нов Samsung Galaxy Note 7 е исто толку спектакуларна како во случајот со Galaxy S7 и S7 Edge. Значи, ако додадеме и дека овој нов уред исто така се продава во повеќе земји од Galaxy Note 5, сигурни сме дека заработката во следниот квартал исто така ќе биде позитивна. Во секој случај утре е денот на официјалното претставување во Newујорк и во Актуелидад Гаџет ќе ви кажеме сè за новиот фаблет на Јужнокорејците.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Gibran dijo

    Телефонот е прекрасен, навистина ми се допаѓа на почетокот, не ми се допаѓа идејата да биде закривен (за тоа е наменет EDGE), но династијата ме убеди. Замислувам дека ќе биде многу поскапо, но ако ја одржат истата цена како НЕТЕ 5 и оваа друга цена паѓа, можеби ако сте подготвени да ја купите оваа.