Фото-картичка Ashampoo®: Користете ја бесплатно за промоција на Божиќ

Фото-картичка Ashampoo

На само уште неколку дена до Божиќ (и Новата година), можеби ќе се најдеме во тешка ситуација што не најдовме некаков подарок да им го подариме на нашите пријатели. Ако мислите на испорачајте Божиќна честитка од оние бесплатни што постојат на мрежата Да напоменеме дека ова е лоша идеја, бидејќи тоа е ресурсот на кој одат многу луѓе и дека во моментов е „премногу популарен“ за да биде посебен подарок.

Што ако можете да направите е да се обидете да направите Божиќна честитка со професионална боја и користејќи «Ashampoo Photo Card», Тоа е платена алатка и сепак можете да ја добиете бесплатно благодарение на интересна промоција. За да можете да го користите, ќе ви предложиме да следите неколку чекори, кои ќе ви понудат можност бесплатно да го набавите, како што ви предложивме.

Да се ​​биде дел од бесплатната промоција на Ashampoo Photo Card

Првата причина зошто треба да ја добиеме оваа апликација наречена "Ashampoo Photo Card" се должи на голема разновидност и разновидност на стандардните шаблони кои постојат за да можат да ги користат нашите фотографии, а подоцна да ги украсат со божиќна боја. Постојат приближно 90 опции во кои можете да уживате од истиот интерфејс на оваа алатка, која нема да поставува никаков вид на „воден жиг“ затоа што ќе го добиете легално и со сериски број што ќе го обезбеди истиот производител.

Нешто што мора да го споменеме однапред, е дека алатката може да го добиете (првично) на германски, Ова е затоа што веб-страницата што ја нуди оваа промоција се наоѓа во Германија. Од оваа причина, Предлагаме да отидете на следниот линк, што ќе ви овозможи да ја преземете Ashampoo Photo Card.

Кога ќе завршиш преземете Ashampoo Photo Card (која има тежина од приближно 220 MB) ќе мора да ја инсталирате. Не е потребно многу познавање на германски јазик,следниот»Дали е оној што е генерално во средина на другите две (на дното на интерфејсот за инсталација).

Фото-картичка Ashampoo 01

Beе има одреден момент во кој алатката ќе ве праша за серискиот број на промоција, што ќе треба да го добиете со притискање на копчето на дното на интерфејсот за инсталација. Ова автоматски ќе го отвори стандардниот прелистувач на Интернет, каде што треба да напишете на вашата е-пошта и потоа да го притиснете копчето «.за да влезеш".

Фото-картичка Ashampoo 02

Сега само треба да отидете во сандачето за е-пошта, каде што ќе добиете порака со врската на која треба да кликнете.

Фото-картичка Ashampoo 06

Повторно ќе скокнете на ново јазиче на Интернет прелистувачот, каде што треба пополнете мала форма со вашите имиња и датум на раѓање. Откако ќе ја завршите оваа прва задача, ќе добиете код, што е серискиот број што мора да го поставите во интерфејсот на алатката.

Фото-картичка Ashampoo 04

Создавање на наши новогодишни честитки со Ashampoo Photo Card

Целиот процес што го спомнавме погоре ќе ни служи само добијте го серискиот број на промоцијата понудени од развивачот на Ashampoo Photo Card; Ние мора да предвидиме дека оваа алатка е верзија 1.0, што значи дека во одреден момент ќе добиете известување за ажурирање од премиум верзијата што станува 2.0. Препорачуваме да се држите до оригиналната верзија затоа што повисоката верзија може да претставува плаќање за таа лиценца.

Откако ќе се најдете во интерфејсот на Фото картичката Ashampoo ќе се појават три опции за употреба, првите двајца се најважни и тие ќе ви помогнат да фотографирате со камерата на вашиот персонален компјутер или да внесете слика од место на вашиот хард диск.

Фото-картичка Ashampoo 05

Кога веќе сте ја одбрале фотографијата, веднаш ќе се појави десната страна странична лента со многу прилагодени обрасци, избирајќи ја само онаа што совршено одговара на фотографијата што сте ја одбрале да ја креирате, таа „Божиќна честитка“ што ќе им ја подарите на вашите пријатели.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.