Хартијата, од Dropbox, ја подобрува соработката со скица, папки и многу повеќе

Хартијата, од Dropbox, ја подобрува соработката со скица, папки и многу повеќе

Новите технологии, а особено ширењето на апликациите и мобилните уреди, го дозволија и олеснија забележителен напредок во однос на соработкатаНа таков начин што во моментов, работните групи можат да бидат составени од луѓе лоцирани во различни географски точки и различни временски зони, без тоа да биде пречка за напредокот на нивните проекти.

Dropbox е добар пример за тоа како мобилните и десктоп апликациите можат да помогнат во тимска работа, особено од лансирањето на Paper, a соработка работна околина која неодамна беше дополнително подобрена со воведување на нови карактеристики тоа, без сомнение, ќе биде многу добро прифатено од корисниците, бидејќи тие се плод на нивните сопствени побарувања.

Dropbox Paper ги слуша корисниците и се подобрува

Колаборативната работна околина на Dropbox, Paper, доби некои нови функции кои значително го подобруваат корисничкото искуство. Една од главните измени е што од сега Sketch се интегрира со Paper на таков начин што корисниците на обете услуги ќе можат да прегледајте ги датотеките за скицирање без да оставите хартија.

Некои од новите функции воведени во Paper реагираат на сопствените побарувања на корисниците, како што истакна Dropbox. Добар пример е воведување на нешто едноставно како папките. Компанијата вели дека корисниците создаваат голем број документи во хартија од мобилни уреди, така што новата функција на креирајте папки директно од вашиот паметен телефон или таблет Themе им биде многу корисно бидејќи подоцна ќе можат да преместуваат документи во тие папки без да одат на работната површина.

Хартијата, од Dropbox, ја подобрува соработката со скица, папки и многу повеќе

И друга новина е воведување на функциите на Архивирај и избриши. Сега, ако сакате, корисникот може целосно да избрише документ од хартија или да го архивира. Со оваа втора опција, наведениот документ ќе продолжи да биде достапен, но повеќе нема да биде во множеството активни датотеки. Според Дропбокс, ова ја подобрува организацијата на работните тимови, особено во случај на проекти за кои е потребно високо ниво на организација.

Покрај тоа, Paper исто така го воведе и Преглед на документ што ќе се појави кога, додека е на работната површина, корисникот лебди на курсорот над датотека и кога продолжува да бара документи.

Конечно, Paper виде како нејзината главна страница е редизајнирана и сега Датотеките со Dropbox и Paper Docs се прикажуваат комбинирано, покрај тоа што може да видите споменувања, коментари и повеќе од главната страница Dropbox.

Ако сеуште не сте пробале Paper, ве покануваме да го искористите најголемото слободно време за време на викендот и да го погледнете. За да го направите ова, подолу ви оставаме врски за преземање за iOS и Android:

Хартија од Dropbox (врска со AppStore)
Хартија од Dropboxслободен
Dropbox хартија
Dropbox хартија
Развивач: Dropbox, Inc.
цена: слободен
 • Снимка на екранот од хартија Dropbox
 • Снимка на екранот од хартија Dropbox
 • Снимка на екранот од хартија Dropbox
 • Снимка на екранот од хартија Dropbox
 • Снимка на екранот од хартија Dropbox

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.