HyperX Pulsefire Surge, го прегледавме овој милиметарски прецизен глушец за игри

Производот за игри има сè повеќе простор на заситен пазар брендови кои тврдат дека се специјалисти за производи за повеќето гејмери, иако подоцна реалноста е сосема поинаква. Денес имаме интересна алтернатива придружена од еден од најуспешните производители на компјутерски компоненти во историјата.

Ви ја донесуваме анализата на Pulsefire Surge прецизно глувчето за игри, производ на HyperX. Со овој глушец со неспоредливи способности во боја и низа компоненти што нема да ви дозволат да користите хардвер како изговор за вашиот недостаток на квалитети, не треба да недостасувате ништо. Откријте со нас овој глушец дизајниран за најмногу гејмери.

Како звучи HyperX? Работите се менуваат кога ќе го именуваме Кингстон, производителот на висококвалитетни компјутерски компоненти сега развива производи со ист квалитет насочени кон најсложените корисници во гејмерската арена и вака настана HyperX. Затоа сме соочени со производ чиј квалитет ќе биде тешко да се доведе во прашање, а реалноста е дека тој се покажува веднаш надвор од кутијата. Но, она што сакате да го знаете е како тоа функционира во останатите свои квалитети, ајде да дојдеме до тоа.

Дизајн и материјали: Во полна боја, начинот на кој најмногу им се допаѓа на гејмерите

Она што прво го привлекува нашето внимание е тој прстен што го опкружува целиот глушец и нема смисла додека не го инсталираме софтверот HyperX. Магијата влегува во игра и гледаме како тој бран RGB почнува да го осветлува глувчето, реалноста е дека е скоро хипнотичка, средниот пат помеѓу строгоста на повеќето RGB "игри" производи и елеганцијата, Тоа е многу добро осмислено, дури и aубител на минимализмот како мене успеа да го убеди. Сепак, и иако не ми се допаѓаат многу светлата во производите за игри, се чини неопходен услов, затоа што ќе сметаме на тоа, мора да биде добро направено.

Што се однесува до останатите, тоа е чиста ергономија и едноставностИма многу привлечен дизајн за рака, а исто така е покриен со типичен гумен филм што ќе не спаси од непријатност во форма на лизгање. Тркалото, исто така, изработено од материјал што изгледа како гума, обезбедува зафат и прецизност во еднакви делови. Додека централното копче и страните се изработени од прилично привлечен црн лакиран пластичен материјал. Покрај тоа, тие дизајнираа зголемен заден дел што ќе ни овозможи подобро и побрзо да го лизгаме глувчето во панорама каде се брои секоја милисекунда. Се подразбира дека кабелот, прилично долг - 1,8м - е направен од плетен најлон, нема да имаме проблеми со отпор.

Клучни карактеристики: Билансот е клучот

Ајде да одиме на бројките, има сензор Пиксарт PMW3389 што ни нуди резолуција до 16,000 XNUMX ДПИ, што не е лошо за гејмерите. Ние ги имаме поставките за DPI на 800/1600/3200. Што се однесува до брзината, слајдот нуди 450 IPS и забрзување од 50 G. Не чини дека ќе најдеме очигледна слаба точка, во принцип.

Имаме вкупно 6 копчиња - три од горната и три од левата страна -, копчиња Омрон тоа нè уверува во издржливост до 50 милиони кликови. Врската е USB 2.0 и има стапка на гласање од 1000 Hz, постигнувајќи динамичен коефициент на триење од 0,13 nm2 и статички коефициент 0,20 nm2. Haveе мора да се движиме помеѓу 100 грама-тежина без кабел- и 130 грама-тежина со кабел- во зависност од нашата ситуација, придружена со пропорции од 120,24 x 40,70 x 62,85 mm.

Лично софтверот НГенуалност ме убеди, го прави компатибилен и лесен за употреба со прилагодување на осветлувањето, поставките за PP, програмирање на копчињата и со тоа ни овозможува да го чуваме во меморија што глушецот ја има внатре, да ги имаме каде и да одиме. Во проблемите со осветлувањето претпочитав да ги напуштам зададените поставки, бранот промени на RGB ме убеди целосно.

HyperX Pulsefire Surge, го прегледавме овој милиметарски прецизен глушец за игри
 • Оценка на уредникот
 • 4 ratingвезден рејтинг
60 a 70
 • 80%

 • HyperX Pulsefire Surge, го прегледавме овој милиметарски прецизен глушец за игри
 • Преглед на:
 • Објавено на:
 • Последна измена:
 • Дизајн
  Уредник: 70%
 • Перформанси
  Уредник: 90%
 • Материјали
  Уредник: 90%
 • Персонализација
  Уредник: 90%
 • Преносливост (големина / тежина)
  Уредник: 80%
 • Квалитет на цената
  Уредник: 80%

Добрите

 • Материјали
 • RGB осветлување
 • Перформанси

Contras

 • Трезен дизајн
 

Мислење на уредникот и корисничко искуство

Овој глушец Pulsefire Surge од XyperX - постигна 9,2 од 10 во IGN - удобно е да се исцрпи и да се избегне пожар благодарение на неговиот дизајн на RGB осветлување. Иако е вистина дека дизајнот не воодушевува премногу, ние чувствувавме квалитет и прецизност во секој нејзин аспект. Ова го прави многу привлечно глувче, кое без да нуди карактеристики што го позиционираат на врвот, го прави избалансиран производ што е привлечен за оние кои сакаат да најдат удобност на производ дизајниран од и за игри. Soonе можете да се фатите за тоа наскоро, бидејќи иако беше претставен на 9 април и е околу 69,00 евра en ОВОЈ ЛИНК.

На кратко, тој ги има повеќето од карактеристиките што обичен играч може да ги бара во таков производ по стандардна цена, што го прави исклучително привлечен.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.