HMD Global започна да ги лансира Nokia 6 и 3 нови Android телефони на MWC 2017

Nokia 6

Оваа година MWC е малку разбушавен, и дека веќе знаеме дека барем Huawei нема да го пропушти состанокот. Расеано за тоа што го знаеше тоа Samsung нема да го претстави својот предводник во Барселона и дека дури Xiaomi го прескокна своето присуство за да бара сопствен настан во текот на следните недели за презентација на Mi 6.

HMD Global ако биде еден од учесниците, а можеби и ќе биде една од starsвездите на MWC воведување на Нокиа 6 и три нови Андроид паметни телефони кои ќе го заземат своето место за да ги привлечат погледите на присутната јавност. Ова можеме да го потврдиме од новиот извештај кој пристигна пред само неколку часа.

Компанијата со седиште во Финска има ексклузивна глобална лиценца за продажба на телефони со бренд „Нокиа“, што ќе бидат паметни телефони и таблети. Андроид за следните 10 години. Ова значи дека ќе треба да се навикнеме на идејата да го имаме овој бренд околу овие линии веќе подолго време.

Настрана Nokia 6, која е веќе достапна во Кина, HMD Global ќе ги објави Nokia 5 и Nokia 3 на мобилниот светски конгрес 2017. Nokia 5 се очекува да има чип Snapdragon 430, точно ист како Nokia 6, иако овде е придружен со 5,2-инчен 720p екран, 2 GB RAM и задна камера 12 MP. Телефонот би имал приближна цена од 199 евра.

Од друга страна, тука е Nokia 3 како телефон за влез што ќе го има цена од 149 €. Другиот телефон што ни недостасува е модерна верзија на Nokia 3310, еден од најпознатите уреди на брендот и кој ќе може да ги насочи погледите на многумина на Светскиот мобилен конгрес.

HMD Global закажа а настан на 26 февруари на MWC 2017 да ги покажат сите овие телефони. Интересни денови за Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.