Комплетна поправка на Интернет: Решение за Интернет проблеми

Интернет поправка е пренослива 01

Во денешно време, Интернетот стана еден од најважните ресурси во нашето секојдневие, ако не успее од некоја чудна причина, ние едноставно би запреле со работа или некој вид слична активност. За такви случаи, може да се заснова добро решение Комплетна поправка на Интернет во моментот кога сакаме да ги поправиме нашите неуспешни Интернет врски.

Скоро би можеле да кажеме дека придобивките од користењето на Комплетна Интернет Поправка започнуваат со нејзино извршување, бидејќи алатката е пренослива, покрај тоа што е со отворен код, што е веќе голема помош како што спомена и инвеститорот, кој сугерира дека поради оваа ситуација Оперативниот систем Виндоус нема да се менува.

Како работи комплетната поправка на Интернет во Виндоус

Затоа што Комплетна Интернет Поправка е апликација со отворен извор и исто така пренослив, инвеститорот споменува дека ова е голема предност затоа што нема да се инсталираат апликации од трети страни; Ова станува многу важен аспект, бидејќи има голем број бесплатни апликации кои за жал вклучуваат алатки од фирми спонзори, кои (без наше овластување) може да биде дел од нашиот прелистувач на Интернет, нешто што дури и порано го имавме видено кога разговаравме на тема наметливи решетки.

Фактот дека станува збор за преносна апликација, корисникот може да има целосна поправка на Интернет на неговиот УСБ-флеш-уред и да ја извршува секогаш кога неговата Интернет-врска ќе има некаков вид на дефект.

Под ова мислиме дека неуспесите не мора да се однесуваат на исклучување од мрежата, но исто така и на однесување кое е премногу бавно.

Интернет поправка е пренослива

Сликата што ја сместивме во горниот дел го претставува интерфејсот Комплетна Интернет Поправка, каде јасно можеме да видиме дека голем број кутии се подготвени за да ги користиме според потребата што ја имаме. Бидејќи има голема разновидност од нив што теоретски можат помогнете ни да ја поправиме интернет-врската, Инвеститорот споменува два многу важни аспекти кои мора да ги земеме предвид за нашиот оперативен систем да нема проблеми од каков било вид:

  1. Не обидувајте се да поправите некој тип на дефект што одговара на Виндоус.
  2. Апликацијата ќе може да поправи голем број грешки, но не многу од нив.

Па, имајќи ги предвид овие златни правила, сега ќе имате можност да извршите Комплетна Интернет Поправка од кое било место каде што сме го присвоиле; Бидејќи одредени ресурси може да бараат посебни дозволи, се препорачува нека апликацијата работи како администратор на Виндоус. Откако ќе ја имаме видливоста на секоја од точките за комплетна поправка на Интернет, мора да ги активираме само оние полиња за кои сметаме дека предизвикуваат проблем.

Во однос на овој последен аспект, многу од нив би можеле да бараат средно познавање на компјутери и конкретно, на управување со мрежата во Виндоус, што е причина зошто во прв степен не можеме да препознаеме што од сите треба да користиме. Една мала препорака што би можеле да ја дадеме во овој момент е првично активирајте ја третата кутија (освежете ја интернет-врската) иако, ако сме корисници на Internet Explorer, би можеле да ја користиме и нејзината соодветна функција.

Откако активиравме неколку полиња (во зависност од видот на дефект што го имаме во Интернет-врската), сега ќе биде потребно само да се избере стрелката за насока што се наоѓа кон десната страна.

Сега, ако ќе ги користиме сите полиња заради фактот дека Интернет е преголем, тогаш треба само да ги избереме, а потоа користете едно копче, на кое пишува „Оди“; Вреди да се спомене малку дека може да се испроба претходното решение, кое се однесува на употребата на нашето десно копче на иконата за поврзување на Интернет што генерално се појавува, кон долната десна страна на екранот (во лентата со задачи). Appearе се појават неколку контекстуални опции, изберете оној што вели „решавајте проблеми“.

Ако последното не даде целосно решение, тогаш би можеле да размислиме за користење на Комплетна Интернет Поправка.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.