Нетфликс ја зголемува цената на своите месечни стапки

Промена на цените на Нетфликс Шпанија

Пред неколку месеци се шушкаше: Нетфликс може да ги зголеми цените. И така било. Во натамошниот текст, новите клиенти ќе имаат повисоки цени во две од трите постојни стапки; сегашните клиенти ќе имаат малку повеќе време да уживаат во нивната моментална стапка.

Така, ќе продолжиме да имаме три стапки за избор: Основни, Стандардни и Премиум. Последните две се оние претрпуваат промена на стапката и се качуваат за 1 и 2 евра, соодветно. На ист начин, да прегледаме сè што нудат трите модалитети.

Нетфликс ја зголемува цената на своите стапки во Шпанија

La основната стапка ќе продолжи да чини 7,99 евра еден месец. По оваа цена ќе имаме можност да уживаме и во филмови и во серии во SD квалитет (ниска резолуција). Исто така, оваа стапка ви овозможува да ја прегледувате целата содржина на еден екран.

На второ место, имаме еден од протагонистите на оваа приказна: Стандардна стапка. Е неговата цена се зголемува за едно евро и изнесува 10,99 евра (претходно 9,99 евра). Во оваа опција, квалитетот на содржината може да се ужива во HD резолуција и може да бидат 2 истовремени екрани што можеме да ги користиме.

Конечно, постои стапка на Премиум. Оваа опција вашата месечна претплата се зголемува за две евра и ја става на 13,99 евра (претходно 11,99 евра). Оваа стапка, една од најпопуларните меѓу клиентите за споделување сметки, ви овозможува да уживате во филмови и серии во HD и 4K квалитети, како и да можете да гледате на 4 екрани истовремено.

Што се однесува до новите клиенти, оваа цена е моментална. Сепак, според сопствената страница на Нетфликс, цените ќе важат за сегашните клиенти по следниот 4 ноември на оваа година. Во текот на изминатиот месец јули, Нетфликс ги тестираше овие нови цени на некои корисници во Германија. И се чини дека конечно Шпанија ќе биде една од следните што ќе го ажурираат својот каталог. Сега, она што не се очекуваше е дека основната стапка ќе остане недопрена.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Серхио Сорија Оливарес dijo

  Естер Гонзалес Макијас

  1.    Естер Гонзалес Макијас dijo

   Не знам што се обидуваш да ми кажеш?

<--seedtag -->