Слики, цена и бои на Samsung Galaxy Note 9

Иако има уште помалку од еден месец официјално да се претстави Galaxy Note 9 на Samsung, од денес, веќе ги знаеме повеќето спецификации тоа ќе го има терминалот, бидејќи внатре, ќе го најдеме практично истиот хардвер што денес го има во Galaxy S9 + од истата компанија.

Но, она што во моментот, не знаевме дека е која може да биде цената на терминалот, терминалот ќе надмине, иако малку, 1.000 евра, како и Galaxy Note 8. Благодарение на различни извори што доаѓаат од Полска, може да процениме повеќе или помалку која ќе биде крајната цена на уредот кога ќе се појави на пазарот.

Според пајаковата мрежа, Samsung Galaxy Note 9 ќе се појави на пазарот по цена од 4.299 злоти, кои денес се претвораат во евра се 993 евра, но веројатно крајната цена е 1010 евра, цена по која Галакси Ноут 8 се појави на пазарот минатата година и дека денес можеме да ја најдеме за нешто повеќе од 600 евра на Амазон без да одиме понатаму.

Сликата што е предмет на овој напис е едно од најновите протекувања на овој терминал, слика што ја претставува промотивната слика што ќе ја користи Samsung и каде можеме да видиме како S Pen ни покажува повеќе квадратни линии од претходниот модел, што беше повеќе од еден вид правоаголник, S Pen што ќе имплементира технологија за блутут и со која ќе можеме безжично да ја контролираме репродукцијата на музика.

Во однос на боите, главната новина што ќе дојде од раката на Galaxy Note 9 се наоѓа во кафеавата боја, боја што нема да ја има на сите пазари. Терминална батерија ќе ја зголеми нејзината големина до 4.000 mAh, од 3.300 на Note 8, оттука и положбата на задните камери останува иста како и на претходникот, хоризонтално.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.