Ова се производите и цените што ќе ги најдете во онлајн продавницата Xiaomi во Шпанија

По неколку години шпекулации, кинеската фирма Xiaomi конечно започна со експанзија во Европа Шпанија земјата избрана да го започне своето официјално патување на стариот континент продаваат паметни телефони, како и широк спектар на производи. За неколку дена првите две физички продавници во Мадрид ќе ги отворат вратите. За сите оние кои немаат планирано или ни паѓа на памет да отидат во Мадрид да купат некои од нивните производи физички за да уживаат во двегодишната гаранција, можеме посетете ја нивната веб-страница, во која ќе одиме најдете ги истите производи по многу привлечни цени.

Што можеме да најдеме во официјалните продавници на Xiaomi?

Еден од проблемите со кои се соочи Xiaomi во меѓународната експанзија беше можната побарувачка што може да ја добие од другите производители на мобилни уреди, особено од Apple, бидејќи нејзините модели беа јасно инспирирани од неговите дизајни. Но, со текот на годините, и интерфејсот и дизајнот на нивните уреди зеде свој идентитет и во моментов нема причини да страдате од вакви проблеми.

Mi MIX 2

Слика на Xiaomi Mi MIX 2

Mi MIX 2 стана предмет на желба за многу корисници откако кинеската компанија го претстави Mi MIX 2. Оваа втора генерација ни нуди 5,99 инчен екран, со размер од 18: 9, без едвај рамки, со кој се управува од Snapdragon 835 заедно со 6 GB RAM меморија. Ни нуди 128 GB складирање. Цена: 499 евра

Ние сме 6

Mi 6 е уште еден од најсјајните терминали на компанијата, терминал управуван од Snapdragon 835 и 6 GB RAM меморија, покрај 128 GB внатрешна меморија. Телото на овој терминал е направено од стакло, со рамка од не'рѓосувачки челик. Во фотографскиот дел наоѓаме 12 mpx двојна камера со 2x оптичко зумирање. Цена: 449 евра.

Mi A1

Нијанси на Xiaomi Mi A1

Ако денес сакаме да купиме терминал со неверојатни одлики по прилагодена цена, Xiami Mi A1 е најдобриот што ќе го најдеме на пазарот во однос на квалитетот / цената. Внатре влегуваме во Snapdragon 625 придружен со 4 GB RAM меморија. Има двојна камера со оптимално зумирање и 5,5-инчен екран. Цена: 229 евра.

Ние сме Макс 2

Ако она што ни се допаѓа е најголемиот можен екран, Xiaomi ни го нуди Xiaomi Mi Max 2, терминал со 6,44 инчен екран и капацитет на батеријата од 5.300 mAh. Внатрешноста на Mi Max 2 ни нуди Snapdragon 625 со 4 GB RAM меморија. Во фотографскиот дел наоѓаме камера само на задната страна. Цена: 279 евра.

Редми Забелешка 4

Xiaomi

Со Redmi Note 4 управува Snapdragon 625 заедно со 4 GB RAM меморија и ни нуди 64 GB простор за складирање. Телото на овој модел е изработено од алуминиум со закривено стакло 2,5 Д. Задната камера ни нуди резолуција од 13 mpx, а во внатрешноста наоѓаме батерија од 4.100 mAh. Цена: 169 евра.

Redmi 4A

Но, ако не сакаме да потрошиме многу пари на паметен телефон, бидејќи употребата што ќе ја направиме е основната како што е WhatsApp и социјалните мрежи, Redmi 4A ни нуди идеални придобивки по многу разумна цена. Цена 99 евра.

Redmi 4X

Redmi 4X е постар брат на Redmi 4A, кој ни нуди поголеми придобивки покрај надворешната завршница изработена од анодизиран алуминиум, со сензор за отпечатоци, задна камера од 13 mpx, 5-инчен екран и процесор Snapdragon 435 на Qualcomm. Цена: 149 евра.

Мојот електричен скутер

Xiaomi

Електричниот скутер Xiaomi ни нуди домет од 30 км со кој можеме да се движиме низ градот на удобен начин и без загадување, има тежина од 12,5 кг и има регенеративна сопирачка што исто така ни овозможува да ја полниме батеријата додека користиме тоа Цена: 349 евра.

Mi Box

Сет-топ-кутијата со која Xiaomi сака да се спротивстави и на Apple TV и Google Chromecast, а сега и на Оган ТВ, стап на Амазон што од вчера е достапно низ цела Европа и со кое можеме да пристапиме до содржината на главните стриминг видео услуги. Цена: 74,99 евра.

Mi акциона камера 4k

Акционата камера на кинеската фирма ни овозможува снимање видеа во квалитет 4k на 30 fps, има широк агол што покрива 145 степени, електронска стабилизација и 2,4-инчен екран на допир. Цена: 139,99 евра.

Mi Band 2

Кјоами

Имаме малку или ништо да кажеме за најдобрата квантитативна нараквица што во моментов можеме да ја најдеме на пазарот. Цена: 24,99 евра.

Предности и недостатоци

Пристигнувањето на Xiaomi официјално во нашата земја, каде уделот на паметни телефони според податоците на Qantar, е практично ист со оној на Apple, ни нуди низа предности при директно купување на нивните уреди, бидејќи добиваме гаранција од 2 години директно од производителот, гаранција што не можеме да ја најдеме ако купуваме на кинески веб-страници.

Но, има и еден недостаток и тоа е цената на уредите станува поскапа Во однос на она што можеме да го најдеме директно во Кина, иако е точно дека зголемувањето не е многу големо, вреди да се плати малку повеќе за да можеме да уживаме во сигурност што тешко можеме да ја најдеме кога купуваме надвор од нашата земја.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.