iPhone 8: цени и датуми на објавување

Цени и датум на објавување на iPhone 8 и iPhone 8 Plus

Новата палета телефони на „Епл“ веќе е претставена. Од една страна имаме модели со поконтинуиран дизајн, На iPhone 8 и iPhone 8 Плус. Додека со комплетно нов дизајн и со различна технологија го имаме iPhone X - запомнете дека „Х“ се однесува на бројот 10 во римски цифри.

Првите ќе се појават iPhone 8 и iPhone 8 Plus во физички продавници, како и во продавница онлајн од Купертино. И по неговата официјална презентација, веќе ги имаме податоците што може да ве интересираат најмногу: кога можам да ги држам? И пред сè, по која цена ќе бидат достапни?

Сите информации за цените и датумите на лансирање iPhone 8

Да почнеме со најважните. И сигурно ќе биде кога ќе можете да ги резервирате двата модели и да ги купите. Прво, Apple ќе стави во резерва двата модели следниот 15 септември. Иако за да ги имате во ваши раце, ќе мора да почекате уште неколку дена: Септември 22. Бидете внимателни, запомнете дека ако не сакате да останете без вашиот избран модел - боја и капацитет - подобро е да одите напред и да резервирате однапред.

Од друга страна, сега ќе биде време да го гребете џебот. Потсетуваме дека и iPhone 8 и iPhone 8 Plus - и иднината iPhone X- тие само ќе бидат достапно во два капацитети: 64 или 256 GB. Точно, нема средина како во претходните верзии. Но, да ги видиме бројките:

Капацитет iPhone 8 iPhone 8 Плус
64 GB 809 евра 919 евра
256 GB 979 евра 1.089 евра

За останатото, кажете ви дека претходните модели, iPhone 7 и iPhone 7 Plus пад на цената. Овие модели можат да бидат добра можност. Најмалиот модел започнува од 679 евра, додека во формат на екран од 5,5 инчи (iPhone 7 Plus) има почетна цена од 779 евра. Иако, бидете внимателни, бидејќи неговите капацитети за складирање ќе бидат само 32 или 128 GB, оставајќи ги најголемите капацитети за новите модели. Исто така запомнете го тоа за неколку дена ќе биде објавена јавната верзија - и конечната - на iOS 11. И овие мобилни телефони можат да живеат втора младост.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.