Цените на новите Nokia 3, 5 и 6 во Европа

Nokia 6

За време на последниот мобилен светски конгрес што се одржа минатата недела во Барселона, а за кој Актуалидад Гаџет даде соодветна сметка, многу беа новитетите што ги презентираа почнувајќи од новиот терминал на корејската фирма LG, G6, P10 на Huawei , Sony XZ Premium ако зборуваме за високиот крај. Но, ако влеземе во среден или низок опсег ја наоѓаме Нокиа како главен протагонист на саемот. Финската компанија сакаше да се врати на пазарот преку влезната врата, лансирајќи три модели на уреди, уреди кои доаѓаат да се натпреваруваат во нискиот и среден опсег на пазарот по многу конкурентни цени.

Како и повеќето производители на паметни телефони, во ниту еден момент производителите не ја покажаа цената на терминалите, иако во некои случаи како Nokia, компанијата понуди некои насоки во врска со ова. Како што е соопштено од веб-страницата на Nokia Power User, финската компанија официјално ги потврди цените на Nokia 3, 5 и 6 по нивното пристигнување во Европа некаде во вториот квартал од 2016 година. Цените се веќе достапни преку холандска веб-страница, каде што периодот на резервација е веќе започнат.

Влезниот модел за уживање во Nokia ќе биде 149 евра, со вклучени даноци, цена што одговара на Nokia 3, паметен телефон управуван од процесор MediaTek со многу фер карактеристики. Nokia 5 е следниот уред од финската фирма што ќе го најдеме за 189 евра, со каросерија изработена од алуминиум и процесор произведен од Qualcomm. Нокиа 6, ќе достигне 249 евраНаправен е и од алуминиум, но нема да биде најскапиот што компанијата го лансира на пазарот. Nokia 6 Art Black што ќе ни понуди нешто повисоки перформанси, ќе има цена од 299 евра. Сите овие цени. тие веќе вклучуваат даноци.

Една од најважните карактеристики на овие терминали е тоа што тиеСпоред компанијата, со нив ќе управува чист Андроид, Значи, темата за ажурирања е повеќе од опфатена и ќе биде точка да се земе предвид при купување ефтин уред кој брзо се ажурира на следните верзии на Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.