Pricepirates: Пронајдете производ со најниска цена на пазарот

споредба на цените на производот

Божиќното време доаѓа и со тоа, нашиот џеб почнува да се тресе поради големиот број подароци кои сигурно размислуваме да им ги дадеме на нашите најблиски роднини. За да избегнете недоволно финансирање, ви предлагаме да користите интересна апликација преку Интернет, на која има име Ценети, што ќе ви помогне да ја изберете најдобрата цена за истиот производ.

Во прв степен ќе ги анализираме Pricepirates како апликација преку Интернет, што значи дека ќе ни треба само Интернет прелистувач, иако постои и можност за преземање апликација компатибилна со нашиот конвенционален или мобилен оперативен систем.

Избор на клучни зборови со Pricepirates

Денес изразот „клучни зборови“ се користи во различни работни средини и има единствена намера напомогнете ни полесно да најдеме некаков вид ресурси или услуга што ни е потребна во тој момент. Ви препорачуваме одете на официјалната веб-страница на Pricepirates, место каде што ќе најдете целосно пријателски и чист интерфејс на почетокот.

Ценипирати 01

Ако тогаш ќе го користите Pricepirates како онлајн алатка, само треба да отидете на просторот што е предложен горе десно (чија етикета вели споредба на цени) за да можете да започнете да пишувате кој било клучен збор што го идентификува производот што ве интересира во тој момент. На дното на овој мал внатрешен пребарувач што Ви го нуди Pricepirates, има уште две дополнителни опции кои ќе ви помогнат:

  • Пребарувајте само во продавници во САД.
  • Побарајте во продавниците во Велика Британија.

Ако се прашувате за причината и причината за присуството на овие две опции, мора да споменеме дека споредбата на цените што ќе ја направи Pricepirates првенствено ќе користи три од најпосетуваните продавници во моментот, eBay, Amazon и Shopping.com, кои имаат свои капацитети (виртуелни или физички) во двата региона што ги споменавме погоре.

Креативно пребарување на производи со Pricepirates

Под претпоставка дека ќе се обидеш најдете iPad четврта генерација, само треба да го напишете овој израз во просторот за пребарување што претходно ви го предложивме (на пример, iPad 4) и потоа притиснете «Внесете".

Ценипирати 02

Резултатите ќе бидат прикажани веднаш, со можност да се восхитуваат на три совршено добро диференцирани колони што претставуваат продавница на Амазон, eBay и Shopping.com. Скоро како мала споредба таму ќе го најдете iPad 4 (само како пример што го предложивме) во секоја од продавниците со продажната цена и исто така, со мало резиме за најважните карактеристики на мобилниот уред, што може вклучуваат големина на складирање, боја, вид на поврзаност и очигледно малопродажната цена што ја нуди продавницата.

Сите прикажани резултати ќе бидат врз основа на критериуми за пребарување, исто што можете да забележите на горниот дел од нив и под името на продавницата; Стандардно, овие резултати се однесуваат на критериумот «Најдобар март», кој може да се смени ако ја избереме малата опаѓачка стрелка во неговото контекстуално мени.

Доколку сте заинтересирани за некој од производите на овие резултати што ви ги понудил Pricepirates, треба да го изберете само со десното копче на глувчето за да можете да го отворите во нов таб прелистувач. Во тоа време ќе се појават описот и карактеристиките, како и целосните спецификации на избраниот производ.

Верзии за употреба со Pricepirates

Ако не ви е пријатно да ги користите Pricepirates како онлајн апликација, тогаш предлагаме да ја преземете верзијата за да ја инсталирате или користете ги на вашите мобилни уреди. За да го направите ова, треба само да отидете на табулаторот што вели «Превземи»И voila, секоја верзија што можете да ја преземете ќе се прикаже веднаш.

Општо земено, овие верзии вклучуваат апликација за Windows, мобилни уреди со Windows RT, Mac компјутери и мобилни уреди со iOS, за жал, нема верзија за работа на Android.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.