RED и Sharp ги здружуваат силите за да создадат 8-инчен 70K телевизор

Остро ЦРВЕН ТВ

Пазарот е полн со необични соработки, иако денес скоро никој не го очекуваше тоа. Бидејќи RED (бренд на многу скапи професионални фотоапарати) ги здружува силите со Sharp. И двата бренда работеа заедно за да создадат телевизија. Иако не е секоја телевизија. Ние сме соочени со модел со Резолуција од 8К и 70 инчи.

Тоа е модел дизајниран да ги задоволи бараните барања на холивудските професионалци. Бидејќи благодарение на RED, овој модел ги исполнува овие барања. Фил Холанд, познат кинематографер, добил задача да го открие производот.

Се соочуваме со телевизија која на некој начин е логична еволуција и за двата бренда. Од минатата година RED лансираше 8K камера на пазарот. Иако, јасно насочен кон професионалниот пазар, затоа што чини околу 80.000 УСД. Значи, оваа соработка со Шарп изгледа како логичен чекор.

Покрај тоа, Sharp е една од ретките брендови кои веќе објавија / објавија телевизор со резолуција од 8K. Останатите брендови во моментот немаат ниту еден модел со оваа резолуција или не планираат да го лансираат. Само во моментот Sony, Panasonic и LG работат на оваа резолуција. Значи, на располагање е многу широк сегмент на пазарот.

Благодарение на Фил Холанд научивме некои детали за RED и Sharp TV. Потребни се четири HDMI кабли од следната генерација и 8K снимки од RED Weapon 8K камера. Исто така, се чини дека има зголемување на резолуцијата за 4K материјал. Самиот Холанд го спореди и материјалот снимен во 4К и 8К за да ја види разликата во квалитетот меѓу нив.

Тој дури има снимено и видео во кое се прикажани сите придобивки од оваа RED и Sharp TV. Како што можеме да видиме, тоа е модел дизајниран за професионалци во секторот. Значи, се сомневаме дека ќе има масовно лансирање. Иако ниту едно нема можен датум на издавање или неговата цена. Се надеваме дека наскоро ќе дознаеме повеќе информации.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.