Црната ајкула 2 пристигнува во Шпанија, ова е новиот крал на мобилните игри

Ова е новиот смартфон Black Shark 2 кој штотуку е пуштен во продажба на познатата веб-страница Aliexpress. Несомнено многу корисници чекаа за лансирање на овој уред во нашата земја и сега по скоро еден месец од неговото официјално претставување во Кина, можеме да потврдиме дека уредот сега е достапен за купување преку Интернет со пакет подароци за првите 80 купувачи.

Можно е многумина да не ги знаат придобивките од овој мобилен уред создаден во основа за да си играат со него, но за да ја отвориме устата ќе го споделиме со вас капацитетот на овој прв Црна ајкула 2 која е во најмоќниот модел од 12 GB + 256GB. Ова е само почеток, по скокот ќе ви ги покажеме останатите главни спецификации на овој моќен уред дизајниран и создаден за игри.

Подарок за првите 80 купувачи

Можно е да не стигнете на време бидејќи се чини дека ова беше очекуван терминал, но во случај да можете и сакате да имате можност да го купите моделот Black Shark 2 8GB + 128GB преку AliExpress и да земете пакет кој се состои од GamePad и официјалните слушалки на компанијата проценето на 58,90 евра за иста цена. Можете да пристапите од овде на оваа специјална понуда но од нејзината официјална веб-страница ново-издадениот уред е исто така достапен.

Но, ќе ја оставиме настрана промоцијата за лансирање на првите среќници што ја започнаа набавката во Шпанија и ќе видиме некои од најистакнатите детали за овој уред што слетаа пред неколку часа во онлајн продавницата. Без сомнение, со потенцијалот што го има и неговиот внатрешен хардвер, тоа е уред за кој многумина ќе размислат пред да купат друг паметен телефон.

Главни спецификации на Црна ајкула 2

Willе започнеме со процесорот на оваа втора генерација на уредот Black Shark, кој очигледно го монтира Qualcomm Snapdragom 855 премиум-ниво од 2.84 GHz заедно со Adreno 640 GPU. Но, ова не е главниот момент и е дека овој уред има 12 GB + 256 GB максимална конфигурација така што нема да имаме проблеми од каков било вид со хардверските компоненти.

Ладењето се нарекува «Течно ладење 3.0»Значи, спектакуларното ладење се постигнува во уред кој е дизајниран да поминува часови во игра, покрај неговата батерија од 4000mAh (тип) / 3900mAh (мин) и неговото брзо 4.0 полнење со USB C приклучок го прават навистина навистина моќен уред во секоја смисла . И не можеме да заборавиме на 6,39-инчен екран со AMOLED дисплеј 19.5: 9 цел екран кој нуди 430nit и максимална резолуција од 1080 x 2340. Навистина

Давид ли, VP на Црната ајкула, објасни многу работи на настанот за промовирање денес во Мадрид, но се фокусираше пред се на односот со онлајн продавницата Aliexpress што отвора нов проект меѓу двете компании и многу предности за корисниците во нашата земја:

Возбудени сме од доаѓањето на Црната ајкула во Шпанија, пазар што го сметаме за приоритет на компанијата, а уште повеќе да можеме тоа да го направиме со AliExpress, со кој имаме одличен сојуз.

Вистина е дека индустријата за видео игри е секогаш на врвот на бранот и сега со специфичен хардвер е многу полесно да се поминуваат часови играјќи каде било, со овој нов модел на Black Shark 2 компанијата ја подобрува својата прва верзија и го прави уредот навистина на лаптоп за играње игри. Но, најважната работа за многумина е цената и е дека овој нов модел Black Shark 2 е веќе достапен со две опции за конфигурација како што дискутиравме погоре. Ова се цените на моделите во зависност од конфигурацијата што ја избираме:

  • Црна ајкула 2 со 8G + 128G по 549 евра
  • Црна ајкула 2 со 12G + 256G по 649 евра

Спектакуларен уред кој е веќе достапен во нашата земја и кој главно е дизајниран за најмногу корисници на игри со течно ладење што сигурно ќе ја задржи температурата на прифатливи нивоа дури и по неколкучасовно играње со овој систем создаден од Xiaomi за уредот.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.