Црниот петок на Јоиго ни нуди iPhone X за 200 евра помалку и Note 8 со 400 евра заштеда

Иако многумина имаат деловни установи и веб-страници што почнаа да ги обесуваат постерите на „Црн петок“, за да го искористат предностите на претходните денови, назначениот ден ќе биде следниот петок, 24 ноември. Почнувајќи од 0 часот наутро во петок, четврток наутро, веб-страниците ќе започнат да ги објавуваат своите понуди за да се искористи оваа прослава, понуди со ограничени единици и за намалено време.

Но, додека пристигнува петок, можеме да започнеме да ги искористуваме некои понуди што ги имаме на располагање, како на пример, Јоиго, кој го слави Црниот петок, нудејќи ни значителни попусти на крајните цени и iPhone X и Samsung Galaxy Note 8, како и други терминали.

iPhone X 64 GB со 200 евра заштеда

Yoigo ни нуди можност да уживаме во iPhone X, најновиот терминал лансиран од Apple и со кој влегува на пазарот на паметни телефони со преден екран со речиси никакви рамки и формат 18: 9. Овој терминал има цена од 1.159 евра во App Store и овластени препродавачи, но можеме да го сториме тоа преку Yoigo за 30 евра месечно за 24 месеци и конечна исплата од 199 евра ако избереме да го задржиме телефонот.

Купете iPhone X 64 GB од Yoigo

Samsung Galaxy Note 8 со заштеда од 400 евра

Новиот предводник на Самсунг, квинтесенцијалниот фаблет е исто така достапен со што Јоиго може да се пие, со неверојатна заштеди 400 евра, плаќајќи 25 евра месечно за 24 месеци и со конечна исплата од 99 евра.

Купете Галакси Ноут 8 од Јоиго

Samsung Galaxy S8 за заштеда од 139 евра

Наследникот на фантастичниот Samsung Galaxy S7, тој е достапен на пазарот неколку месеци и иако неговата цена падна многу, со Yoigo можеме да го набавиме 24 удобни рати од 10 евра месечно за 24 месеци со конечна исплата од 139 евра.

Купете го Samsung Galaxy S8 од Yoigo

Други понуди на Јоиго за црниот петок

Но, ако не сакате да плаќате за мобилен телефон секој месец, Јоиго ви стои на располагање три фантастични мобилни телефони по нула цена правење преносливост.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.