Понуда за лансирање: Blackview BV8800 за само 225 евра

Blackview BV8800

Blackview го претстави својот нов облог за 2021 година на крајот на 2022 година. Станува збор за Blackview BV8800, терминал кој доаѓа на пазарот со некои повеќе од атрактивни перформанси и вредност за парите. За да го прославиме неговото лансирање, можеме да го набавиме овој уред за само 225 евра преку AliExpress.

Доколку барате мобилен со а моќен процесор, доволно меморија и складирање А тоа исто така ни нуди интересен сет на камери и фантастична батерија, треба да погледнете се што ни нуди овој уред и што детално ви го прикажуваме подолу.

Неодамна претставениот Blackview BV8800 вклучува голем број на подобрувања во споредба со претходните верзии на овој производител и има сè за да стане телефонот што го барате, без разлика како го користите.

Ако уживате во излегувањата на отворено, треба да знаете дека Blackview BV8800 вклучува MIL-STD-810H сертификација, сет од 4 камери, вклучувајќи камера за ноќно гледање и батерија од повеќе од 8.000 mAh со која нема да морате да се грижите за постојано полнење.

Спецификации на Blackview 8800

Модел BV8800
Система operativo Doke OS 3.0 базиран на Android 11
Екран 6.58 инчи - IPS - освежување 90 Hz - 85% сооднос на екранот
Резолуција на екранот 2408 × 1080 Full HD +
Процесор Медиатек Хелио Г96
RAM меморија 8 GB
складирање 128 GB
Batería 8380 mAh - Поддржува брзо полнење од 33 W
Задни камери 50 MP + 20 MP + 8 MP + 2 MP
Предна камера 16 пратеник
Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac
Верзија на Bluetooth 5.2
Навигација GPS - ГЛОНАСС - Беиду - Галилео
Мрежи GSM 850/900/1800/1900
WCDMA B1 / 2/4/5/6/8/9 со RXD
CDMA BC0 / BC1 / BC10 со RXD
FDD B1 / 2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/25/26 / 28A / 28B / 30/66
TDD B34 / 38/39/40/41
Сертификати IP68 / IP69K / MIL-STD-810H
Бои Морнарско зелена / Mecha Orange / Conquest Black
Димензии 176.2 83.5 × × 17.7mm
тежина 365 грамови
Otros Двојна Nano SIM - NFC - Сензор за отпечаток од прст - Препознавање лице - SOS - OTG - Google Play

Камери за секоја потреба

Blackview BV8800

За разлика од многу производители од високата класа, кои останаа заглавени на 12 MP, Blackview ни нуди главен сензор од 50 MP, резолуција што ќе ни овозможи да ги зголемиме сите наши снимки и да уживаме во сите елементи што се прикажани во него.

Исто така, при печатење, го немаме истото ограничување на големината дека наоѓаме само 12 МП. Покрај тоа, има и сензор од 20 MP, сензор за ноќно гледање кој ќе ни овозможи да фотографираме и видеа во секакви светлосни услови.

Заедно со двата сензори наоѓаме и a ултра широк аголен сензор, сензор кој ни нуди агол на гледање од 117 степени и сензор од 8 MP кој е одговорен за замаглување на позадината на сликите што ги правиме со портрет режим.

Сите камери користат Вештачка интелигенција за време на обработката, со цел да се подобри, не само квалитетот на фаќањето, туку и да се елиминираат малите несовршености.

На предната страна, Наоѓаме камера од 16 MP, камера која вклучува и филтри за убавина за да ги подобриме нашите селфи, намалувајќи ги линиите на изразување, несовршеностите и други кои, последователно, секогаш сме принудени да ги елиминираме.

Моќ за максимално уживање

Blackview BV8800

Без разлика дали сакате да уживате во најпребирливите игри или постојано да снимате видеа или да фотографирате, со процесорот Медиатек Хелио Г96 нема да имаме никакви проблеми со перформансите.

Заедно со оваа обработка, која надминува 300.000 поени во бенчмарковите AnTuTu, наоѓаме 8 GB RAM меморија тип LPDDR4x и 128 GB внатрешна меморија тип UFS 2.1.

И LPDDR4X меморијата и меморијата UFS 2.1 ни нудат брзина на управување со податоци и апликации што ќе избегне непријатни одложувања, заостанувања и други дека сме во поскромни терминали.

Батерија неколку дена

Blackview BV8800

La батеријата и камерата се свети. Сите корисници кои сакаат да го обноват својот стар терминал со нов, секогаш треба да ги земат предвид овие два дела. Веќе разговаравме за делот за камерата погоре.

Ако зборуваме за батеријата, мора да зборуваме за 8.340 mAh понудени од Blackview BV8800. Со оваа џиновска батерија, која може да издржи до 30 дена во режим на подготвеност, можеме да патуваме на отворено со целосен мир без страв дека ќе останеме заглавени.

Blackview BV8800 е Компатибилен со брзо полнење 33 W, што ни овозможува да го наполниме за само 1,5 часа. Ако користиме полнач со помала моќност, времето на полнење ќе биде подолго.

Вклучува и поддршка за обратно полнење, што ни овозможува да полниме други уреди со батеријата на овој уред преку USB-C кабелот.

Отпорен на удари и падови

Blackview BV8800

Како и повеќето уреди од овој производител, BV8800 ни нуди воена сертификацијаВоената сертификација ажурирана според новите стандарди, што го прави идеален за оние корисници кои сакаат да патуваат на отворено.

Исто така, благодарение на ноќна камера за гледање, можеме лесно и без батериска ламба да провериме дали околу нас има животно или да го најдеме членот на групата што сме го изгубиле.

Екран со 90 Hz

Blackview BV8800

Екранот на Blackview BV8800, достигнува 6,58 инчи, со FullHD + резолуција и сооднос на екранот од 85%. Но, нејзината главна привлечност се наоѓа во стапката на освежување, стапка на освежување што достигнува 90 Hz.

Благодарение на оваа висока стапка на освежување, целата содржина, и игрите и апликациите и веб-страниците за прелистување, ќе изгледа многу потечно отколку традиционалните дисплеи од 60 Hz, бидејќи 90 фрејмови во секунда ќе се прикажуваат секоја секунда наместо 60.

Компатибилен со Google Play

Blackview BV8800

Внатре во Blackview BV8800, го наоѓаме слојот за прилагодување Doke OS 3.0, базиран на Android 11 и е компатибилен со Play Store, што ќе ни овозможи да инсталираме која било апликација достапна во официјалната продавница на Google.

Doke OS 3.0 е a огромен преглед во споредба со Doke OS 2.0. Вклучува поинтуитивни гестови за навигација, полесен дизајн за користење, паметно вчитување апликации, ажурирана тетратка која поддржува ракопис и снимање гласовни белешки ...

Безбедносни карактеристики

Blackview BV8800

Како добар терминал вреден за неговата сол, Blackview BV8800 ги вклучува и двете сензор за отпечатоци вклучени во копчето за почеток и систем на препознавање на лице. Покрај тоа, вклучува и копче со кое можеме да ја прилагодиме неговата работа на 7 различни функции.

Не можеше да недостасува NFC чипот на овој уред. Благодарение на овој чип, можеме да плаќаме на кој било бизнис со нашата кредитна картичка без да го носиме паричникот и јавниот превоз.

Уживајте во понудата

La лансирање промоција што ни овозможува да го добиеме Blackview BV8800 за само 225 евра вклучен ДДВ и достава, е ограничен на првите 500 единици. Ако ви се допаѓа сè што ви нуди овој нов терминал на Blackview, не размислувајте двапати.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.