Самостојните патики на Nike ќе се појават на пазарот на 1 декември

Сите ние во одреден момент викнавме до небото со оние чевли или патики што се ослободуваат скоро на секој чекор и на крајот го прават денот горчлив. За среќа, ова би можело да замине во историјата, а тоа е дека Најк ќе се појави на пазарот на 1 декември HyperAdapt 1.0, чија главна карактеристика е тоа што самите се врзуваат.

Овие чевли веќе беа официјално претставени во март, лансирајќи многу ограничена серија од 89 модели, крстени со името Air Mags. Сите беа продадени на едно трепнување за да соберат пари за фондацијата Мајкл F. Фокс, која е посветена на истражувањето на Паркинсон.

Сега Најк реши да ги пласира овие чудни патики на бесплатен начин и без премногу ограничувања, освен цената бидејќи секој може да купи овие HyperAdapt 1.0 за 720 долари, околу 670 евра за промена.

Најк

Како што можете да видите на видеото што ја води оваа статија, чевлите се прицврстуваат сами кога петицата допира сензор. Се разбира, можно е да се прилагоди силата со која се прицврстуваат чевлите, користејќи копчиња што ќе ги најдеме лоцирани од двете страни на чевелот.

Да не мора да ги врзувате чевлите е несомнено желба на никого, но не знам колку ќе бидат подготвени да платат 670 евра, да не заборавиме, некои чевли, кои со текот на времето ќе се истрошат и ќе се расипат.

Дали би потрошиле 670 евра за чевли на Најк, кои се врзани за себе?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.