Чекањето е при крај, Amazon Pay конечно пристигнува во Шпанија

Амазон плати

Многу се гласините и шпекулациите за можниот датум избран од водачите на Амазон за нивни систем за плаќање преку Интернет пристигна во Шпанија. Конечно можеме да го објавиме тоа денес 18 април Тоа е денот избран за вистинска алтернатива на добро познатата Paypal конечно да пристигне во нашата земја.

Ако во овој момент навистина не знаете што е тоа Амазон плати Да ви кажам дека тоа не е ништо друго освен платформа која има намера да дејствува како посредник при извршување на плаќање на веб-страница, односно како корисник треба да се регистрирате само на оваа платформа со вашите лични и банкарски податоци. Откако ќе се изврши овој чекор, можете да платите користејќи ја оваа сметка во сите видови онлајн продавници каде што е овозможена услугата.

Amazon Pay, нова платформа за плаќања преку Интернет.

Како детал, да ви кажам дека една од најголемите предности на оваа услуга е тоа што, ако веќе имате активна сметка на Амазон, само треба да ја внесете веб-страницата на Амазон Пеј и автоматски компанијата ќе ја овозможи услугата. Со оваа едноставна акција, оваа нова платформа за плаќање преку Интернет ќе ги здружи и сметките со депонирање на вашите ингеренции и информации за испорака и плаќање во нивните системи, така што нема да мора да ги внесувате секој пат кога ќе купувате.

Како што можете да видите, во второто е токму онаму каде што ја наоѓаме голема разлика со Paypal бидејќи Amazon Pay прецизно ве спречува да мора да се регистрирате во онлајн продавница со обезбедување на сите ваши податоци, како и со нејзината конкуренција, купете и наведете дека сакате да платите со услугата Амазон, ова обезбедете ги сите потребни податоци за наплата и испратени до продавницата без потреба од нова регистрација и друго.

Ако како продавач сте заинтересирани да вклучите Amazon Pay до вашата онлајн продавница или платформа, кажете ви дека денес веќе има неколку видео упатства за тоа како да го направите, поставени на каналот на YouTube на самата платформа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.