Steel HR е новиот паметен часовник на Withings

прстени-челик-час-2

Француската фирма Withings, која минатиот април стана дел од финската Nokia, штотуку започна во рамките на IFA што се одржува во Берлин до следниот 7 септември, нов модел на паметен часовник за комплетирање на палетата од ваков тип на „различни“ уреди што ги имате на пазарот. Сите модели на оваа фирма се базираат на минималистички и едноставни дизајни исто како и производите за домаќинство што овој француски производител секогаш ги дизајнирал. Steel HR е традиционален аналоген часовник, но исто така интегрира дигитален екран каде што се прикажуваат информациите од нашиот паметен телефон покрај напредокот што го правиме во нашето секојдневно вежбање.

прстени-челик-час-3

Новиот Steel HR автоматски го препознава видот на вежба што го правиме било да е одење, трчање, пливање или едноставно спиење бидејќи Steel HR не само што ни овозможува да ја измериме вежбата што ја правиме, туку исто така ни овозможува да ги следиме часовите на спиење и одмор преку уредот и апликацијата специфична за производителот.

Во дигиталниот екран што го наоѓаме во горниот дел на овој уред, можеме да ги пронајдеме срцевиот ритам, чекорите преземени во текот на денот, поминато растојание и потрошени калории. Сите информации што ги собира часовникот, автоматски префрлен во апликацијата Withings Health Mate, што е достапно и за iOS и за Android.

прстени-челик-час

Но, тоа нè известува и доколку добиеме повик, примиме порака, закажавме состанок на нашиот календар, алармот, датумот и нивото на батеријата на уредот, што според производителот ни нуди опсег од 25 дена. Hitе се појави на пазарот во ноември и ќе биде достапен во две големини на бирање: 36 и 40 мм, со бела или црна боја на бирање. Theinging Steel HR со 36мм бирачот ќе биде достапен за 180 евра, додека моделот 40 мм ќе достигне 200 евра.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.