Honor го претставува волшебниот часовник 2

Honor Magic Watch 2

Honor ја претстави новата верзија на својот паметен часовник. Ние го знаевме Honor Watch Magic 2 што доаѓа натоварено со новости. На некои им се допаѓа ажурирање на дизајнот тие се очигледни. И други карактеристики, иако не можеме да ги видиме со голо око, ја прават оваа нова верзија значително подобра од првата.

Една од најистакнатите карактеристики е огромна автономија кој е во состојба да ја понуди својата батерија. До 2 недели непрекината употреба Нема потреба да наплаќате за најголемиот од моделите. Некои броеви што го ставаат меѓу паметните часовници со поголема автономија на сегашниот пазар.

Honor Magic Watch 2, батерија две недели

Иако како што велиме, времетраењето на неговата батерија беше една од највпечатливите точки, Magic Watch 2 се издвојува и по други аспекти. Клучот за постигнување автономија на овој начин е да се има непречено оптимизиран оперативен систем за да ја одржувате вашата работа само во тек.

Избраниот процесор за овој нов Волшебен часовник е Кирин А1. Процесор кој практично не се издвојува за ништо. Но, она што било создадени исклучиво за уреди од овој тип и тоа ја исполнува својата мисија со целосна солвентност која нуди многу привлечно корисничко искуство.

Ние најдовме две верзии во различни големини, исто така, со различна резолуција. 42 милиметарски екран со резолуција од 390 x 390 пиксели, и екранот на 46 mm, со резолуција од 454 x 454 пиксели. Во врска со дизајнот, во оваа нова верзија на Волшебниот часовник, а поелегантен и рафиниран стил. Иако без да се откаже од придобивките наменети за спортска употреба многу разноврсна.

Honor Magic Watch 2

Honor Magic Watch 2, добра цена и многу повеќе

Сè уште ќе треба да почекаме до средината на декември за да го земеме носното носено „Honor“. Но веќе ги знаеме цените дека ќе мора да платиме за секоја нејзина верзија. Најмалата верзија, 42мм ќе чини околу 179 евра, И главната верзија, 46мм, 189 евра. Цени што изгледаат разумни во поглед на карактеристиките и дизајнот што ни ги нудат.

Haveе го имаме во прилог на она што веќе ви го кажавме, срцев ритам и сензор за атријална фибрилација. Поврзување Bluetooth 5.1, вграден микрофон и звучник, GPS со двојна фреквенција, водоотпорност и повеќефункционален NFC. Како што не гледаме апсолутно ништо да пропуштиме. Без сомнение, Honor се обложува силно со многу комплетен уред подготвен да го побара своето место во секторот. Божиќниот подарок што го баравте?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.