Honor ги претставува Honor 9X Pro, Magic Watch 2 и Magic Earbuds за Шпанија

Нова чест

Азискиот производител Honor во петокот ги претстави своите нови бренд производи за нашата земја. Меѓу нив наоѓаме средниот опсег Honor 9X Pro, со веќе познатото Kirin 810 процесор и без услуги на Google внатре. Тоа ќе биде еден од уредите на брендот што ќе ја отвори својата нова продавница во Шпанија, која ќе започне со работа на 12 мај. Нема да биде единственото нешто што е присутно во оваа нова продавница, бидејќи и тие се презентирани Магични слушалки и магичен часовник 2.

Honor веќе ја најави оваа онлајн продавница, Hihonor.com што ќе функционира како официјална страница во земјата, како и референтна точка за корисничката заедница, ова ќе се ажурира на денот на отворањето на 12 мај, како што компанијата веќе објави во настанот за презентација што се одржа денес. Оваа веб-страница ќе вклучува широк каталог на уреди затоа што тие се одговорни за сопствената дистрибуција и ќе обезбедат бесплатна испорака за производи со цена од 39,90 €, како бесплатни поврати во текот на првите 31 од купувањето.

Honor 9X Pro: Кирин 810 и прилагодена цена

Технички спецификации

 • Екран
  • Тип: IPS LCD
  • Стапка на освежување: 
   • 60Hz
  • Дијагонала:
   • 6,59 инчи
  • Резолуција: X 2340 1080
 • Изведба:
  • Процесор:
   • Кирин 810 7nm
  • ОС: Honor Magic UI базиран на Android 9 Pie
  • меморија
   • 6 / 256 GB
 • Камери
  • 48 + 8 + 2 MPX, F / 1.8
  • Предна 16 MPX, F / 2.2
 • Conectividad
  • Bluetooth 5.0
  • А-ГПС | ГЛОНАСС | ГАЛИЛЕО
  • JЕК 3.5мм
  • УСБ-тип Ц.
 • Сензори
  • Читател одзади
  • Акцелеметар, жироскоп, гравитациски сензор, сензор за близина, барометар и компас
 • Батерија:
  • 4000 mAh Li-Po
 • Precio: 249,99 €

Чест 9X

Дизајн и хардвер за пошироката јавност

Honor 9X pro е првиот терминал претставен од Honor за својата нова продавница, Овој терминал е обновување на Honor 9X што беше претставено пред една година. Среден опсег што монтира 6,59-инчен IPS LCD панел што го окупира целиот преден дел благодарение на фактот дека нема никаков вид на изрез или дупка на екранот, благодарение на фактот дека вклучува предна камера со механизам за перископ. На задната страна наоѓаме стаклен финиш со рефлексии во форма на Х во виолетова боја и тотално мазен во црната верзија.

Овој Pro модел се ажурира со вградување на Kirin 810, со 7 нанометарски процеси и DaVinci архитектура за вештачка интелигенција, што обезбедува За 5,6% повисоки перформанси во споредба со неговиот претходник Кирин 710, како многу подобро искористена енергетска ефикасност. Од друга страна, на ниво на графички процесор се подобрува за 175%, нешто што ќе биде во прашање на температура регулирано со течно ладење што Honor го вклучува во овој терминал, способен да ја намали температурата за 5 степени. Што се однесува до RAM меморијата, таа вклучува 6 GB LPDDR4x. Сензорот за отпечатоци ќе биде на задната страна.

Honor 9X pro

Батерија и софтвер не очекувавме

Она што најмногу не изненади во врска со овој терминал не се неговите технички можности, ниту отсуството на услуги на Google, што нè напушти нешто што не е на место, е тоа што е лансирано со Android 9 Pie како верзија на оперативниот систем. Нешто тотално несфатливо денес, иако производителот нè уверува дека терминалот ќе се ажурира во иднина. Тоа е првиот терминал за честа што пристигна во Шпанија со вградена галерија на апликации Huawei. Батеријата е 4.000 mAh со „брзо“ полнење од 10W.

Цела теренска камера

Овој уред има тројна задна камера со 48 MPX главен сензор, со фокусна бленда од 1.8, широк агол од 8 MPX, фокусна бленда од 2.4 и, конечно, леќа за длабочина придружена со сензор од 2 MPX и фокусна бленда од 2.4. За предната камера имаме сензор од 16 MPx скриен со механизмот за перископ. Honor го обдари овој терминал со обработка на слика на највисоко ниво, со ова овозможува постигнување посветли слики и ISO четири пати повисок од неговиот претходник и поддршка за неговиот темен режим „Супер ноќ 2.0“.

Honor Magic Watch 2

Willе зборуваме за новиот паметен часовник Honor Magic Watch 2, кој има два дизајни, со дијаметар од 42 и 46 милиметри. Вклучува бирање од не'рѓосувачки челик и батерија со автономија до две недели според производителот. Овој часовник го користи процесорот Kirin A1. Екранот е 1,2 инчен AMOLED во случај на моделот 42мм и 1,39 инчи во моделот 46мм со осветленост до 800 NITS, што ќе ни овозможи совршено да ја прегледуваме содржината и на силна сончева светлина Ја вклучува функцијата „Секогаш на екран“ што ќе ни овозможи екранот секогаш активен за да го провери времето, со минимална потрошувачка на енергија. Можеме да уживаме во музиката благодарение на нејзината внатрешна меморија од 4 GB.

Honor Magic Watch 2

Тој нуди мониторинг на срцевиот ритам што ќе работи при пливање, благодарение на неговата отпорност на вода, која поддржува длабочина до 50 метри. За велосипедисти или тркачи, тој вклучува двоен GPS со прецизни мерења на растојанието, како и 13 претходно дефинирани програми за трчање и функција за асистенција за одржување на константно темпо. Верзијата од 46мм ќе биде достапна во црно за 129,90 € од 12 до 19 мај во промоција, на својата официјална страница Hihonor.com тогаш тоа ќе изнесува 179,90 €. Верзијата од 42 мм ќе се продава за промотивна цена од 129,90 € во црно и 149 € во розова боја. И во двата случаи, вклучително и спортски слушалки. Откако ќе заврши промоцијата, нејзината цена ќе биде 169,90 € и 199,90 €, соодветно.

Почесни магични слушалки

Honor ги претстави и своите нови безжични слушалкиНаменети за бучни средини, тие ќе го направат своето користење на „искуство за беспрекорно слушање“ според производителот. Волшебните слушалки вклучуваат активно откажување на бучаватаПреку систем со два микрофона што елиминира до 27DB амбиентален шум во случај на авиони и до 25DB во случај на метрото, исто така, ги подобрува разговорите на повик.

Почесни магични слушалки

Со технологијата за спарување на возачот и Hipair од 10 мм, го забрзува процесот на поврзување, како и оние од највисокиот крај, имаат контрола на допир што може да се прилагоди од поставките. Овие слушалки ќе бидат достапни на нивната веб-страница од 12 до 19 мај за цена во 79,90 € промоција, што последователно ќе се искачи на 99,90 €.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.