Чест 8, совршеноста на кинескиот производител достигнува до Европа

чест

Пред извесно време Huawei одлучи да создаде втора марка што ја крсти со името на Honor. Од тогаш лансира интересни уреди на пазарот, меѓу кои може да го потенцираме и Honor 6 Plus или Чест 7, кои го направија еден од најуспешните брендови на пазарот. Сега е време вие ​​да го најавите европското лансирање на нов предводник.

Ова е Чест 8, што веќе го знаевме, благодарение на презентацијата што подружницата на Хуавеи ја направи во САД и Кина. За овој паметен телефон може да кажеме дека без сомнение начин да се има уред со огромен квалитет и со премиум дизајн за доста прифатлива цена за секој џеб.

Како прво, ќе извршиме сеопфатен преглед на главните карактеристики и спецификации на овој Honor 8 за да знаеме каков вид на терминал ќе имаме во наши раце.

Карактеристики и спецификации

 • 5,2-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
 • Процесор Huawei Kirin 950 со осум јадра (2.3 / 1.8 GHz)
 • 4 GB RAM меморија
 • Внатрешна меморија од 32 или 64 GB, во зависност од верзијата што ја избираме. И во двата случаи, ова складирање можеме да го прошириме со картички microSD до 128 GB
 • Двојна задна камера од 12 мегапиксели
 • Предна камера со сензор од 8 мегапиксели
 • Читач на отпечатоци
 • 3.000 mAh батерија со технологија за брзо полнење
 • USB приклучок Type-C
 • Андроид 6.0 Маршмалоу оперативен систем со можност за прилагодување EMUI 4.1

чест

Овој Honor 8 има екран кој не е соодветен за сите типови на корисници и е дека тие имаат само 5.2 инчи. Не многу одамна ова може да биде голем екран, но денес „нормалното“ е поставено на 5.5 инчи, оставајќи ги помалите димензии за корисниците кои бараат други работи.

Внатре е зачудувачки што наоѓаме а Kirin 950 процесор, истиот што го имаме и во успешниот Huawei Mate 8. Поддржано од 3 GB RAM меморија, несомнено е дека ќе се соочиме со уред со повеќе од оптимални перформанси.

Конечно, не сакаме да ја превидиме нејзината задна камера, за која Honor ги следеше најновите мислења на пазарот со вградување на двојна камера од 12 мегапиксели. Благодарение на неговиот двоен LED блиц, f / 2.2 и автоматскиот фокус, квалитетот на направените фотографии се чини повеќе од сигурен.

Дизајн

Пред да започнеме за да ја знаеме цената и достапноста на овој Honor 8, не можеме да престанеме да коментираме за дизајнот на овој мобилен уред. И дали е тоа Има врвен дизајн, многу во стилот на врвната категорија на пазарот и исто така ќе биде достапен во најразлични и најинтересни бои.

Металик завршувањето е мнозинство на пазарот и Honor не сакаше да прибегне кон други материјали за да му даде многу интересен шмек на својот нов предводник. Во однос на дизајнот, има неколку работи што можеме да ги потенцираме бидејќи кинескиот производител има постигнато скоро целосна извонредност, нешто што не е достапно за секого.

чест

Достапност и цена

Како што потврди кинескиот производител овој нов Honor 8 ќе биде достапен во повеќе од 74 земји. Првично, тој ќе се појави на пазарот во сино-сафир, бисер-бел, црно злато и злато од изгрејсонце. Исто така, голема предност е што можете да го купите овој мобилен уред токму сега со проценета испорака помеѓу 1 и 2 дена, благодарение на бесплатната експресна испорака вклучена со купувањето на овој нов предводник на Honor.

Неговата цена е 399 евра за верзијата со внатрешно складирање од 32 GB и 499 евра за верзијата со 64 GB. Можете да го купите вашиот Honor 8 токму сега ТУКА на официјален начин и добијте го како што коментиравме бесплатно помеѓу 1 и 2 дена.

Мислење слободно

Honor и Huawei тоа го сторија уште еднаш со развој и производство на мобилен уред со одличен дизајнКарактеристики и спецификации на висина на некои од најдобрите терминали на пазарот и како и обично ги нуди по прифатлива цена за скоро секој корисник.

Се разбира, интересно е да се има предвид дека се соочуваме со мобилен уред кој тоа би можело да биде еквивалентно на Huawei Mate 8, терминал кој се наоѓа на пазарот веќе некое време. Ова значи дека ако започнеме со набавка на овој Honor 8, ќе се здобиеме со терминал, кој ни нуди одличен дизајн и добри перформанси, но кој нема да биде најнов во однос на карактеристиките и перформансите, да, добро осигурувањето ќе биде повеќе од доволно за потребите на кој било корисник.

Што мислите за овој Honor 8 што беше официјално претставен вчера и што денес научивме малку подлабоко?. Кажете ни го вашето мислење во просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Рафа dijo

  Сериозно! од кога 5.5 е нормално ??????? . 5 инчи е вистинската работа да се направи за огромното мнозинство, сега кога производителите се посветени на подобрување на нивните батерии

 2.   Рајмундо dijo

  Многу добро кога ќе пристигне во Перу и колку чини