Исчистете ја и забрзајте ја работата на вашиот компјутер со Nero TuneItUp

Како што минуваат месеците, особено ако ние сме еден од оние корисници кои сакаат да преземаат која било апликација што ќе се појави на нивниот екран или, пак, не склониме да бидеме многу внимателни кои веб-страници ги посетуваме, антивируси прават што можат, но никој не прави чуда, повеќе од веројатно е дека работата на нашиот компјутер започна да биде побавна од нормалната, многу побавна од нормалната.

Секоја нова апликација што ја инсталираме остава трага на нашиот компјутер, трага што никогаш не се отстранува кога ја бришеме апликацијата. Да беше само трага за датотека, добро, но кога има многу апликации што ги инсталиравме и последователно ги избришавме, таа трага станува проблем на работење и перформанси за нашиот компјутер. Ова е местото каде што Nero TuneiTPro стапува во функција.

Најверојатно, најстарата од тоа место, знаете за компанијата Неро, компанија која е на пазарот многу години и која започна да нуди апликации за да може да снима датотеки, музика и видеа на ЦД и ДВД. Всушност, кога разговаравме со пријателите за копирање или пренесување информации, го употребивме зборот Нерон како да е природна апликација за Виндоус, како што може да се случи со Данон или Маскара.

Што прави Nero TuneItPro?

Нерон успеа да се прилагоди на потребите на корисниците и го прошири опсегот на производи наменети за корисниците не само за домашните, туку и за деловните. Апликацијата Nero TuneItPro е една од најдобри апликации што можеме да ги најдеме на пазарот за да можеме да извршиме исцрпно чистење и подобрување на работата на нашиот компјутер, покрај значително подобрувањето на неговите перформанси, без да мора да го форматираме нашиот компјутер и да започнеме повторно да ги инсталираме сите соодветни апликации и двигатели.

Откако ќе се инсталира Nero TuneItPro sи е одговорен за извршување на исцрпна контрола на сите информации што минуваат низ нашиот компјутер, да нè известува постојано за секој иден проблем што може да се создаде во согласност со употребата што ја правиме на нашиот компјутер.

Карактеристики на Nero TuneItPro

Nero TuneItPro се фокусира главно на пет точки, пет критични точки за нашиот компјутер да функционира како првиот ден, како што се апликации и стартување на Виндоус, контрола на датотеки што работат во позадина, забрзување на прелистување на Интернет, оптимизирање на Виндоус и возачите да бидат ажурирани на сите времиња.

Контролирање на апликации во позадина

Хром се карактеризира во последните неколку години како еден од најдобрите и најбрзите прелистувачи што во моментов можеме да ги најдеме на пазарот. Полувистина е, бидејќи Chrome може да се отвори на побрз начин од поголемиот дел од конкуренцијата, работи во позадина секој пат кога ќе ја започнеме нашата верзија на Виндоус.

Но, не само Chrome, туку можеме да најдеме и други апликации што веројатно не ни требаат редовно. Nero TuneItPro се грижи за оневозможување на сите овие апликации дека единственото нешто што го прават е да ја трошат меморијата и да го направат нашиот компјутер побавен. Хром е јасен пример за ова.

Оптимизирање на оперативниот систем

Кога ќе завршиме со чистата инсталација на оперативен систем, Microsoft гарантира дека работата на нашата верзија на Windows е оптимизирана за машината каде што е инсталирана. Со текот на времето, оваа оптимизација е изгубена, тоа е кога нашиот компјутер почнува да покажува непостојана, а понекогаш и многу бавна изведба.

TuneItPro ни става на располагање алатка која ни овозможува оптимизирање на функционирањето на Виндоус воопшто, вклучително и природни апликации, инсталирани од трети страни, системски услуги ... Кога сите овие датотеки / апликации тие не одат рака под рака, нашиот компјутер не знае секогаш каде да пука, и тоа е кога ќе почнете да размислувате повеќе од потребно кога треба да извршите процес.

Возачите се ажурираат во секое време

Иако Виндоус е задолжен секогаш да ја инсталира најновата верзија на двигателите на кој било производ што го поврзуваме со нашиот компјутер, тој не е одговорен за проверка дали производителот издал ажурирање на истиот. TuneItPro се грижи да го направи тоа автоматски, така што во секое време можеме да го извлечеме максимумот од нашата опрема и нејзините компоненти и / или периферни уреди.

Контрола над потрошувачката

Microsoft ни нуди различни опции за да можеме постојано да контролираме која е најдобрата конфигурација за оптимизирање на потрошувачката на батеријата, но ако некогаш сте ја пробале, сте можеле да видите како Освен ако не сте експерт, лесно ќе се изгубите во менијата за конфигурација.

Со оваа апликација, можеме да ја контролираме потрошувачката на енергија на нашиот лаптоп и десктоп компјутерот воопшто во секое време, бидејќи колку е пооптимизирана, толку помалку ќе треба да размислува и ќе ги изврши процесите на многу побрз и пофлуиден начин.

Помазна навигација

На крај, но не и најважно, навигацијата ја најдовме повеќе флуидна. Сигурно понекогаш сте наишле на проблем при прелистување, а веб-страниците на кои се обидувате да пристапите мислат повеќе од нормално при отворање. Благодарение на оваа апликација, можеме автоматски оптимизирајте која е најдобрата можна конфигурација за нашиот прелистувач.

2 томбола за лиценца

Nero TuneItPro има типична цена од 24,95 евра за лиценца. Ако имаме повеќе од еден компјутер дома, можеме да избереме да го купиме семејниот пакет што ни нуди три лиценци за само 47,95 евра. Како што е вообичаено во овој вид апликации, можеме преземете ја бесплатно преку следниот линк за да ги видите сите опции што ни ги нуди.

Во Гаџет Актуелиадад ќе подарете две лиценци на Nero TuneItPro за да можете да ги исчистите и решите сите проблеми со перформансите што ги покажува вашиот компјутер. За да можете да учествувате во томболата, треба само да ги извршите следниве чекори.

За да учествувате во томболата, треба да направите само три работи:

1- Следете го Гаџет Актуалидад на Твитер или Инстаграм

2- RT секој твит поврзан со овој запис

3- Следете го Нерон на Твитер на сметката: @ Nero_121pr

Две лиценци ќе бидат достапни за сите вас за да можете да го претворите вашиот компјутер во вистинска машина.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.