Petkit Pura X, кутија за отпадоци за вашата мачка која е интелигентна и сама се чисти

Ако имате мачка, знаете дека кутијата за отпадоци може да стане вистински кошмар, ако имате две или повеќе, нема да ви кажам ништо. Сепак, веќе знаете дека во Actualidad Gadget секогаш ги имаме најдобрите поврзани домашни алтернативи со цел да го олесниме животот за вас и секако за вашите сакани миленици.

Го гледаме иновативниот Petkit Pura X, паметна кутија за отпадоци што се чисти и има еден тон неверојатни карактеристики. Откријте со нас како можете да се збогувате со мачната задача за чистење на кутијата за отпадоци на вашето маче, и двајцата ќе ја цените, ќе добиете во здравје и секако со време.

Материјали и дизајн

Се соочуваме со голем пакет, попрво би рекол многу голем. Далеку од тоа што можете да замислите дека е песок, димензиите се прилично големи, имаме производ со димензии 646х504х532 милиметри, односно приближно висок колку машина за перење, така што нема да можеме да го поставиме прецизно во ниту еден агол.. Сепак, неговиот дизајн го придружува, тој е изграден во ABS пластика за белата надворешност, освен долниот дел, кој е во светло сива боја, каде што ќе се наоѓа наносот на столицата.

 • Содржина на пакетот:
  • Кутија со песок
  • Прекривка
  • Адаптер за напојување
  • Течност за отстранување на мирис
  • Пакет кеси за ѓубре

На врвот го имаме капакот со малку конкавна форма каде што можеме да ги оставиме работите поставени, на предната страна мал LED екран кој ќе ни прикажува информации, како и единствените две копчиња за интеракција. Дополнително, пакетот вклучува и мала подлога која ќе ни овозможи да ги собереме можните траги од песок што мачката би можела да ги отстрани, нешто многу ценето. Вкупната тежина на производот е 4,5 кг, така што не е ниту претерано лесен. Имаме добар финиш и интересен дизајн, кој изгледа прилично добро дури и во секоја просторија, бидејќи како што ќе видиме подолу, неговото извршување е толку добро што нема да имаме проблеми во тој поглед.

Главни функции

Кутијата за ѓубре има систем за чистење базиран, ако ја набљудуваме неговата внатрешност, на барабан (каде ќе се наоѓа леглото на мачката и каде што ќе се олесни). Системот за чистење е доста сложен, така што нема да се задржуваме на техничките и инженерските детали. туку во конечните резултати што ни ги нуди Petkit Pura X, и во овој дел сме сосема задоволни од направените тестови.

Не треба да се грижиме за тоа што има механичка работа, бидејќи песокот има систем за автоматско чистење што мораме да го приспособиме преку апликацијата, сепак, има различни сензори, и тежина и движење, што ќе спречи Pura Petkit X да оди. во функција без разлика дали приклучокот е премногу блиску или внатре. Во овој дел, безбедноста и спокојството на нашата мала мачка се целосно обезбедени.

 • Дијаметар на влезот на дигалката: 22 сантиметри
 • Соодветна тежина на уредот: Помеѓу 1,5 и 8 килограми
 • Максимален капацитет на песок: Помеѓу 5L и 7L
 • Системи за поврзување: 2,4 GHz WiFi и Bluetooth

Исто така, треба да се напомене дека пакувањето вклучува низа додатоци, тоа се четири лименки со течен елиминатор на мирис, како и пакет кеси за собирање нечистотија. Иако контејнерот за столицата има посебна големина, не мислам дека има премногу проблем да се користи каков било вид торба со мала големина, сепак, можеме да купете кеси и отстранувачи на мирис одделно за цена доста содржина на веб-страницата на Petkit. Се разбира, овие додатоци се достапни и во Надополнување на PETKIT ....

Што се однесува до додатоците, општиот квалитет на уредот и останатиот дел од сложеноста на Petkit Pura X, ние бевме сосема задоволни, сега ќе треба да посветиме цел дел и на апликацијата и на различните системи за програмирање. и паметниот песок поставувања.

Поставки и начини за интеракција со песокот

За да го конфигурираме, едноставно ќе треба да ја преземеме апликацијата Petkit достапен и за двете Андроид како да iOS потполно бесплатно. Откако ќе ја завршиме процедурата за конфигурација и регистрација на апликацијата, ќе влеземе за да го додадеме предметниот уред, од нас ќе биде побарано да следиме некои инструкции со копчињата на Pura X, меѓутоа, доколку имате какви било прашања, ние препорачуваме Можете да го видите видеото што го поставивме на нашиот канал на YouTube во кое се анализира Pura X каде ви ја прикажуваме процедурата за конфигурација чекор по чекор.

Апликацијата ни овозможува да водиме детална евиденција за времето кога нашето домашно милениче оди во песокот, како и распоредот за нивно чистење, автоматско и рачно. И можеме да го исклучиме, да продолжиме со итно чистење, па дури и да закажеме итно отстранување на мирисот. За останатите определби, можеме да го извршиме „Паметното прилагодување“ исто така достапно во апликацијата. Покрај тоа, во овој регистар ќе можеме да ги набљудуваме варијациите во тежината на нашата мачка.

Оваа тежина на мачето веднаш ќе се прикаже на екранот на Чиста Х, ова што ни дава информации за состојбата на песокот, да не извести кога треба да го промениме, на ист начин како што сите дејства обезбедени од апликацијата може да се извршат и директно рачно преку единствените две физички копчиња од кои се состои Petkit Pura X.

Мислење на уредникот

Без сомнение, ова изгледаше исклучително интересен производ, можете да го купите на Powerplanet Online како официјален дистрибутер на производот овде во Шпанија или преку механизми за увоз од други веб-локации. Без сомнение, тоа е скапа алтернатива, околу 499 евра во зависност од избраното продажно место. Но, особено ако имаме повеќе од една мачка, тоа може да ни заштеди многу време, помагајќи ни да ја одржуваме хигиената на мачката и хигиената во нашиот дом, така што таа може да стане непроценлив сојузник за нашиот секојдневен живот. . Ние го анализиравме, длабински ви кажавме за нашето искуство и сега на вас останува да одлучите дали вреди или не.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.