Што да гледате на Нетфликс, HBO и Movistar + овој ноември

Веќе сме во ноември, студот почнува да пристигнува малку по малку и секој пат кога ќе посакаме малку повеќе Netflix & Chill, Не мислиш ли? За тоа и како и секој месец, ние ви го донесуваме компилација од најдобрите серии и филмови што можете да ги гледате на главните даватели на содржини за преноси: Нетфликс и ХБО Шпанија. Забележете бидејќи интересни вести доаѓаат од големината на Ирците со Роберт Де Ниро и Ал Пачино, многу серии и филмови со кои ќе се забавувате со вкусна сода и малку пуканки, дали ви се допаѓа?

Серија Нетфликс - ноември (2019)

Започнуваме со каталогот на серии, што е генерално она што ни нуди најмногу забава. Првиот што го препорачуваме е Секира, серија произведена и поставена во Шпанија, со допири на трговија со дрога, страст и екипа позната како син Адријана Угарте и Хавиер Реј. Оваа серија е составена од осум епизоди, па можете да ја видите практично на едно седење, дали ќе можете?

Но, тоа не е единствената, имаме и интересни вести како што е втората сезона на Крај на С * Светот. Сè зависи од тоа како се чувствувате, ако не, добро време е да разгледате одлични серии како на пр MindhunterСтрански работи.

 • Атипично - Т3 од 1 ден
 • Хаче - од 1 ден
 • Ние сме бранот - од 1 ден
 • Greenleaf - T4 од 1 ден
 • Разбиен - Т2 од 8-ми ден
 • Крај на Ф * Светот - S2 од 5 ден
 • Заглавениот - од 14 ден
 • Мали нешта - S3 од 9-ти ден
 • Турата што нè направи - Т3 од 15 ден
 • Круната - S3 од 17 ден
 • Клубот - од 22 ден
 • Доли Партон: Срцеви акорди - од 22-ри ден
 • Тајни за Божиќ - S2 од 22-ри
 • Сингапур социјално - од 22 ден
 • Среќен Божиќ и работи - од 28-ми
 • Шеќер Раш Божиќ - од 29-ти
 • Филмовите што нè создадоа - од 29-ти ден

Филмови на Нетфликс - ноември (2019)

Кино не може да изостане, дали можете да смислите нешто подобро од филм со Роберт Де Ниро, Ал Пачино и многу повеќе на слично ниво? Па, вистината е дека не, затоа ги јадам ноктите за време на премиерата на: Ирците. Сопствената продукција на оваа Нетфликс ја режира никој друг, освен Мартин Сокорсезе И, се вративме на темата мафија веднаш по Втората светска војна во Соединетите држави, тоа е дека едвај дури и треба да го видам за да знам дека има сè што е потребно за да биде вистински филм, ти го оставам трејлерот:

Може да го видите следниот 27 ноември, во меѓувреме исцедете ја устата со одлични филмови како ВозиЛегендата за Клаус што исто така ќе биде достапно меѓу другите, Ајде да погледнеме во него:

 • Возете - од 1 ден
 • Божиќен сафари - од 1 ден
 • Кралот - од 1 ден
 • Човекот без гравитација - од 1 ден
 • Рајска плажа - од 8-ми ден
 • Апсење на куќата - од 15 ден
 • Легендата за Клаус - од 15 ден
 • Музиката на земјотресот - од 15-ти
 • Непослушниот ангел - од 22-ри
 • Ирецот - од 28 ден
 • Атлантик - од 29 ден
 • Каде е моето тело - од 29 ден

Серија HBO - ноември (2019)

Не само што Нетфликс ја живееше нашата забава, очигледно дека сме тука да ви служиме, така што ви ги донесуваме и вестите што можете да ги видите на HBO Шпанија како што започна во текот на овој месец ноември 2019 година. Меѓу овие премиери, се издвојува Темната материја, серија со тематика на фантазијата што ќе не однесе во други светови и во која HBO предизвикува голем интерес, Очигледно насочена кон помладата публика, но што е и добра доза на забава за останатите корисници на платформата, оваа серија премиерно ќе биде прикажана на 4 ноември.

Уште едно одлично и долгоочекувано издание е четвртата сезона на Рик и морти во овој случај, и од очигледни причини, насочена кон многу постара публика. Во овој случај, четвртата сезона ќе можеме да ја видиме од следниот 14 ноември на HBO Шпанија, но имаме и други вести што ги набројуваме подолу:

 • Темна материја - од 4 ноември
 • Британија - Т2 од 7 ноември
 • Сантос Думонт - од 11 ноември
 • Рик и Морти - S4 од 14 ноември
 • Flash - S5 од 15 ноември
 • Спиените - од 17 ноември
 • Умбре - Т3 од 20 ноември

Филмови на HBO - ноември (2019)

Киното се случува и на HBO, всушност оваа платформа обично се одлучува за веќе етаблирани филмови и нуди малку повеќе квалитет од својот ривал, иако очигледно се одлучува за помала количина. Над сите главни моменти Лигата на правдата Овој месец, најголемиот филм во ДЦ универзумот е секогаш добра забава за секој ден. Можете да го видите следниот 16 ноември, но не е единствениот.

Овие се премиерите на HBO Шпанија во текот на месец ноември во кино:

 • Големи деца - од 1 ден
 • Големи деца 2 - од 1 ден
 • Златниот компас - од 1 ден
 • Секс во Newујорк - од 1 ден
 • Капетанот на небото и светот на утрешниот ден - од 1 ден
 • Black Hawk Downed - од 8-ми ден
 • Исток - од ден 13
 • Страшен филм - од ден 13
 • Омразената осум - од 15 ден
 • Лига на правдата - од 16-ти
 • Лејди Магбет - од 22-ри
 • Страшен филм 2 - од 22 ден
 • Светлата страна на нештата - од 28-ми
 • Рефлектор - од 28 ден
 • Изгубена река - од 29 ден
 • Страшен филм - од ден 29

Документарни филмови и деца на HBO - ноември (2019)

Најмалите од куќата имаат добро време и на HBO Шпанија, особено со доаѓањето на Мост кон ТерабитијаИнтересна мешавина од технологија и магија за забава на најмалите во куќата. Но, бидете внимателни, бидејќи Doraemon Исто така, доаѓа од нејзината прва сезона во HBO Шпанија, дали го очекувавте тоа?

 • Мост кон Терабитија - од 1 ден
 • Пчелата Маја: Филмот - од 1 ден
 • Длабоко - од 8-ми ден
 • Doraemon - S1 од 22 ден
 • Падингтон 2 - од 22 ден
 • Покојо свет - од 28 ден
 • Големата игра - од 28 ден

Што се однесува до документарците што ги истакнуваме Ралф Лорен: Човекот зад брендот, тоа кажува како стигнал до местото каде е неговиот творец и која е мистеријата зад неговата чудна фигура.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

<--seedtag -->