Што да гледате на Нетфликс, Мовистар + и ХБО во август

Тука сме со компилација од најдобрите аудиовизуелни содржини што ги нудат главните платформи за аудиовизуелна забава достапни на пазарот. Како и секогаш, Toе ви раскажеме за најзабележителните работи што ќе можете да ги видите на Нетфликс, Мовистар + и секако и на HBO во текот на овој месец август 2019 година.

Имаме многу интересни изданија на сите платформи, ќе имаме добра содржина за да се соочиме со најжешките часови во овој месец август, затоа, ставете ја содата во фрижидер и секако направете залихи на големи количини микробранови пуканки затоа што сега доаѓа доброто.

Што да гледате на Нетфликс - август 2019 година

Започнуваме како и секогаш прво со филмовите, истакнуваме класика во класичното те, ако не сте го виделе Евтини приказни од Квентин Тарантино е добро време да се знае што е прогласен за еден од најдобрите филмови во историјата. Нема да ја откријам заплетата, но ако сте overубител на содржината на Тарантино, автор меѓу другите на Омразени осум и резервоарски кучиња, добро време е да го сториме тоа. Но, тоа не доаѓа баш сам, во екипата на филмови го имаме сето ова:

 • Ex Machina - 1 август
 • Брз и бесен 7 - 1 август
 • Фантастика за пулпа - 1 август
 • Неверојатниот пајак - 1 август
 • Игра на Моли - 5 август
 • Тринаесетти Океан - 15 август
 • Големиот Лебовски - 16 август
 • Мала Швајцарија - 16 август
 • Стив sобс - 27 август

Што се однесува до сериите, исто така, очекувавме премиери, четврта сезона од Кабелските девојки е достапно од 9 август, Но, дали е тоа Хотели во Трансилванија исто така се враќа за да можеме да уживаме во авантура за целото семејство, без сомнение Netflix ни остава прилично добра содржина за овој месец август, ова се сериите што ќе можеме да ги видиме на Netflix со датумите на објавување:

 • Драги белци, 3-та сезона - 2 август
 • Кабелски девојки, сезона 4 - 9 август
 • Сјај, 3 сезона - 9 август
 • Работни мајки, сезона 3 - 29 август
 • Листата А, Сезона 1 - 30 август
 • Vis a Vis, 3 сезона - 30 август
 • Хотел Трансилванија, Сезона 1 - 30 август
 • Темниот кристал: доба на отпор - 30 август

Вреди да се спомене дека премиера на Темно стакло Исто така, буди доста бука, па можеби е добро време да пробате.

Што да гледате на HBO - август 2019 година

HBO исто така не заостанува во содржината, иако оваа фирма обично ослободува помалку содржина и тоа го прави на порезервиран начин, обично е вообичаено да се гледаат филмови со повисок квалитет на оваа платформа. Сериите на HBO биле меѓу најдобрите во историјата, како на пр Сопраните или Wireицата, кои секако се достапни на платформата, но не можете да живеете само во минатото. На медитативно ниво можеме да ги следиме само минисериите Пионерот што го разгледува животот на úесус Гил и Гил, починатиот претседател на Атлетико де Мадрид, меѓу многу други работи, епизодите се објавени во недела и може да се уживаат, логично, на HBO. Ја потенцираме премиерата на Посетителите на 21 август, европска продукција на HBO, но ова е сè што можеме да видиме Серијал материјал за HBO овој август:

 • Божји јагниња - 1 август
 • Емисија за скици со црна дама - S1 на 3 август
 • Haze Peak - S1 на 5 август
 • Проповедник - С4 на 5 август
 • Сукцесија - Q2 на 12 август
 • Нашите момчиња - 13 август
 • Gemstones - S1 на 13 август
 • Светло како пердув - S2 на 20 август
 • Посетителите - 21 август

Но, имаме и филмови. Започнуваме со Кралот Артур каде што Чарли Хунам (Синови на анархијата) го отелотворува харизматичниот карактер. Имаме огромна екипа на филмови кои се објавуваат секој ден каде ќе се истакне Палми во снегот, и класиците како Вештачка интелигенција на АИ, барем тие се најпрепорачани, но имаме многу повеќе од тоа, па затоа е важно да ја разгледаме комплетната листа:

 • Утринска слава - 1 август
 • Новогодишна ноќ - 1 август
 • Кожи - 2 август
 • Студена планина - 2 август
 • Баби и дедовци на власт - 3 август
 • Палми во снегот - 4 август
 • Насмевката на Мона Лиза - 6 август
 • Пар на годината - 9 август
 • Кралот Артур: Легендата за Екскалибур - 10 август
 • За лице - 15 август
 • Говорот на кралот - 23 август
 • Револуционерен пат - 23 август
 • Мајсторите на вестите - 23 август
 • Добредојдовте на север - 23 август
 • Другиот телохранител - 24 август
 • Тропик гром - 30 август
 • Елитни атентатори - 30 август

Но, пази се, документарци исто така, имаат свое место на HBO овој август со производи како Алтернативни завршетоци: Нови начини да умрете во Америка. И, конечно, содржина за најмалите во куќата на HBO Kids:

 • Инвазивни соседи - 1 август
 • Чудовишта наспроти вонземјани - 1 август
 • Ратонполис - 9 август
 • Серија катастрофални несреќи - 15 август
 • Изум на Хуго - 23 август
 • Тинејџерски мутанти нинџа желки - 25 август

Што да видите во Мовистар + - август 2019 година

Главната платформа за содржина во Шпанија, Movistar + од Telefónica, не може да изостане, што исто така ќе ни понуди добра листа на премиери и аудиовизуелни производи во текот на овој месец август 2019 година. Неколку серии со премиери, ќе имаме од 7 август Силвио и другите што критички гледа на италијанската моќ и особено на Силвио Берлускони, сепак, последната сезона на Аферата, оваа петта сезона може да се види и на серијата Movistar почнувајќи од следниот 26 август.

Во кино е местото каде што се чини дека Мовистар го стави месото на скара овој август, ќе видиме одлични продукции како на пр. Бумбарба од сагата Трансформер, исто така последниот од Питер acksексон, зборуваме за Мортални мотори и нејзината пост-апокалиптична планета. Ова е сè што ќе можеме да видиме:

 • Смртни мотори - 2 од agsoto
 • Изгубен Мијамор - 3 август
 • Ана и апокалипсата - 5 август
 • Беззаконски град - 6 август
 • Подоцна - 9 август
 • Етрурската насмевка - 11 август
 • Што крие Сребрено езеро - 14 август
 • Интриго (трилогија) - 15 август
 • Астерикс: Тајната на магичниот напиток - 16 август
 • Семејна работа - 19 август
 • Бумбари - 23 август
 • Тоа време од годината - 26 август
 • Враќање на Мери Попинс - 30 август

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.