Forocoches, форумот способен за најлошото и најдоброто

Иако може да биде непознат за многумина, само слушајќи го изразот „Форокош“, многу медиумски ликови од светот на телевизијата и забавата почнуваат да треперат. Не е за помалку, а тоа е дека Forocoches не е точно форум за автомобили, далеку од она што можете да го замислите, во најважниот форум на шпански јазик во светот и еден од најактивните во мрежата, некои од најголемите колички во историјата на нашата земја, и на некои соседни земји. Историјата на „Текила“ во која сее полемика Добив талент, предизвикувајќи гнев на Ристо Меџиде, е само еден од многуте тролови што ги извршија членовите на форумот. Во Forocoches тие отсекогаш биле способни за најдобро и најлошо, затоа, ако сакате да знаете која е нивната големина, не пропуштајте го овој напис, суди нас.

Toе си поставиме низа прашања, со нивните последователни одговори, со цел подобро да разбереме од што се состои Форокош, за што е способен (на подобро и на полошо) и на што биле неговите најпознати „тролови“ датум

Што е Forocoches?

Па, ние мора да започнеме од основата дека Forocoches не е форум за автомобили p ***. Не може да се занесете од неговото неоткриено име. И тоа е дека во Forocoches ќе го најдете најдоброто од секоја куќа, можете да се нахраните со мудроста на foreros во „подфорумите“ на Електроника / компјутерски науки, ForoCoches, Buy-Sell, па дури и вработување и патување. Како и да е, Најконтроверзниот и истовремено забавен дел од деловите во кои е поделен Форокош е генералот. Ова е местото каде што корисниците се собираат да разговараат за кој било вид на тема, без оглед дали е актуелна или не, и каде што преовладува политички неточна содржина.

Гледано однадвор, Форокошите може да изгледаат како бунар на мизогинија, расизам, црн хумор, девери и fansубители на фудбалот. Сепак, тие се малцинство, во Форокош има изобилство на добри луѓе, подготвени да споделат, да коментираат и да се забавуваат. Како добро место, Генералот нема да остане без loveубовни приказни за неверство, уништени социјални животи и посвојувања мачки, многу мачки. Без оглед на тоа кого тежи, мачката е животно со големо количество одлично.

На овој начин, Forocoches се позиционираше како форум број еден во Шпанија, трет најактивен форум во светот и веќе брои 720.172 члена, кои му даваат живот на генералот во кое било време. Всушност, не е чудно да пребарувате нешто во Гугл, малку веројатно прашање и да завршите во Форокош, форум со рамен дизајн, типичен за деведесеттите години, далеку од тоа што би ја претставила која било тековна социјална мрежа, но што значи во архаикот на неговиот интерфејс, клучот за успехот.

Треба да се напомене дека од 2009 година, Ф.orocochs е мрежа само за покани, што до неодамна го правеше избран клуб на корисници, до кој не беше целосно лесен, освен ако не се чувствувавте добротворни, и одлучивте да донирате на невладина организација во замена за покана.

Кој стои зад Форокош?

Ако ви кажам дека само една личност, Алехандро Марин, интервјуирана пред неколку месеци од нашата сестринска веб-страница, Актуалидад Мотор, е задолжена за целата оваа работа. Ефикасно, Алехандро Марин имаше фантастична идеја да го основа форумот во 2003 година, И како overубител на автомобили што е, посетуваше форуми на теми прикачени на одредени модели, па еден ден, откако купи Рено Лагуна, реши да создаде форум за автомобили воопшто (иако повторно потенцираме, дека ForoCoches не е форум за автомобили).

Митот за неговата фигура, до скоро притаен, предизвика многу сомнежи дали има време да ги „преброи сметките“ додека цензурира во рамките на империјата на логиката, лулашките на нејзините предници. На овој начин, Алехандро Марин стана релевантна фигура во светот на мрежите на национално ниво.

За што е способен Forocoches? - Добрата страна на работите

И покрај фактот дека генерално, Форокош се појавува во медиумите како што се Ла Секста, Антена 3 или Ел Мундо (каде што се доста добро познати), малку ехо се прави со фантастичните мерки што се промовираат од огромната платформа, секогаш за да им помогнеме на оние кои имаат најголема потреба, ќе направиме краток преглед на најпофалните причини што се случуваат редовно во Форокош.

„Моето 2-годишно дете има леукемија“, со овие зборови отворив нишка Ротвилер, forero кој реши да се пробие до членовите на форумот на 27 година. На овој начин се појави легенда. Форокош се сврте кон понудата на татко му за секоја можна поддршка, почнувајќи од моралот.

Најновата респектабилна причина е таа за «ДА ПОМОГНЕМЕ ЈУАН», и е дека foreros започнаа да работат за да го добијат Хуан, пензионер, кој forero пронајден во Vibbo барајќи инвалидска количка, да има максимална можна помош. Така, до денес, Хуан има инвалидска количка и „шурсите“ (како што се познати браќата Фориста) направија необична набавка за него во супермаркетот „Форокочес“, парче, Меркадона.

Но, не е сè во овие две причини, не е тешко да се најдат колекции, борби за секакви причини, како и посвојувања на мачиња и сите видови животни. Forocoches, е место каде преовладуваат меѓусебна поддршка и споделување пред сè, и покрај фактот дека славните ликовите како „Ел Чуреро“ од прилика ја искористија добрата верба на Шурманците.

За што е способен Forocoches? - Трол страна на форумот

Меѓутоа, ако Форокош за нешто остане во историјата, тоа е токму заради начинот на кој тие знаат да тролаат секакви настани каде што можат. Toе започнеме со една од најмитските, во 2009 година, фроросите се поставија да го донесат најневеројатниот можен карактер на Евровизија. На прво место, Чимо Бајо беше алтернатива, сепак, неговата елиминација од ТВЕ го натера Форокош да ја земе правдата во свои раце. На овој начин Johnон Кобра успеа да стигне до последната фаза од програмата, оставајќи една од најсрамните емисии што некогаш биле видени на сет на шпанска телевизија.

Но, ова беше само почетокот и тоа е дека постојат според она што се „натпреварува“ што изгледа како магнет за тролови. На овој начин, ФХМ немаше друга идеја освен отворено гласање за избор на најсекси новинарка во земјата. Резултатот требаше да се очекува со Forocoches помеѓу, она што денес е познато како КригирајЧленовите на форумот избраа да го изберат Кари Валензуела за најсекси новинар на шпанската телевизиска сцена, со скоро два милиони гласови. Гледање е верување.

Продолжуваме со печатот, овој пат уште едно озлогласено тролање беше плод на летото на здодевност, и тоа е во Форошеш решија да измислат потпис за Виlarареал, ништо помалку од прикрадување на непознат играч во националните спортски весници. Кажано и готово, во Форокош беше изготвена цела стратегија за емитување што заврши со Нестор Коратела (непостоечки фудбалер) во весниците како Марка.

Друго политичко поле, а тоа е Форокош го постигна она што ниту еден претседател на нашата земја не го постигна одамна, тврдејќи дека Гибралтар е шпански. И тоа е тоа Телеграф одлучи да отвори барање дали Гибралтар треба да биде Шпанец или Британец, а 93,24% од гласачите беа јасни дека Гибралтар треба да биде Шпанец. Се подразбира дека Forocoches и неговиот огромен број на корисници имаа нешто со 218.955 гласови што ги добија во прилог на многу понационален Гибралтар, со што го достигнаа целиот национален печат. Но, не е прв пат Велика Британија да биде „тролана“, бидејќи Кралската морнарица одлучи името на својот последен брод да го стави на располагање на секој што сака да учествува. Резултатот беше дека Форокош одлучи да го именува бродот „Блас де Лезо“, популарен морнар на шпанската морнарица кој имаше посебен презир кон британците, покрај тоа што го донесе најпонижувачкиот пораз што го претрпеле некогаш. Во вториот случај, Националниот центар за истражување на Велика Британија одлучи да го игнорира предлогот на овој наш форум.

Ова се само некои од количките што ни ги остави Форокош, но сигурно најдоброто допрва доаѓа, иако не сакаме да ги заборавиме митските слики како што е запалено Рено Клио или „Шурперо“, Маскота на Форокош, во колачињата од Тоста Рика де Куетара.

Споменувањето за дел заслужува тролање до ПСОЕ, испраќајќи им масовно пици до седиштето на Фераз, за да можат да постигнат договор со полн стомак, што заврши со добивање на главата на Педро Санчез, уште еден од познатите колички и со кој ќе го завршиме овој интензивен преглед на историјата на ForoCoches. Дефинитивно, овој популарен форум нема да престане да ни дава добри вести.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Исто толку народен како кралот dijo

    О, да пол ...

бул (точно)