Божиќната кампања на „Епл“ веќе започна

bвоно-Божиќ-јаболко

Божиќната кампања на „Епл“ е веќе започната и сите оние корисници кои имаат регистрирано „Епл ИД“ или се претплатени на билтенот на „Епл“, веќе ја добиле најавата од „Епл“. За сега она што можеме да го видиме е дека сме на 11 ноември и движењата во овој вид кампања се повеќе напредуваат.

Во секој случај Apple не губи јаже и веќе го имаме на располагање на веб-страницата на компанијата специфичниот дел за набавки и божиќни подароци. Се чини малку чудно што тие не вклучуваат некои производи како што се новите Mac, но тоа веќе ни е јасно Apple веќе долго време е фокусиран на iPhone и iPad.

Очигледно наоѓаме и споменување на Mac и во овој случај на новиот 12-инчен MacBook, Mac кој според нас ќе биде Mac за влез наскоро. Но, ајде да го насочиме нашето внимание на рекламата на интернет и тоа е дека понекогаш е доволно да ги убедиме луѓето кои повеќе или помалку веќе се јасни за тоа што сакаат да подарат, во овој случај „слоганот“ на „Епл“ е сосема јасен во оваа смисла се фокусира директно на тоа:

Уметноста на дарувањето.

Да се ​​најде совршен подарок е уметност. И ништо подобро да ги исполнувате вашите сакани со радост и да ја разбудите нивната креативност отколку подарокот од Apple.

Засега немаме евиденција за тоа што ни претстои со „Црниот петок“ и дали Apple ќе ја остави оваа кампања настрана оваа година. Она што го имаме на маса е унапредување на Божиќните подароци и затоа ја оставаме врската во случај поштата да не стигнала до вас или сте заинтересирани да купите некои од нивните производи, можете да го видите специфичниот веб-дел за тоа.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.