Apple нè учи на неколку трикови за да направиме подобри фотографии со iPhone

Каналот на Apple на Youtube е многу активен во последно време и овој пат момците од Купертино лансираа серија видеа во кои можете да уживате во неколку едноставни трикови за правење подобри фотографии со iPhone 7 и 7 Plus Пред неколку дена тие отворија простор на нивната веб-страница каде што можеме да најдеме некои од овие трикови и тие се навистина интересни за сите корисници. 5-те видеа објавени на YouTube се точка и ги следат оние во веб-делот, препорачуваме да ги гледате бидејќи се интересни.

Кратко, по чекор и многу јасно, ова се 5-те нови совети за правење добри фотографии што ни ги покажува Apple на својот канал на YouTube:

Режим на портрет:

Фотографија одблизу:

Вертикална панорама:

Кул фотографии без блиц:

И лов на мува за момент:

На сопствената веб-страница на Apple наоѓаме специфичен дел каде што корисниците можат да ги видат различните трикови на видеото. Количината на овие видеа е интересна и сигурно некои од нив не сте ги знаеле или едноставно можете да ги подобрите. Очигледно тие се фокусирани на новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus, но ако го немате најновиот модел на iPhone 7 Plus, нема да имате режим на портрет на уредот. но исто така можете да користите некои совети што покажуваат за панорамски фотографии или фотографирање акциони фотографии.

Ова е нешто многу интересно за корисниците на Apple кои во многу наврати откриваат функции или опции на нивниот уред со текот на времето и враќањето на топката, кога е самиот Apple што ќе мора да проба малку повеќе и да ги покаже сите функции на неговиот софтвер и апликации . Добро за Apple, одлична иницијатива.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.