„Епл парк“ во декември 2017 година: ново видео со преглед на беспилотни летала

Apple Park во декември 2017 година
Тоа е последното ремек-дело на покојниот Стив sобс. Точно, мислиме на „Епл парк“, тој нов комплекс за целата маса на вработени во „Епл“ да работи удобно. Проектот работи од 2013 година. И намерите на компанијата беа да започнат да го окупираат и да ги отворат вратите пред крајот на оваа 2017 година.

За време на целиот процес, пилотот на дронови Метју Робертс, објавуваше на својот ЈуТјуб канал еволуцијата на оваа максимум конструкција со фирмата Купертино. И иако не се очекуваа повеќе клипови, Робертс сакаше да се збогува со годината со последното видео во кое можеме да видиме каква е состојбата на „Епл парк“ истиот месец декември.

Дронот ја започнува својата посета во воздухот и ни овозможува да видиме каква е состојбата на новиот „Епл кампус“. Градежната машинерија повеќе не е толку присутна околу. Исто така, гледаме како е засадено огромното мнозинство на вегетација што ќе го придружува Епл Парк - конечната слика ќе ја видиме за неколку години. Се разбира, има уште области за засадување и токму таму е сè уште присутен градежниот персонал.

Исто така, Метју Робертс исто така ни ги покажува кафетеријата и терасата што ќе бидат отворени за јавностакако и езерцето со вода во внатрешноста на прстенот или вселенскиот брод. Исто така, гледаме клупи на кои вработените во Купертино можат да ги поминуваат паузите релаксирајќи се со погледите. Конечно, видеото снимено со дронот покажува дека е инсталиран безбедносен пост на пристапот до Кампусот преку Волф Роуд.

Претпоставуваме дека Во следните недели ќе се изврши трансфер на 12.000 вработени во Apple, меѓу кои е и сегашниот извршен директор (Тим Кук). Значи, се очекува дека во првиот квартал од 2018 година, „Епл парк“ ќе биде со полн капацитет.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)