Сето ова го презентираше Nintendo на својата конференција Е3

Е3 нè напушта, беше краток, но интензивен, сепак, немаше да се збогуваме без да ви ги кажеме сите вести дека големиот Н јапонски нè остави… нели? Поради тоа ние ќе направиме мало резиме на она што тие ни го претставија синоќа на нивниот настан преку Интернет, каде што бил виден стар познаник и друг што не бил. Без сомнение, Nintendo Switch беше главниот протагонист на овој настан.

Тргнувајќи од претпоставката дека Nintendo Spotlight (како што се нарекува настанот на Nintendo на E3) е сам по себе безгрешен, Не можеме да ја игнорираме одличната работа што јапонската фирма ја извршува во последните месеци, и покрај фактот дека малата ѓубриња на игрите на Switch ја тежи нејзината прогресија.

Metroid Prime 4 ... многу интриги

Започнуваме со класика без паралела, Metroid се враќа во Nintendo, доаѓа во Switch со интригантна приколка во која единственото нешто што го видовме е огромна четворка и името на играта, со што станува јасно дека е во развој и дека ќе пристигне во 2018 година ... Но, зошто толку малку информации?

Покемон турнир DX за Nintendo Switch

Тие не предупредија дека ќе има Покемони на Nintendo Switch, а јапонската фирма нема да биде толку невнимателна да не ја искористи гуската што ги поставува златните јајца. Играта Hitе се појави на конзолата на 22 септември и ветува дека ќе биде чуден RPG со важен фактор во однос на битките.

Супер Марио Одисеја е повторно воведен

Тродимензионална игра на Марио Willе пристигне и на конзолата на 27 октомври, многу порано од очекуваното и искористувајќи ја класичната ера на нови изданија. Можевме да видиме огромен диносаурус кој нè остави шокиран, а тоа нема многу или никаква врска со темата што досега го придружуваше добриот Марио. Сепак, патувањето помеѓу димензиите и очигледно исто така со времето ќе има поважен нацрт отколку што може да замислиме. Вистина е дека конечно успеавме да ја видиме играта во своите најдобри, односно каква ќе биде играта игра вистински, и дали е сè што може да очекувате, еден вид Супер Марио 64 правилно реновиран. Ако имаме нешто јасно, тоа е дека нема да ја спасиме Праска трајно.

Rocket League доаѓа на Nintendo Switch

Апсолутно немаме што да претставиме во ова видео игра што предизвикува бес на секоја платформа што ќе пристигне. Без сомнение, Nintendo Switch може да биде совршен придружник за Ракета лига, и како би можело да биде поинаку, ќе има ексклузивни предмети и возила што ќе се повикуваат на универзумот на Нинтендо. Неговата преносна карактеристика ќе му даде ново значење Ракета лига, Она за што не ни е многу јасно е како ќе работи, и покрај фактот што тие обезбедуваат а меѓу-платформи (На пример, можете да играте против корисници на компјутер или PS4). Замислуваме дека режимот на Интернет нема да биде ограничен само на корисниците на Nintendo Switch. Без сомнение, мора да му дадеме важно гласање за доверба. Arriveе пристигне зима оваа година 2017 година, ние го замислуваме тоа на Божиќ.

Xenoblade Летописи 2

Уште еднаш многу интересна RPG која доаѓа до платформата Nintendo. Во овој случај, тие накратко не направија премногу спектакуларен графички дисплеј, што се очекува од напојувањето на конзолата. Сепак, неговиот импресивен свет нè остави прилично фасцинирани. Beе биде прашање на чекање за повеќе индикации, иако тие ни оставија предјадење во форма на борба заснована на кривина и прилично сјајна инстант акција. Тие не обезбедија никаков вид датум на објавување над зимата 2017 година, така што ние си даваме оставка додека тие се во развој.

Други презентации на Nintendo Spotlight

  • Воини за противпожарен амблем: Друга многу мистериозна приколка, објавена за есента 2017 година
  • Јоши: Во развој (2018)
  • Кирби: Во развој (2018)
  • Враќање на Metroid Samus: За Nintendo 3DS на 15 септември

Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)