YotaPhone е сè уште жив, ви ги покажуваме спецификациите на третата генерација

Пред неколку години YotaPhone се појави на пазарот, терминал со два екрани, предна ЛЦД заедно со задно електронско мастило. Ако застанеме да размислиме, идејата беше многу добра, но нејзината цена не беше добра. И велам дека идејата беше многу добра, особено за оние луѓе кои трошат многу содржина преку паметниот телефон, очигледно читаат содржини, како што се блогови, книги, статии и други каде што боите се споредни. Употребата на електронски екран за мастило, покрај тоа што не го оштетува погледот кога тоа го правиме во услови на слаба осветленост, тоа значи значително заштеда на батеријата за уредот.

Ако вообичаената употреба што ја правите на вашиот паметен телефон е Фејсбук, Инстаграм и други, нема смисла да сметате дека е терминал од ваков тип. И покрај успехот во содржината, производителот продолжува да му верува на овој уред и е пред стартување на третата генерација, YotaPhone 3, терминал што овој пат има многу поумерена цена, дел од 350 долари за верзија од 64 GB и 450 долари за верзија со 128 GB.

Внатре во YotaPhone 3 наоѓаме а Snapdragon 625 8-јадрен, со Adreno 506 GPU и 4 GB RAM меморија. Главниот екран на уредот е од типот AMOLED, има резолуција од 1080 и 5,5 инчи. Екранот за е-мастило има резолуција од 720 и 5,2 инчи, повеќе од доволно за да се троши содржина без да се грижите за траењето на батеријата, која има капацитет од 3.200 mAh.

Како и во сите претходни верзии, YotaPhone 3, ќе управува Андроид, но не го знаеме бројот на верзијата што ќе биде, но имајќи ја предвид тековната година, таа треба да биде седма, ако тие исто така сакаат да добијат одобрување од корисниците заинтересирани за терминал за овие карактеристики.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.