Дали Xiaomi Pro ќе биде скапиот терминал на Xiaomi?

Xiaomi

По податоците што Xiaomi ги презентираше пред неколку дена во врска со нејзините идни планови за отворање продавници и продажбата што ја оствари за три години, многу корисници шпекулираат за тоа каков ќе биде терминалот од висока класа што наскоро ќе и го претстави на пошироката јавност . Интересот за овој нов предводник е поголем бидејќи беше предупредено од самата Xiaomi дека Тоа ќе биде најскапиот терминал што кинеската компанија го лансира на пазарот.

Многумина зборуваат за Xiaomi Mi Note 2, но во последните денови зборуваат Xiaomi Pro, помалку моќен терминал од Xiaomi Mi Note 2, но исто толку интересен ако земеме предвид дека Xiaomi е производителот зад овој терминал.

Новиот Xiaomi Pro ќе ја има последната верзија на MIUI 8 како оперативен систем

Xiaomi Pro е терминал кој може да се спореди со Xiaomi Mi5, со процесор Qualcomm Snapdragon 823, 4 GB рам и неколку верзии на внатрешно складирање се најмалиот капацитет од 64 GB. Екранот на овој уред ќе биде со висока резолуција со големина од 5,5 инчи. Сензорите на камерите Xiaomi Pro ќе бидат од висока класа, тоа значи дека или во секој случај ќе го носи сензорот ISOCELL S5K2L1 од Samsung Galaxy S7 или IMX260 сензорот од Sony. Beе биде опремен со камери на врвни мобилни телефони како што се Galaxy S7 или iPhone 6S. Батеријата на овој уред ќе биде 3.700 mAh, голем капацитет што ќе даде голема автономија ако земеме предвид дека целиот хардвер ќе го управува MIUI 8.

Се разбира, спецификациите на овој Xiaomi Pro се помалку од коментираните за Xiaomi Mi Note 2Сепак, светот на мобилните телефони е прилично луд и многу е можно ова да е најскапиот паметен телефон во историјата на Xiaomi. Сепак, Која цена ќе биде ова? Дали Xiaomi Pro навистина ќе се продава како и останатите терминали на Xiaomi? Што мислиш?


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.