Новиот Nook GlowLight 3 пристигнува со електронски екран за мастило

И, тоа е дека семејството на електронски книги NooK од Барнс и Нобл, долго време не ги изненадуваше loversубителите на читањето со нов модел, бидејќи GlowLight Plus беше лансиран во 2015 година и сега овој нов Nook штотуку беше лансиран. Тоа е Nook GlowLight 3 и целосно е редизајниран за да ги задоволи барањата на loversубителите на читање, меѓу најистакнатите промени што ги споменуваме новите дисплеј за електронско мастило / електронска хартија.

Секако нема никаква врска со претходниот модел во опсегот и во овој случај имаме еден 6 инчен екран со 300 ppi и дека пристигнува целосно покриено за да се избегнат рефлексии, автономија на повеќе од 50 дена за секое целосно полнење на батеријата и очигледно a / b / g / n WiFi конекција, што овозможува преземање книги од мрежата.

Она што го споменуваме и истакнуваме во врска со овој нов Nook е екранот. Во овој случај, уште еднаш имаме екран што не е ЛЦД, а електронската мастило е нејзина јачина повторно, покрај овој екран додава гумена рамка со заоблени рамки, има конектор microUSB за полнење, нема Bluetooth конекција, ниту пак има приклучок 3,5 mm за слушалки и додава некои промени во врска со локацијата на копчињата. Во врска со овие копчиња мора да потенцираме дека во оваа нова верзија на Nook нема копче за почеток. Автономијата е навистина добра и како што велиме таа е во состојба да трае скоро два месеца без да има потреба да се сере.

Физички е нешто поразлично и компанијата се фокусира директно на екранот кога зборуваме за промени во однос на претходната верзија, имајќи ноќен режим кој додава дека портокаловиот тон за да ги заштити нашите очи го прави добар придружник за долго читање. претпродажбата е веќе отворена во Веб-страница Барнс и Нобл.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.