„Епл“ лансираше три нови објави „Ајфон 7 Плус“

Момците од Купертино отсекогаш биле познати по тоа што се обидувале да ги искористат предностите на меѓународните настани за да ги промовираат своите уреди, особено iPhone, и секако не е единствената компанија што го прави тоа. Apple штотуку објави на својот YouTube канал нова реклама насловена Meu Bloco na Rua, видео што ни го покажува духот на фестивалот Канарнал, празник што не се слави во ниту една друга земја во светот како во Бразил. Овој оглас, снимен со iPhone 7 Plus, претставува почит кон бојата и костумите во кои ќе можат лично да уживаат сите оние што имаат среќа да патуваат во овој момент.

Но, тоа не е единствената реклама што компанијата со седиште во Купертино ја објави на својот YouTube канал, како што објави и две нови видеа што ја истакнуваат работата на режимот портрет на новиот iPhone 7 Plus, портрет режим кој работи рака под рака со двете леќи кои го сочинуваат овој уред и кој ни нуди спектакуларни резултати, како што видовме во повеќе од една прилика.

На второто видео што ви го прикажуваме во оваа статија, можеме да го видиме резултатот од фотографирање со портрет режим и iPhone 7 Plus и без него. Но, исто така, оваа слика има посебна сложеност поради добрата работа што ни ја нуди уредот земајќи ја предвид осветленоста на водата и различните контрасти што предизвикува состојба на светлина во водата.

На ова најново видео, Apple исто така ни ги прикажува спектакуларните резултати што ни ги нуди овој режим кога имаме интензивна светлина зад објектот / предметот што сакаме да го фотографираме. Во оваа прилика како што можеме да слушнеме во соопштението, фотографијата направена со iPhone 7 Plus е на нашата најдобра пријателка, но без тоа е фотографијата на нашето куче / милениче.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.