Алтернативи за употреба на привремени е-пошта и избегнување на несакана пошта

анонимни е-пошта

Се сеќавате на услугата MailCatch што ја предложивме порано? Па, тоа беше решението за сите оние луѓе кои се претплаќаат на различни веб-страници, места каде им се нудат привремени услуги што на крајот можеме да ги стекнеме. Сега, тоа не е единствената што постои на мрежата, бидејќи има неколку дополнителни алтернативи на кои би можеле да одиме во зависност од нашата потреба и колку е лесно да управуваме со некои од нив.

Во оваа статија ќе споменеме неколку дополнителни услуги што исто така имаат можноста да ни помогне да создадеме привремени е-пошта, Можеме да ги користиме во секое време за да се претплатиме на повремена услуга.

Зошто да креирате привремени е-пошта?

Да претпоставиме дека во одреден момент најдовме одлична понуда за стекнување престижен антивирус, но во промотивна фаза; Ова сигурно ќе претставува дека ние ги регистрираме нашите податоци, а меѓу нив и е-пошта. Ако го поставиме оној што го користиме како личен (или деловен), бидете сигурни во тоа подоцна ќе добиеме голем број е-пошта со реклами, Е се обидеме да ги отфрлиме испраќајќи ги во "несаканата" или папка со несакани пораки.

Ако упорно ги извршуваме овие типови на активности, тогаш ќе имаме голема количина на акумулирани спам пораки, и мора да користете ја опцијата за отпишување, нешто што генерално се наоѓа во последниот дел од телото на пораката на секоја од овие електронски пораки. Ако користиме а привремена е-пошта, сè може да биде олеснето во голема мера, бидејќи рекламите ќе стигнат до тоа место, а не до нашето, автоматски се елиминираат благодарение на карактеристиките што ги имаат овие видови ресурси.

1. MyTrashMail

Ова е интересна услуга што ги задржува карактеристиките многу слични на оние што ги споменавме претходно со MailCatch; Само ќе треба да создадеме корисничко име проследено со име на домен на оваа онлајн алатка.

MyTrashMail

Со ова ќе избегнеме спам пораки во нашата лична сметка за е-пошта, поради фактот што пораките ќе дојдат на оваа сметка за еднократна употреба. Пораките ќе се чуваат помеѓу два часа до три дена, сето тоа зависи од конфигурацијата што сме ја сториле во оваа услуга. Корисникот ќе избере име на домен што го сака, што веднаш ќе стане анонимна е-пошта.

2. Поштар

Друга одлична услуга што сега ќе ја препорачаме е Е-пошта, што ќе ги чува сите е-пошта за период од пет дена.

Е-пошта

Во сандачето можеш домаќин на само 10 пораки без прилози; Името избрано како корисник на е-пошта мора да има максимум 25 карактери. Mailinator може да го предложи корисничкото име ако сакаме, нешто што вреди да се земе предвид ако не сакаме да откриеме ниту еден наш личен податок.

3. СпамБаг

Како и претходните услуги, СпамБаг исто така ни нуди можност за стекнете анонимна и еднократна е-пошта во исто време; корисникот може да ја креира својата е-пошта со дефинирано или случајно име, сè во зависност од нивната потреба за употреба.

СпамБаг

Разликата со другите услуги што ги предлагаме погоре е дека во овој случај, ако може да се користи лозинка за да се заштити послужавникот внесување на овие е-пошта за еднократна употреба и анонимни; Само читаните пораки може да се чуваат во сандачето најмногу 7 дена, додека „непрочитаното“ може да се смести 30 дена. Во оваа услуга ако можете да добивате е-пошта со прилози.

4. Сокриј ја анонимна е-пошта за мојот задник

Оваа услуга има повеќе новости и интересни карактеристики; Кој и да го користи, ќе има можност да избере свое име за е-поштата.

Скриј ја анонимната е-пошта за мојот задник

Сметката може да се заштити со лозинка и времето на истекување на истиот, може да оди од 24 часа до годината. За разлика од гореспоменатите предлози, од Скриј ја анонимната е-пошта за мојот задник Може да испраќате и анонимни е-пошта. Тука корисникот има можност да го дефинира времето на истекување што може да го има испратената порака.

Во идната статија ќе споменеме неколку други дополнителни услуги до кои можете да дојдете користете за да имате анонимна сметка за е-пошта, што може да се користи за испраќање пораки и секако, за примање на некои од нив со прилози.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.