Како да ги блокирате каналите на YouTube од Google Chrome

блокирајте ги каналите на YouTube

Ако сте се движеле барем еднаш во животот преку порталот ЈуТјуб, сигурно сте уживале во неколку документарни видеа, Видео упатства како оние од Вињагре Асесино, некои телевизиски серии и материјал навистина важен за вас. За жал, порталот е домаќин и на видеа што можат да бидат опасни за најмалите, каде има некакво насилство, секс и материјал што не е соодветен за нив.

За оние кои користат Google Chrome како префериран прелистувач на Интернет, ќе препорачаме инсталирање на мал додаток, кој ќе ни помогне да блокирајте ги овие типови канали и видеа на YouTube, што практично ќе ни помогне да имаме целосно чист портал според нашиот вкус на компјутерот.

Како работи додатокот за блокирање на каналите на YouTube

Претходно сакаме да споменеме дека во претходната статија предложивме метод што ни помогна да блокираме одредени канали на YouTube, нешто што можеме да го направиме од кој било Интернет прелистувач бидејќи процесот вклучуваше природна функција на услугата. Рече метод важи само во нашата сметка, односно онаа во која влегуваме со соодветните акредитиви. Она што сега ќе го предложиме е да одите во насока на Приклучок за блокада на видео за Google Chrome, што ќе ни понуди 2 работни алтернативи за блокирање и деблокирање на овие видеа на YouTube.

блокирајте ги каналите на youtube 01

Откако ќе се инсталира додатокот, ние ќе бидеме подготвени да работиме според нашите преференции; На пример, ако пребаруваме на YouTube и најдеме видео или канал несоодветен за нас, само ќе мораме кликнете на него со десното копче на глувчето (во името на каналот) да се појави опција од контекстното мени што ќе ни овозможи да го блокираме тој канал. Може да се восхитуваме на мала икона горе десно, што мора да ја избереме кога пребаруваме на YouTube. Во тој момент ќе бидат прикажани сите оние канали или видеа што ги блокиравме со овој додаток. Од тука ќе имаме можност да отклучиме кој било од нив доколку посакаме.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.