Како да ги поправите клучевите од компјутер што не работат

Многу пати пишуваме некаде на компјутер или зборуваме на МСН, и сфаќаме дека има клучеви кои не работат, и не можеме да знаеме што е тоа проблем зошто тоа се случува.

како да ја поправите компјутерската тастатура

Еве неколку чекори што треба да ги земете во предвид:

Понекогаш тоа се должи на акумулација на нечистотија на копчињатаПоради оваа причина, прво, мора да знаете кои копчиња не работат, а потоа отворете ја тастатурата и исчистете со памук и алкохол.

Ако проблемот не се реши на овој начин, тастатурата може да се поправи со поставување на Windows Live Messenger, двата клуча за кои треба да внимавате се (ALT + SHIFT) или (Контрола + SHIFT). Исто така, мора да го земете предвид јазикот на кој сте, мора да проверите дали е јазикот Español, одење во поставките.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.