Додадете ефект на Инстаграм на која било од нашите фотографии

ефекти на инстаграм на фотографии 01

Ако успеавте да се восхитувате на одредени фотографии на Инстаграм профил, сигурно ќе ве воодушеви ефектот со кој се прикажани.

Овој ефект на Инстаграм можеме лесно да го имаме во апликација за професионален графички дизајн, иако за ова треба да знаеме како да го примениме ефектот во ваква алатка; За среќа, најдовме интересна веб-апликација што ќе ни помогне да го поставиме овој тон на боја во која било слика што ја сакаме (па дури и со користење на веб-камера) многу брзо и без потреба да имаме основно или напредно познавање на графички дизајн како што предложивме на почетокот.

Користете stunwall за да симулирате ефект на Instagram врз нашите фотографии

Веб-апликацијата за која се повикавме има име «зашеметување«, Кој е потполно бесплатен и што можеш користете дури и без да мора да ги регистрирате вашите податоци со цел да се добие наведениот ефект. Она што можеби ќе ви треба е да ги регистрирате вашите податоци користејќи сметка на социјалните мрежи што ги имате, да ја споделите вашата креација со кој било од вашите контакти и пријатели; Ако го оставиме настрана овој аспект кој е исто така многу важен да се земе предвид, подолу ќе ги споменеме најлесните начини што постојат за да се постигне нашата цел со оваа апликација преку Интернет.

 • Веб-камера. Првата алтернатива што ја предлага оваа апликација за unидови на интернет е да ја користиме нашата веб-камера за да можеме да го поставиме ефектот на Instagram во истиот момент, се додека нашиот персонален компјутер го има овој додаток. Ако го имаме, треба да го избереме само копчето и ништо друго.

Во зависност од прелистувачот што го користиме, на врвот на интерфејсот може да се појави порака, која ќе побара од нас потврда за дозвола што ќе и ја доделиме на веб-апликацијата, за да се поврзе со нашата видеоконферентна камера и да може да фотографира во тој момент за подоцнежна обработка.

 • Вчитување. Со ова второ копче ќе имаме можност да избереме фотографија од нашиот компјутер, што е можеби една од најбараните функции од многу луѓе, ако успеавме да ги зачуваме овие слики во посебен директориум на нашиот хард диск.
 • URL. Ако имаме простор за хостирање во облакот (Google Drive, DropBox или која било друга слична на тоа) и токму таму сме домаќини на голем број фотографии и слики, тогаш би можеле да ја добиеме URL-то на речената слика и подоцна, да ја копираме и залепиме во просторот што оваа последна функција ја предлага во unид.

Како што можете да му се восхитувате, „stunwall“ ни нуди многу лесен и едноставен начин за да можеме поставете го ефектот на Инстаграм на која било од нашите фотографии, ова без оглед каде се наоѓаат.

Инстаграм ефекти во реално време

Кој метод го избравме за да можеме да го поставиме овој ефект на Инстаграм на нашите фотографии, откако ќе внесеме која било од нив во интерфејсот «stunwall», ќе имаме можност да изберете од неговите осум прикажани ефекти кон дното на целиот екран.

Ефектите се јасно диференцирани со нивните имиња, нешто што ќе ни помогне да се сетиме на оној што го избравме во одредено време и подоцна, да го избереме истото за друга слика што сакаме да ја обработиме. Примената на овие ефекти е практично во реално време (веднаш), можејќи да ја видиме разликата помеѓу секоја од нив применета на нашите фотографии.

ефекти на инстаграм на фотографии

Откако ќе одлучиме кој од сите ефекти сакаме да го задржиме на која било од нашите фотографии, ќе имаме можност да избереме помеѓу неколку опции што ќе бидат прикажани на десната страна, што ќе ни помогне:

 • Споделете ја нашата фотографија со ефектот на Инстаграм на социјалните мрежи (Фејсбук или Твитер).
 • Можеме да го избереме копчето што вели „Објави“ за да добиеме URL на сликата и да го споделиме со друга група пријатели (преку е-пошта).
 • Оваа фотографија со ефект на Instagram можеме да ја зачуваме и на нашиот персонален компјутер.

На опциите што ги споменавме погоре, се додава дополнителен, што ќе ни помогне не преземај ништо во тоа време и наместо тоа, да изберете друга фотографија. Можете да користите "stunwall" без никаков проблем слободно и бесплатно, што е одлична опција (како и брза) за оние кои сакаат да користат различна фотографија како слика на профил на која било од нивните социјални мрежи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.