Филмот Симпсонови. Како да креирате сопствен аватар на Симпсонови

 

Денес 27 јули 2007 година е датумот на светска премиера на филмот од Симпсонови и се совпаѓа со неговата премиера, сакам да ви покажам како можете да направите свој целосно персонализиран аватар на Симпсонови.

За да започнете, мора да отидете на официјалната страница на филмот Симпсонови, откако таму можете да изберете јазик, меѓу кои е шпанскиот (кастилскиот). Но, ќе ви дадам совет, најдоброто нешто е што ќе кликнете директно на «ВНЕСИ САЈТ» и ја вчитате страницата на англиски јазик, причината е дека ако се обидете да го креирате аватарот на Симпсонови од шпанската верзија, процесот станува бавно, но од страницата на англиски можете да го направите тоа побрзо и нема потешкотии.

Следното видео е направено од страницата Симпсонс на англиски јазик и како што ќе видите, многу е лесно да се создаде аватар, само треба да изберете дали сакате вашиот аватар да биде момче или девојче (машко или женско), во видео ќе видите како да изберете помеѓу двајцата. Кога ќе завршите со создавањето на аватарот, можете да изберете да преземате слика во формат «jpg» или «ico» за да ја користите како icono.

Можете исто така да дозволите страницата да се грижи автоматски креирај аватар со кликнување на копчето што претставува коцки.

коцки за случаен аватар

На овој начин, ќе се создаде случаен аватар меѓу многуте карактери од Симпсонови.

Конечно, кажете ви дека кога ќе ја преземете сликата, процесот може да трае една минута, бидете трпеливи, ако случајно даде грешка на крајот, не грижете се и повторно удрете ја иконата за преземање.

Па, се надевам дека ви се допадна овој мал прирачник за тоа како создадете свој Симпсон Чекор по чекор.

Филмот Симпсонови

И, ако сакате да го погледнете целиот филм, тука е тотално БЕСПЛАТНО.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

59 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Laura dijo

  Во ред е да креирате свој лик на Симпсонови.

 2.   Хомер dijo

  Видеото е многу добро, но бидејќи е зачувано како икона, не го открив многу добро и сакам да ја имам мојата икона на симпсоновите за месинџер.

 3.   Оцет убиец dijo

  Здраво Хомер Ако погледнете на крајот од видеото, кликнувам на копчето со стрелка како икона и се користи за да започне преземањето на вашиот аватар „Симпсонови“. Она што треба да направите е откако ќе кликнете и откако ќе се појави црниот прозорец што можете да го видите на видеото, е да ја изберете опцијата што вели ICO (за икона) и тогаш она што ќе го преземете ќе биде икона на вашиот аватар, но само на главата. Поздрав

 4.   Питер усти dijo

  Пробав simpsonize, но подобро е да го направите вашиот simpson со оваа страница. simpsonize ми изгледаше како измама и симпонот што излегува на крај не личи на тебе или на ништо Ви благодариме за видеото со оцет.

 5.   НИКО dijo

  зошто кога ја ставам официјалната страница на симпсонови не ме вчитува ништо и сè е празно?

 6.   Helen dijo

  Јас веќе го имам мојот аватар де Лос Симпсон и филмот е одличен, го препорачувам.

 7.   Роуз dijo

  Го сакав видеото и со ваша помош креирав свои симпсонови. Вистина е дека симпсонизате е многу лошо, јас и некои пријатели ги испративме своите фотографии и тој практично ни го даде истиот симпсон. Претпочитам и официјална веб-страница. бакнежи за сите.

 8.   ллллллллллллл dijo

  Паметни се оние што ги создадоа Симпсонови

 9.   Елвис dijo

  Сакам да ја креирам мојата авата

 10.   Елвис dijo

  Сакам да ја креирам мојата авата

 11.   росана dijo

  сакам симпсонови

 12.   хуанито dijo

  Лесно е да се создаде симпсон, го препорачувам на сите.

 13.   теко dijo

  Не сум бил во можност да го создадам мојот симпсон како што го создавам

 14.   Rosa dijo

  Теко е лесно да се создаде Симпсон :))))

 15.   matias dijo

  Здраво, како можат бесплатно да се копираат ?????????

 16.   Ејми ... dijo

  олап ...
  ахун не можев да создадам мој симпсом
  Како можам да го создадам ... ???

 17.   Виктор dijo

  здраво, мојот лик од Симпсонови во многу кул оцет што го правам за да создадам аватар од јужниот парк за преземање

 18.   микаела брита dijo

  здраво добро не знам

 19.   џелаф dijo

  Симпсонови беа најдобрата програма во целиот свет и затоа сакам да создадам свои Синпсонови

 20.   dani dijo

  Сакам да креирам свои симпсонови за да ставам фотографија во мојата msn и не знам која страница ми беше брат, тој направи една, но не се сеќава на страницата во ред, затоа ве молам демен страната

 21.   фрауе ева dijo

  Сакам да го направам мојот симпсон

 22.   Оцет убиец dijo

  Горе во статијата ги имате сите информации за да ги направите вашите симпсонови на различни начини. Поздрав

 23.   мануела монт dijo

  мануела е најдобра коска yooooooooo те сакам nat wolff iloveee e amoooooooo bart simpsons

 24.   jose antonio dijo

  најдобрите симпсонови

 25.   vito dijo

  Симпсонови се најдобри на тв тв ги гледам секој ден никогаш не ми недостасуваат …… ..

 26.   Луна dijo

  Сакам да го создадам мојот Симсон

 27.   $ многу $ dijo

  хахахахаха пз сакам да имам а
  мајмун од тие
  ок пз алрато

 28.   Теренски dijo

  ФИЛМОТ МЕ ДОГОВОРИ ПАДРИЦИАМА Збогум

 29.   ЛОРЕНА dijo

  ВЕADЕ ВЕРУВАМ ВО МОЈАТА АВАТАР, НО НЕ ЗНАМ КАКО ДА ГО ЗАШТЕДАМ ВО МЕМОРИЈАТА ИЛИ ВО ДОКУМЕНТИТЕ ИЛИ СЛИКИТЕ НА МОЈОТ PC, И СЕ ШТО ГО ДАВАМ ДА ЈА РЕГИСТРИРАМ БЛЕКОВИ
  НЕ знам што да направам, може ли да ми помогнете оцет ??????
  БЛАГОДАРНОСТ

 30.   Оцет dijo

  Лорена не треба да биде регистрирана, преземање и преземање на вашиот аватар „Симпсонови“.

 31.   дамјан dijo

  Не можам да запрам, обидете се на кој било начин, !!!!!!!!!!! нема друг метод?

 32.   анонимни dijo

  Јас сум во посета на многу како што сте вие. но не знам каде да влезам за да го сторам тоа, може ли да ми кажете, ве молам

 33.   leo dijo

  Здраво, јас сум од Аргентина и сакам да кажам дека филмот Симпсонови беше добар. Треба да го видите чао !!!!!!!!!!!

  leo

 34.   кора dijo

  Оваа пелана не можеше да се отвори, но ќе ја видам ќе пробам
  Па, изгледа интересно да се биде лик од симсомот

 35.   Фабрицио, dijo

  вие сте будали, испратете ми како да направам свој аватар

 36.   Мигел Анхел Енрике Пеиме Норамбуена dijo

  Сакам симпс, супер е

 37.   софија dijo

  Здраво, сакам да создадам свои симпсонови ..
  но со моја фотографија
  и ја имав страницата и не ја памтам!
  ако некој знае ..
  можеш ли да ми кажеш?

  Јас сум fanубител на симпсонови ..
  Ги имам сите фотографии што постојат ..
  ii ги видов целосно сите поглавја.
  оној што ми ја дава страницата ..
  Јас можам да ти дадам во замена
  ШТО САКАШ!

 38.   змеј dijo

  здраво, јас сум змеј

 39.   Јамилита dijo

  ЗДРАВО, Може ли некој да ми каже како да направам симсон

 40.   присила dijo

  многу е добро хахахаха

 41.   мијарај dijo

  Многу е добро
  за сите Чиле,
  Ви благодариме.

 42.   69 зико dijo

  добро, но не многу јасно кеда !!!

 43.   ДиегоХД dijo

  За што служат коцките, малото лице трча и чашата во форма на главата на Хомер?

 44.   ale dijo

  ова многу добро киро да биде мој аватар

 45.   отмаро dijo

  Ја сакам играта, кул е. со почит

  bye

 46.   се зголеми dijo

  ДОБРО ТОГАШ Е КАAYАМ САКАМ ДА ЈА ПРАВАМ АВАТАРОТ ХАОРА

 47.   фазил секс dijo

  хаааааааааа дома елл loveубовни повици аааааааа 0296615769478

 48.   Елена dijo

  Здраво, јас сум Хелена од Шпанија, не знам како да создадам Симпсон,
  Како да го направам тоа?

 49.   ангел dijo

  на мојот компјутер, екранот не е завршен како што јас работам

 50.   ангел dijo

  се гледа само од носот на лекарот надолу

 51.   риказ dijo

  Јас веќе го направив мојот аватар на симпсоните што ги преземав, но кажи ми како можам да го видам, во моите документи или каде

 52.   лаура софија dijo

  Здраво…. Па, џенијал и сè, но како го правам моето, не разбирам, не сакам да гледам ништо друго.

  Колку едноставно создадете страница каде што го создавате вашиот аватар на лесен начин

  ме хавариса хаосот во случај да го исклучат ако без брус

 53.   Андреа dijo

  сакам хектор артуро севера мартинез

 54.   Ариел 23 dijo

  Како се вика темата на видеото? .. одлично е.!
  би знаел некој те молам кажи ми?

 55.   Џесика dijo

  која е страницата за креирање, но не сакам да ја преземам и многу ја внесов таа страница што се појави во видеото и не ја преземав, но не се сеќавам што беше

 56.   sssss dijo

  но како се вика страницата

 57.   marta dijo

  Не можам да влезам, го давам за да преземам и да споделам нешто од натпревар

 58.   ххххххх dijo

  ами не ми даде ништо на оваа страница е ѓ