Најдобра порно-страница

Порно веб-страници

Еј Псст, Псст! Ако ти. Те добивме. Знаеме дека гледате порно често. Не грижи се, и ние се сомневаме дека постои единствен читател кој, ако малку ја контролира употребата на Интернет, може да осигура дека никогаш не го користел за да гледа видео со луѓе кои му даваат радост на телото (Макарена , Ај!). Она што е поверојатно е дека не го познавате најдобра порно-страница каде може да се види квалитетно порно целосно бесплатно, и токму тука има смисла овој напис.

Во овој пост ќе го предложиме 10 најдобри веб-страници за порно без плаќање од скоро кој било уред.

10-те најдобри бесплатни порно-страници

Иако порно-страниците се во ред, ова може да варира. Во списокот вклучив 10 страници што не бараат Flash Player, што ќе ни овозможи да ги видиме од кој било интернет прелистувач, па дури и од мобилни уреди. Подолу ја имате комплетната листа, се надеваме дека откако ќе ја погледнете ќе ни кажете која е најдобрата порно-страница за вас. И ако имате мобилен телефон со Android, можете да ја испробате и апликацијата Porn Time да гледате видеа директно на вашиот мобилен или таблет компјутер.

Не ве тераме да чекате повеќе, ова се најдобрите веб-страници за уживање во содржини за возрасни.

Нудевиста

nudevista_index

Списокот го започнавме со Нудевиста. Не затоа што не е ниту подобро ниту полошо од многу други страници, туку затоа што е една вид на трагач. Логично, можете да напредувате страници од порталот, но силата на Нудевиста е што ние влегуваме во пребарување и мрежата е задолжена за пребарување на најдобрите страници за она што го бараме.

Јасно е дека скоро секоја порно-страница има свој пребарувач, но, логично, таа ќе пребарува само по сопствена содржина. Ако бараме порно.ком за „млади“, ќе видиме само што порно.ком има поврзано со тоа пребарување. Меѓутоа, ако направиме пребарување во Нудевиста, ќе добиеме резултати од порно.ком и многу други страници.

Веб-страница: nudevista.com

4 цевки

4 цевки

Ако она што го барате е страница со голема база на податоци за порно starsвезди, 4tube може да ве интересира. Покрај категориите и пребарувањето, во 4tube го имаме и Секција порноstвезди, каде што ќе видиме список на најдобро ценети, иако можеме да ги нарачаме и по азбучен ред. На истата веб-страница имаме можност да ги знаеме сметките на Твитер на овие прекрасни дами, во случај да сакаме да ги следиме на познатата мрежа за микроблогирање. Покрај сите горенаведени, можеме да избереме (кога е достапно) во кој квалитет да ги гледаме видеата. Дали некој дава повеќе?

Веб-страница: 4tube.com

Порно

порно-ком

Дали сте замислиле полесен начин да најдете порнографија отколку да ја ставите URL-то на зборот на англиски јазик и да го придружувате со .com? Па тоа постои. И над тоа е добро. Покрај новите дневни видеа, има многу категории, во случај да не сакаме да го внесуваме нашето пребарување. Покрај тоа, има и шпанска верзија, во случај да не разбирате добро англиски јазик и да сакате да знаете што читате. Се разбира, видеата се на оригинален јазик, што обично е на англиски јазик.

Веб-страница: порно.ком

Pornhub

Pornhub

Порнхаб сака да биде оној Нетфликс на порно и затоа се смета за најдобра порно страница за многу корисници.

Тој нуди можност за плаќање 9,99 УСД месечно за немање рекламирање и за гледање видеа во HD, но тоа е нешто за што не сум многу сигурен дека ќе работи за нив. Да бидеме искрени, кога гледаме нешто од Нетфликс и други услуги за стриминг филмови, минималното време кога сме на Интернет е за една епизода од серија, но исто така гледаме филмови кои се долги околу час и половина. Во Порнхаб ќе бидеме, зависи, но во многу случаи ... трае помалку време од една епизода од која било серија 😉

Сето погоре кажано, Порнхаб е едно од најдобрите порно-страници по свои заслуги. Како и секоја добра страница од овој тип, таа има многу категории, опција на шпански јазик и голема база на податоци во која ќе најдеме сè, без оглед на нашите преференции. Исто така, не бара Flash Player, нешто што сметам дека е важно.

Веб-страница: pornhub.com

Поврзана статија:
Како да блокирате порно-страници без да инсталирате никаква апликација

Јуџиз

џизи

Се сеќавам на коментар од еден познаник кој рече «Јас го ставам Y во Google и го става Youjizz пред YouTube. Мажи работи« Не се согласувам со второто, но првото е, делумно, разбирливо. Youjizz има голема база на податоци со илјадници страници, но има помалку категории од другите порно-страници (тие се наоѓаат на дното).

Работи и без Flash Player, но, за разлика од претходно споменатите страници, ги отвора видеата во нов прозорец во некои прелистувачи со плеер компатибилен со HTML5.

Веб-страница: youjizz.com

Tube8

Цевка 8, најдобра порно-страница

Како и секоја добра порно-страница што се самопочитува, така и Tube8 има голема база на податоци и е достапна и на шпански јазик. Онаму каде што заостанува малку, тоа е во бројот на категории, па ако не нè интересира што гледаме на главната страница, ќе мораме рачно да ги правиме пребарувањата (xD) ум.

Веб-страница: tube8.com

Hamамстер

xhamster

«Само порно, без глупости ». Под ова мото имаме уште една добра порно страница со содржина за возрасни. Има голем список на достапни категории, па дури и има Дел за HD видео, сето тоа слободен. Од друга страна, тој исто така има и вид на социјална мрежа во кое можете да коментирате видеа како на YouTube и дури да испраќате пораки до други корисници и да стекнувате пријатели.

Веб-страница: xhamster.com

Порноцевка

PornoTube_logo_xs

Pornotube е уште една од оние страници што лесно се паметат благодарение на YouTube. Има категории, иако не многу, и дел што треба да се види видеа на барање (VOD) во кој можеме да гледаме цели филмови кога сакаме. Да, ова филмовите се плаќаат. Да речеме дека силата на Pornotube е нејзин дел од „видео-продавницата“, бидејќи ви овозможува да купувате и изнајмувате филмови за цена слична на онаа што можеме да ја купиме не-X филмови во која било друга продавница. Ајде, Pornotube е она што му недостасува на iTunes, Google Play или PlayStation Store.

Веб-страница: pornotube.com

Redtube

редтуб-

Откако YouTube ја претстави платената верзија на својата видео-платформа, многу корисници направија шеги поврзани со неговото име. Гугл му го даде името „Јутјуб Ред“ и постои порно веб-страница наречена Редтуб. Се приближува, нели?

Redtube има многу категории, како и дел од pornstars, иако не е добар како 4tube. Ние можеме претплатете се на нивните канали за да не пропушти ниту едно ново видео што е поставено со неговото име. Слично на YouTube, ајде.

Веб-страница: redtube.com

Совршени девојки

совршени девојки

И, завршивме со друга веб-страница која се смета за најдобра порно-страница, иако на почетокот се чини дека нема ништо посебно, но, како што сугерира неговото име, има многу „совршени девојки“. Во „Совршени девојки“ на кои се фокусираат млади девојки, иако не секогаш, со голема убавина. Иако, логично, ако зборуваме за оваа веб-страница во список на порно страници, девојчињата не се обично сами, иако исто така.

Веб-страница: совршени девојки.net

И добро, ова се мои предлози за веб-страници за порно. Сигурно имате неколку различни и многу од нив ќе бидат многу добри, не се сомневам дека во ова може да има попрофесионални луѓе од мене ... но јас ви реков за одлични страници, со многу разновидна содржина и кои работат дури и на мобилни уреди, нешто важно денес.

Препораки за гледање порно дома

Сега кога знаете која е најдобрата страница за порно (или најдобрите порно-страници ако се држите до неколку од горенаведените), ќе ви дадеме неколку совети за да гледате содржина за возрасни дома без да ве ловат.

Ако вашиот компјутер е споделен, веројатно не сакате некој да знае дека сте посетувале порно-страници, затоа еве неколку совети.

 • Најдоброто и наједноставното нешто што можеме да го направиме е чиста историја откако гледал порно. Бришењето на историјата ќе се изврши на еден или друг начин во зависност од прелистувачот што го користиме. На пример, во Safari ќе треба да одиме само во менито Safari и да избереме „Исчисти историја“.
 • Бидете сигурни дека тоа не сме поврзани на ништо Под ова мислам, на пример, сметка на Google, Firefox, итн. Овие услуги можат да ги зачуваат и нашите посети на Интернет, нешто што можеби не нè интересира.
 • Usar инкогнито навигација. За скоро да заборавиме, друга работа што можеме да направиме е да започнеме инкогнито прелистување. Кога користите прелистувач во режим на инкогнито, ништо нема да се зачува во нашата историја и, теоретски, ниту нашите пребарувања нема да бидат зачувани.
 • Usar полномошници. Ако сте многу зафатени со сето ова, секогаш можете да користите прокси за да го скриете вашиот идентитет. Добар начин да го направите ова е да го користите Прелистувач Tor, бидејќи тоа веќе го прави стандардно. Се разбира, некои од нејзините безбедносни функции ќе мора да бидат оневозможени или нема да видиме ништо.

Препорачани порноstвезди

Откако ги видов некои од најдобрите веб-страници за порно бесплатно на Интернет, еве список на некои од најпознатите светски актерки.

Рајли Рид

gdU9DJb

Рајли вели дека не е родена да биде „курва“, па затоа понекогаш и е тешко да стапи во акција. Тоа беше речено на забава каде што тој беше со неколку фанови (јас не бев, а?), Но, кој би рекол. Кога ќе излезе пред камерите, оваа 24-годишна девојка нема проблем, напротив. Се чини дека таа го сака и дека тоа е секогаш вклучено, што им помага на нејзините соработници, се разбира.

Рајли победи две награди за „Старлетата“ на годината, во 2012 и 2013 година. Покрај тоа, во 2013 година беше номиниран за седум награди различни Го оставам таму.

Мојата Малкова

миа малкова

Миа е во ова порно само 3 години, но веќе постигна 5 награди дистрибуирани од различни категории и фирми. Покрај тоа, исто така беше номиниран за 11 други награди повеќе, нешто што не е достапно за никого. Оваа 23-годишна убавица е друга што се чини дека откако ќе го запалиме осигурувачот, нема кој да ја запре, нешто од што никој не се жали

Тори Блек

Тори црна

Мишел Чепмен е малку постара од претходните две. На 27 години и за 6 години работа, тој не постигна ништо помалку од 18 награди на порно филмови, и тоа не сметајќи ги номинациите што ги добил. Тори е целата убавина, и во облините и во лицето и, ако сакате да знаете зошто има освоено толку многу награди, ќе мора да ја видите на дело.

Никол Анистон

никол анистон

На 28 години, Никол беше номинирана за три нејзини дела. Тој имаше едно од лицата што најмногу ми се допаѓаше и затоа го додавам на оваа листа, иако, според мене, тој во последните години целосно го уништи своето тело, ставајќи неколку топчиња под вратот и зголемувајќи го обемот на неговите усните многу. Најдоброто нешто кај Никол Анистон, без сомнение, се нејзините први работни места, жешки, убави и пропорционални.

Лекси Беле

Лекси беле

Иако можеби не изгледа така од нејзиното женско лице, Jесика Мекомбер исто така има 28 години, но за разлика од Никол Анистон, таа не допрела ништо по телото. Или, добро, таа не дозволила хирург да и направи ништо на нејзиното тело, затоа што допирајќи се себе си, таа многу се допрела себеси, таа и другите 😉 Акумулирај 14 порно награди и има хипоксифилија.

Кристал Бојд

момче кристал

Исто така позната како Ангелика, ова 22 годишен Русин ќе мора да разговараме во иднина. Таа е во ова порно околу 4 години, но се чини дека му треба цел живот. Не е освоена или номинирана за која било награда, но, ако зависи од мене, веќе ќе имав неколку. Сигурно ако погледнете, ќе се согласите со мене.

Мелани Риос

мелани-риос

Латинска убавина од која ни доаѓа Колумбија. Сара Велез не прифаќа работни места кои вклучуваат анален секс, нешто што малку актерки се осмелуваат да го одбијат. Од нејзиниот изглед кога имала 18 години, таа се стави во значајна позиција во порно индустријата и беше номиниран за 4 награди. Логично, ако ја имам вклучено во оваа листа, тоа е затоа што ќе и доделев награда и нешто друго

Дакота Jamesејмс

Дакота-amesејмс

Запишете го ова име. Исто така, сигурно ќе даде многу да се зборува во иднина. Таа е во ова порно кратко време, но нејзиното девојчево лице останува токму во тоа, нејзиното лице. Тој доста му се допаѓа трската и, ако може да биде со некој во боја со добар член, сè подобро. Побарајте негово видео на претходните веб-страници и ќе уверите сами.

Бобби Стар

боби-rвезда

Боби Стар е најстарата актерка на оваа листа, има 32 години. Јас го додадов затоа што се чини дека, за разлика од Мелани Риос, не одбива ништо. Уште повеќе, тој има предност на „задниот чувар“, така што тие можат да му направат скоро сè без да се жалат. Таа исто така сака да биде „малтретирана“, што е посебно за „насилните“ луѓе. Бидете внимателни, важно е да ги видите цитатите. Никој не малтретира во порнографија ... Патем, има и 13 награди.

Dillion Harper

Милион-харфер

Следната на списокот е Дилион Харпер, некој со многу необична убавина на лицето, но многу реален на остатокот од нејзиното тело. Има некои пехоси кои, од моја гледна точка, се спектакуларно да биде природно и мислам дека заслужува да биде на оваа листа по свои заслуги, дури и ако академијата за секс не сакаше да му додели награди. Дека тие ќе ни го остават на нас, дека ќе му дадеме што сака 😉

Амарна Милер

амарна-мелница

Ако барате шпанска порноstвезда, треба да размислите за Амарна. Оваа 24-годишна девојка е добитник на наградата за најдобра порно актерка за 2014 година, како и за најдобра лична веб-страница. Таа е исто така писател, продуцент и режисер. Ајде, тој прави сè и практично сè што прави е поврзано со порно.

Што сметате дека е најдобра порно-страница? Кажете ни на веб-страниците што често ги посетувате затоа што веќе знаеме дека на Интернет има многу опции за уживање во безбедно (и забавно) порно.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

15 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Игнасио Сала dijo

  Мајката на крт. Колку порно филмови сте виделе за да ја напишете статијата ???

  1.    Пабло Апарисио dijo

   Јас не сум бил xD

 2.   Хуан Колила dijo

  Кој и да излезе со овој напис, го препорачувам документарниот филм на Нетфликс „Пожелни се жешки девојки“, за да видат дали продолжуваат да ја поддржуваат оваа индустрија откако ќе ја погледнат, првиот месец е бесплатен за да нема изговори, секако дека би можел да ги избришам сите порно со едно притискање на копче не би се двоумел да го сторам тоа, и бидете внимателни, нема да станам лажго, повремено го гледам тоа, но не би се двоумел за секунда за да ставам крај на оваа индустрија и би бил толку жешко

 3.   Efефри гирон dijo

  Порно жена

 4.   Алфонсо Реал dijo

  Јасно е дека сте се документирале за да излезете со толку обемна листа. Сè што треба да направите е да направите рангирање со белешките и оценките на секоја од нив. Многу од нив се врвни во порно, би додал уште некои.
  Ви благодариме!

 5.   блог за автомобилисти dijo

  порноверде.com

 6.   Мартин Варзал dijo

  Многу добар избор, иако во неа ќе беа Лиса Ен или Есперанца Гомез

 7.   Служат dijo

  ЗОШТО САКАТЕ ДА ЈА ОТСТРАНИТЕ ПОРНО! Има многу полоши работи што се спроведуваат и се вртат околу нашиот свет. АКО НЕ САКАТЕ ... НЕ КОРИСТЕТЕ. ГО ПОЧИТУВАМЕ. И Вие исто така ги почитувате оние кои се во полза.

  1.    Сабрина dijo

   Здраво
   Моето име е: сабрина. Јас сум на оваа мрежа да кажам за овој голем и моќен човек кој ме направи најсреќната жена на земјата 1 - тој ги имаше децата што ги барам за годината и ја освои лотаријата мега сена, па ветив дека ќе сведочам во разни мрежи од овие придобивки.
   За секоја личност во овие како што следува:
   -Сите луѓе сакаат да се збогатат со бела магија.
   -Сите луѓе што сакаат да се слават.
   -Сè, никој не сакаше слава.
   -Сè, никој не сакаше среќа.
   -Сето тоа никој да лекува болест
   -Секој што сака да има деца.
   -Секоја личност да успее во натпревари или игри на среќа.
   -Сите што сакаат да привлечат жени.
   -Секоја личност што сака да привлече мажи - сè, никој не сакаше да биде сакан.
   -Сите сакаат да склучат пакт со ѓаволот.
   -Секоја личност која сака да живее долго време.
   -Секоја личност што сака да стане Света
   -Секоја личност која сака да дејствува невидливост
   -Персона целата беспомошна или понекогаш не е добро задоволна од жената или мажот
   -Секој што сака да ја користи магичната паричка
   Итн
   Контактирајте ја оваа е-пошта и ќе го видите следново:
   Е-пошта: lediableexiste@gmail.com или од WhatsApp: 00229 956 864

 8.   Исус dijo

  Сакав сè околу нејзините теми, особено најдобриот рилеј рид, јас сум нов во ова, имам и добра компилација на видеа, симпатична напалена

 9.   Андрес dijo

  Се бара ИТНО лице, да работи на основни канцелариски активности, СО ИЛИ БЕЗ ИСКУСТВО, ако ви требаат повеќе информации ШТО ОЧЕКУВАТЕ, комуницирајте СЕГА на мобилен телефон 3208420630.

 10.   Луана Родригес dijo

  Дали баравте опции за финансирање за купување нов дом, изградба, заем за недвижен имот, рефинансирање, консолидација на долг, лични или деловни цели? Добредојдовте во иднината! Финансирањето е олеснето со нас. Контактирајте не, бидејќи ја нудиме нашата финансиска услуга со ниска и прифатлива каматна стапка од 2% за долгорочни и краткорочни заеми. Заинтересираните апликанти треба да не контактираат за други постапки за стекнување заем преку: ramzanhelp31@gmail.com

 11.   Јули Ц. dijo

  треба да бидете внимателни дека некои од овие веб-страници имаат вируси ах

 12.   Франн09 dijo

  Најдобрата страница за порнографија е Xvideos, не разбирам зошто луѓето сакаат порнохаб повеќе од Xvideos, но дефинитивно Xvideos е илјада пати подобар.

 13.   КАСАДОРКС dijo

  БРАТ ТИ СЕ НАЈДОБРИОТ ВЕБ КОЈ НАВИСТИНА МОANЕ ДА ГЛЕДАТ HD ВИДЕО И КОИ СЕ ПРВИ НО БЕСПЛАТНО