10 веб-страници за преземање бесплатни е-книги

преземете бесплатни е-книги од мрежата

Во претходната статија предложивме ефикасен метод, покрај тоа што е бесплатен, за да можеме да создадеме е-книга што ќе се преземе целосно бесплатно, од Википедија.

Иако на Википедија има голема количина на информации што би можеле да ги користиме за да ги структурираме овие е-книги, работата што ова би ја претставувала може да биде нешто премногу макотрпно за да се посветиме на тоа во секое време. Од оваа причина е сега Ние ќе ви предложиме да посетите неколку веб-страници, од каде ќе имате можност да ги преземете овие електронски книги целосно бесплатно.

1. Онлајн Бесплатни книги

Несомнено, оваа опција што ја споменавме на прво место е идеална за многу луѓе, бидејќи тука ќе најдеме голем број теми структурирани во е-книгите за преземање. Така, на пример, прашања што вклучуваат анхоби, авијација, инженерство, математика, хоби, програмирање, дом и семејство е она што ќе го најдете таму.

Онлајн Бесплатни книги

2. FreeBookSpot

FreeBookSpot е уште една одлична услуга до која би можеле да одиме преземете е-книги целосно бесплатно. Постојат приближно 90 категории што ќе ги најдете таму, вклучувајќи области од интерес за научници, програмирање, инженерство, научна фантастика и многу повеќе.

FreeBookSpot

3. Бесплатни е-книги

Бесплатни е-книги исто така ни нудат можност за преземање на овие електронски книги, каде што има различни теми дистрибуирани главно според името на нивните автори. За разлика од претходните услуги, тука е потребно да бидете член за да можете да ги извршувате преземањата, нешто што претставува обична постапка бидејќи претплатата е потполно бесплатна.

Бесплатни еКниги

4. Проект Гутенберг

Доколку електронската книга што ја бараме не може да се најде во претходните алтернативи, предлагаме да ја посетите Проектот Гутенберг; тука има приближно околу 42.000 XNUMX е-книги што треба да се преземат потполно бесплатна, со специјализиран дел за Kindle.

Проектот Гутенберг

5. Бесплатни компјутерски книги

Како што покажува неговото име, во Бесплатни компјутерски книги ќе имате можност да откриете е-книги што главно се поврзани со компјутери; Ова, директно или индиректно, може да вклучува математика, компјутерски е-книги, меѓу многу други алтернативи.

Бесплатни компјутерски книги

6. Книжарници

Материјалот ќе го најдете во Книжарници се однесува главно на е-книги поврзани со образованието и информациите. Во зависност од услугата, тука има околу 18.000 книги, а исто така постои можност за користење на околу 42.000 надворешни врски што ќе ве упатат на други веб-страници за да преземате електронски книги; Ова без да заборавиме да споменеме 384 видеа и пристап до стотици онлајн книжарници кои ќе ви понудат информации за приближно 800.000 е-книги од разни видови.

Книжарници

7. Простор за е-книги

Можеби Простор за е-книги Тој е посветен како услуга преку Интернет на професионалци од одредена област; Ова е затоа што ќе најдете е-книги за ИТ компјутери, програмски јазици, софтвер за развој, упатства, дизајн на база на податоци и многу повеќе.

Простор за е-книги

8. Директориум за е-книги

Иако во Директориум за е-книги би можеле да најдеме голем број електронски книги што можат да бидат од интерес за нас, тука постои и можноста дека можеме да испраќаме свои и започнете да ги промовирате на социјалните мрежи.

Директориум за е-книги

9. Бесплатно преземање е-книги

En Бесплатно преземање е-книги ќе најдете стотици е-книги со главни теми кои се поврзани со компјутери и програмирање; Повеќето од нив се бесплатни за преземање, така што имате одлична алтернатива да ги истражите нивните различни категории и на тој начин да ја стекнете онаа што ја барате, но под гореспоменатите теми.

Бесплатно преземање е-книги

10. MartView

Категориите што размислуваат за MartView се разновидни и разновидни, а кој било број на електронски книги може да се преземе од порталот, иако има мало ограничување што мора да го земете предвид пред да ја користите услугата. Факт е дека задолжително, треба да ја преземете апликацијата MartView Reader да го инсталирате на вашиот персонален компјутер.

MartView

Со овие три алтернативи што ви ги понудивме, некои од нив сигурно ќе бидат од ваша корист и целосно задоволство, што тоа ќе зависи од видот на е-книга (еКнига) што ви треба во одреден момент.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.