10 PC игри за кои се потребни неколку барања

Технологијата напредува со скокови и граници и можеме да го видиме тоа како се гледа во која било област од нашите животи. Во светот на видео игрите овој напредок не останува незабележан и гледаме се повеќе игри со поголем графички потенцијал и многу пошироки светови. Ова значи дека ако сакаме да продолжиме да ги играме најактуелните натпревари, нашите тимови ќе страдаат се повеќе и повеќе за да ги изведат., бидејќи ни бараат поголема моќ.

На платформи како што се конзолите, го немаме овој проблем, бидејќи наместо да треба да се подобри опремата, програмерите се тие кои бараат да ги оптимизираат своите игри за да се извршуваат на секој систем. Ова не се случува на компјутерот каде што ние корисниците сме тие кои мораме да ја конфигурираме играта или нашата опрема за да уживаме во видео игрите на стабилен начин, затоа Во оваа статија ќе ви помогнеме со правење на врвот од 10-те најдобри игри на кого можеме да играме со стара или поскромна екипа.

Кои се барањата на играта?

Видео игрите се софтвер за кој е потребен хардвер за да функционира, овие барања се движат од процесор, графика, тип и количина на меморија или самиот оперативен систем. Колку е понова играта, таа обично бара поголема моќност и помодерен и актуелен хардвер. Но, постојат исклучоци и тоа е инди-игрите и покрај тоа што се нови, имаат тенденција да работат на постар хардвер и со најниски опсези.

Друга точка што треба да се има на ум е дека купувањето нов компјутер не мора да ви дава пристап до сите тековни игри, бидејќи има различни опсези на компоненти, така што стариот компјутер од високата класа ќе продолжи да биде многу поспособен од новиот компјутер. среден или низок опсег. Можеме да го видиме ова особено во опсегот на лаптопи, каде што можеме да најдеме сосема нови компјутери кои не се способни да ги преместуваат најосновните игри. Тоа е затоа што компонентите на овие лаптопи се евтини или интегрирани на самата плоча и се дизајнирани за повеќето секојдневни задачи.

За да се осигураме дека нашиот компјутер ги исполнува барањата на играта, најдобро е да ја користите програмата CPU-Z и уверете се дека компонентите на нашиот компјутер се компатибилни со минимумите што ги бара играта за која станува збор. Барањата за играта може да се видат во самата продавница на Steam или Epic.

10-те најдобри игри со малку барања

Воскресна Дијабло 2

Тоа е класика меѓу класиците што воскресна со нов и многу обновен графички дел. Оваа видео игра е за а Старомоден RPG, каде земјоделството и создавањето на нашиот тим е многу важен дел од играта. Оригиналната верзија датира од 2000 година и направи револуција во жанрот на акциони улоги, станувајќи пионер во овој тип на видео игри.

Видео играта се издвојува по својата длабочина кога го креираме нашиот лик и го подобруваме до несомнени граници, создавајќи чудовиште способно да уништи бројни количини на непријатели во еден удар. Имаме мултиплеер режим Co-op до 8 играчи преку Battlenet. Покрај тоа што го споделуваме нашето искуство со уништување на демони со уште 7 другари, можеме и да тргуваме и да се дуелиме со нив, со што правиме игра со бесконечни можности, од кои никогаш не престануваме да откриваме тајни.

Можеме да купиме Diablo 2 Resurrected во продавницата на Battlenet за 39,99 евра

Minecraft

Minecraft не може да недостасува во ниеден врв кој вреди, а уште помалку во овој случај, бараме најдобри перформанси со најмалку хардвер. Тоа е игра на Акциона улога во која комуницираме со отворен свет заснован на градежништво и земјоделство. Исто така, можеме да го споделиме искуството со пријателите преку мрежата и да се соочиме со предизвиците што ни ги носи секој свет.

Иако играта е огромна, нејзината графика е сè само не напорна, така што секој тим ќе може да ја движи без проблем. Неговото времетраење е бесконечно, така што нема да се откачиме од нашиот компјутер ако не сакаме за многу часови.

Можеме да купиме Minecraft на Steam за 19,99 €

Контра штрајк оди

Таткото на конкурентните шутери во прво лице, таа е исто така непотребна игра кога станува збор за хардвер, бидејќи користи прилично стара основа и е малку променета со текот на годините. Иако играта графички не е многу ефектна, таа е најзабавната што можеме да ја најдеме ако сакаме онлајн игра со пукање.

Премисата е едноставна, избива битка помеѓу два тима и ние избираме дали ќе бидеме полицајци или терористи., Наша единствена мисија е да победиме напротив, ја избираме страната што ќе ја избереме, оружјето и вештините ќе бидат исти и ќе зависиме исклучиво од нашата цел. Секако, полицијата ќе мора да го деактивира експлозивот што го поставил терористот и ако сте вие ​​терористот ќе треба да ја спречите полицијата да го деактивира.

Можеме да купиме CSGO на Steam бесплатно

Дефинитивно издание Age of Empires 2

Овој пат се осврнуваме на стратешката игра par excellence за компјутер, таа не би можела да биде друга освен бесмртната Age of Empires во нејзината последна верзија со висока дефиниција. Сепак со овие подобрувања играта има доста ниски минимални барања и ќе може да трча во речиси секој тим.

Ремастерираната верзија на овој класик вклучува 3 кампањи и 4 цивилизации со кои ќе поминеме безброј часови создавајќи ги нашите војски за освојување на непријателска територија, сега со подобрена графика, но задржувајќи ја суштината што нè плени пред повеќе од една деценија.

Можеме да купиме AOE 2 DE на Steam за 19,99 €

Долината Стардју

Скапоцен камен, е совршен збор за опишување на оваа игра, оценета од играчите и од критичарите како ремек-дело и покрај тоа што може да изгледа поради нејзината ретро естетика. Можеби изгледа едноставно, но играта вклучува длабока и долга авантура како неколку други, во неа треба да и дадеме живот на старата фарма што ја наследивме од нашиот дедо.

Премисата изгледа едноставна, но во оваа игра со улоги, ние не само што ќе треба да се грижиме за целото одгледување и добиток на нашата фармаАко не, ќе мора да бидеме свесни за односите со остатокот од земјоделската заедница и да го подобриме и нашиот карактер и нашиот дом. Имаме можност да истражуваме и други фарми.

Можеме да купиме Stardew Valley на Steam за 13,99 €

Болница во две точки

Ако, како мене, сте еден од оние кои уживале во митската Тема болница пред 20 години, сигурно ќе уживате во оваа болница во две точки, тоа е игра со стратегија и управување со ресурси во која ја преземаме одговорноста за болница која не престанува да пристигнува. луди пациенти и ние мора да се грижиме за нив без оглед на нивната болест.

Нашата цел ќе биде да се грижиме нашите пациенти безбедно да пристигнат на нивните соодветни консултации и да ја напуштат нашата болница целосно здрави.. Чувството за хумор изобилува, како и напнатоста кога меѓу другите настани се бориме со големи епидемии или студени бранови.

Можеме да ја купиме забавната болница Two Point на Steam за 34,99 €

Руст

Опстанокот и отворениот свет се спојуваат во оваа спектакуларна игра која ни предлага да преживееме во пост-апокалиптичен свет каде што нашите непријатели се останатите онлајн играчи. Ќе се обидат да не убијат и ограбат за да ги добијат нашите ресурси, користејќи оружје или стапици.

Авантурата ќе ја започнеме со празни раце Но, додека истражуваме, ќе откриеме суровини и рецепти за да го направиме нашиот дом, како што се оружје или работни алатки. Времето е кратко бидејќи опасноста секогаш демне и не знаеме што ќе најдеме, бидејќи непријателите можат да се здружат против нас ако имаме многу ресурси и сме добро вооружени.

Можеме да купиме Rust на Steam за 39,99 €

Паѓаат момци

Игра која предизвика сензација во време на пандемија беше оваа забавна игра полна со мини игри во стилот на жолт хумор што не обединува во забавен предлог во кој се натпреваруваме со до 60 југадори. Играта се состои од низа тестови и курсеви за препреки во кој мора да бидеме побрзи од нашите ривали за да победиме.

Техничкиот дел е прилично едноставен така што нема да имаме проблеми при неговото извршување на нашиот компјутер, без разлика колку е основен.

Можеме да ги купиме лудите Fall Guys на Steam за 19,99 €

Меѓу У

Друга од оние игри кои предизвикаа сензација кај Streamers беше овој забавен мултиплеер, каде среќаваме помеѓу 4 и 10 луѓе, од овие две групи се формираат каде двајца се измамници кои сакаат да го убијат екипажот на вселенски брод. Додека целта на екипажот е да ги извршува своите утрински обврски на бродот, измамниците мора да направат хаос со манипулирање со бродот.

Нашите постапки ќе го раздвојат екипажот и ќе треба да ја искористиме можноста кога еден од нив е сам да го убие, бидејќи ако друг член од екипажот не види како извршуваме убиство, тој ќе не предаде и екипажот ќе не избрка од бродот. . Дури и по смртта, играчите продолжуваат да играат како гледачи без да можат да комуницираат со останатите, но извршуваат мисии.

Можеме да купиме Меѓу нас на Steam за само 2,99 € сега во промоција

Cuphead

Врвот го завршуваме со она што е и за критичарот и за играчот, еден од скапоцените камења во последната деценија. Акција и пукање со типичната механика на платформи кои можеме да ги видиме во игрите како MetalSlug, но со убава естетика сместени во стари цртани филмови, многу слични на првите филмови на Дизни во тоа време во 30-тите.

Без грешка, неговата убава и пријатна естетика не значи дека сме пред прошетка, авантурата се издвојува по својата тежина така што преминувањето на нивните макабри светови полни со непријатели ќе биде предизвик за нашиот протагонист. Автентично ремек дело кое треба да го докажеме да или да, особено ако се земе предвид дека речиси секој тим ќе може лесно да го води.

Можеме да купиме Cuphead на Steam за 19,99 €


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

2 коментари, оставете ги вашите

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   Израел dijo

  Каква лоша забелешка, без врски и сите трошоци дефинитивно заработиле Unfollow !!

  1.    Пако Л Гутиерез dijo

   Ви благодариме за предлогот, додадени се линкови. Ќе забележиме дека во иднина ќе додадеме препорака само за бесплатни игри.