10-те најдобри апликации за фотографија за iPhone за 2013 година според Винагре Азесино

АПЛИКИ ЗА ФОТОГРАФИЈА

Новата година започна и време е да се направат компилации од апликации нагласи на 2013 година. Во овој случај, ние ќе се фокусираме на десетте најдобри апликации за фотографија за 2013 година.

Меѓу апликациите што ќе ви ги претставиме, има некои пред 2013 година, но со лансирањето на iOS 7 тие беа ажурирани со нови дизајни и комунални услуги, па затоа може да се сметаат од 2013 година.

Во рамките на светот на апликациите, во текот на 2013 година можеме да го потенцираме лансирањето на многу интересни во областа на фотографијата. Некои од нив се многу спектакуларни и ни овозможуваат да постигнеме навистина импресивни резултати со нашата фотографија и iPhone. Денес ги избравме првите десет од скромното мислење на уредникот на Вињагре Асесино и 1000% корисник на iPhone и неговите апликации.

Ретуширај со „Facetune“

ФАЦЕТУН

Тоа е апликација што ќе ни овозможи да ретушираме фотографии во фотошоп стил, со навистина многу добри алатки. Неверојатни резултати се постигнуваат во само неколку чекори. Можете да скриете несовршености, да ја проширите насмевката, да ја промените целата кожа, да ги избелите забите меѓу многу други работи. Покрај тоа, програмерите ја ажурираат апликацијата со видеа на YouTube кои прикажуваат примери. Има цена од 2,69 €, кои, ако ми дозволите да коментирам, се повеќе од оправдани. Тоа е една од најдобрите апликации што сум ги видел во однос на ретуширање на лицето.

Додадете ги вашите текстови со „Over“

ОДГОВОР

Многу се апликациите за додавање текстови на нашите слики, но малкумина го прават тоа со стилот и елеганцијата на OVER. Оваа апликација има многу фонтови, икони, клипови и логоа. Тоа е исто така платена апликација, која во овој случај можеме да ја набавиме за 1,79 €.

Дајте стил на вашите фотографии со „LoryStripes“

ЛориСтрипс

Откако ви претставивме апликација за ретуширање и друга за додавање текст, сега е ред на апликацијата што ќе ни овозможи да додадеме елементи на нив. Не само кој било елемент, бидејќи станува збор за линии што ќе се пресекуваат на нашите слики.

Линиите се преклопуваат на сликите. Имате можност да користите 40 различни типови на линии и 120 однапред дефинирани стилови и 62 различни бои. Исто така е од Пако и чини 1,79 € во App Store.

„Тангентата“ ви помага да гламурирате

тангента

Тоа ни овозможува да користиме текстури, градиенти и форми на нашите фотографии во НОВ стил. Во овој случај ќе можеме да користиме пополнување на бои, светлосни мешавини, како и да креираме свои дизајни. Можете да изберете од 35 стилови за прилагодување, покрај тоа што имате 70 форми, 68 дезени и 350 комбинации на бои и мешавини. Можеме да го најдеме во продавницата за апликации за 1,79 €.

Фокусирајте се на „Tadaa SLR“

ТАДАА

Ако она што ви треба е вашите фотографии да бидат правилно фокусирани, ние ви го претставуваме бесплатна апликација Tadaa SLR. Камерата на iPhone овозможува селективен фокус со едноставно притискање на екранот на iPhone, но понекогаш резултатите не се како што се очекуваа. Ако она што го сакаме е дека една област е силно фокусирана додека остатокот не е во фокусот, автоматски инсталирајте ја апликацијата што ја предлагаме и испробајте ја. Seeе видите дека е неверојатно комплетен, бидејќи откако ќе ја имате фотографијата во фокусот, можете да нанесете филтри на неа. Силно се препорачува.

Создадете неверојатни панорами со „Фотосинт“

ФОТОСИНТ

Во овој случај, имате и бесплатна апликација која ќе ви овозможи да сликате панорами или фотографии во 3Д, така што откако ќе заврши тоа, ќе можете да се движите низ фотографијата со лизгање на прстот на екранот. Вашите фотографии можете да ги зачувате на мрежата и да ги споделувате.

„Бабли“ и фотографии со меурчиња

БУБЛИ

Друга апликација слична на претходната, исто така бесплатна, но што само ќе ви овозможи да направите сферични фотографии, односно нема да можете да ги печатите, туку да ги споделувате на мрежата.

Камера +

КАМЕРА +

Тоа е апликација која знаеше како да се прилагоди на менувањето на времето и ви овозможува да сторите сè. Додадете претходно поставени мемории, текстури, исечете, ротирајте, рамки итн. Можете исто така да споделувате фотографии на главните социјални мрежи. Треба да се напомене дека една од theвездените карактеристики на оваа апликација е тоа што ви овозможува да ја одделите точката на балансот на белата боја од точката на фокус, така што ќе можете да фокусирате на еден дел од сликата и да земете рамнотежа на бело од друг дел. Камерата на iPhone не ви дозволува да го направите тоа и ги зема податоците од истата точка. Можете да го најдете во App Store за 1,79 €.

Диптик

ДИПТИЧНО

Апликација што ќе ви овозможи да направите колажи со форми што ќе можете да ги преддефинирате. Се плаќа и чини 0,89 €.

Snapseed

СНЕПСЕД

Таа е најпозната апликација за уредување фотографии на iOS и е на Андроид околу една година. Тоа е доста престижна апликација (потврдено со награда за најдобра апликација за iPad за 2012 година). Со Snapseed можеме многу лесно да уредуваме фотографии и да добиеме резултат што може да се опише како професионален. Е бесплатно

Знам дека има безброј апликации на располагање, но сакав да ги изберам 10-те што ги користам најмногу. Ако знаете за други што вредат, не двоумете се да го споделите со сите нас.

Повеќе информации - Уредувајте фотографии на Фејсбук брзо и лесно со Chrome


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.