Samsung потврдува дека залихите на Galaxy Note 7 во Европа се многу ограничени

Samsung

Samsung официјално го претстави пред неколку дена Галакси Забелешка 7, кој од оваа недела веќе може да се резервира на половина свет по цена од 859 евра. Терминалот официјално ќе се појави на пазарот на 2 август и истиот ден корисниците кои веќе направиле резервација ќе започнат да го добиваат. Во моментот и очигледно бројот на резервации е далеку над предвидувањата што ги имаше јужнокорејската компанија.

Во моментот Самсунг не сакаше да даде официјални податоци, иако зборуваше за невидено барање, што го натера да мора да го одложи лансирањето во Малезија, Холандија, Русија или Украина, поради недостаток на сотк за неговиот нов предводник.

Според некои неофицијални бројки, кои ни помагаат да добиеме идеја за успехот на овој Galaxy Note 7, Резервациите во Канада или Јужна Кореја се двојни од оние што ги добија неодамна Galaxy S7 и S7 edge заедно. Ова го натера Конор Пирс, потпретседател на Самсунг за ИТ и мобилен телефон за Велика Британија и Ирска да рече;

Реакцијата на пазарот, во комбинација со исклучително позитивниот одговор од нашите дистрибутери и партнери, укажува на тоа дека Samsung Galaxy Note7 ќе ги надмине сите предвидувања за регионот за одредена маргина… Како резултат на тоа, бројот на резервни единици ќе биде ограничен поради невидена побарувачка.

Samsung Galaxy Note 7 во моментов е успешен, иако секој пат кога ќе се изврши лансирање, подобро е да се почека да се стават придавки за да се прикажат официјалните бројки за продажбата. Никој не е премногу изненаден кога ќе види како истекува почетната залиха, а потоа се гледаат многу лоши бројки за продажба. Производителите веќе ги знаат сите можни трикови, а многу кратки акции тврдат дека ги окупираат првите страници на медиумите, тврдејќи огромен успех, бидејќи исцрпена е мала залиха.

Дали навистина верувате во успехот на Galaxy Note 7 во првите денови на пазарот?.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.