5 најдобри паметни телефони со среден опсег на пазарот

чест

Не толку одамна, кој сакаше да има паметен телефон кој има добар дизајн, одлични перформанси и исто така камера што ни овозможува да добиеме квалитетни фотографии, мораше да потроши голема сума пари. Во денешно време, за да имате мобилен уред со висок квалитет од секој поглед, не е потребно да заработите огромна потрошувачка на пари.

Средниот опсег на пазарот за мобилна телефонија има сè повеќе избрани членови, кои во многу аспекти би можеле да поминат за уреди од висока класа, иако по многу ниска цена и што е интересно за скоро сите корисници. Во оваа статија ќе ви покажеме 5 најдобри паметни телефони со среден опсег на пазарот, кои можат да се пофалат не само со успешен дизајн, туку и со моќни спецификации.

Ако денес размислувате да го смените вашиот паметен телефон, ќе предложиме неколку во кои нема да мора да трошите премногу пари, иако тоа не значи дека ќе добиете терминал со ниски перформанси или тоа не ве убедува и вас многу

Енергија Телефон Про 4G

Енергија Телефон Про 4G

Пред неколку дена ние го анализираме Енергија Телефон Про 4G на шпанската компанија „Енерџи Систем“ Тоа остави одличен вкус во нашите усти. Неговиот дизајн, најбалансираните спецификации и цената беа некои од аспектите што најмногу ни се допаднаа. Исто така како и во скоро сите производи од Енергија Систем За сè е згрижено до последниот детал, па доколку одлучите да го купите овој терминал, ќе сфатите дека сте набавиле нешто повеќе од нов паметен телефон.

Snapragon 615, 3 GB RAM меморија се повеќе од доволно да ни понудат интересна изведба за извршување на скоро секоја активност. Остатокот од Карактеристики и спецификации се како што следува;

  • Димензии: 142 x 72 x 7.1 mm
  • Тежина: 130 грама
  • Екран: 5-инчен AMOLED со резолуција од 1.280 x 720 пиксели и 294 ppi
  • Процесор: Qualcomm Snapdragon 616 8-јадрен
  • RAM меморија: 2 GB
  • Внатрешно складирање: 16 GB може да се прошири преку картички microSD
  • Задна камера од 13 мегапиксели со LED блиц
  • Предна камера од 5 мегапиксели
  • Поврзување: HSPA, LTE, Dual-SIM, Bluetooth 4.0
  • Батерија од 2.600 mAh.
  • Оперативен систем: Android 5.1.1 шекерче без можност за прилагодување

Неговата официјална цена е 199 евра или што е исто, повеќе од интересна цена за многу комплетен терминал. Исто така, ако правилно пребарувате во мрежата на мрежи, сигурно ќе го најдете со подобра цена, што ќе ви овозможи да заштедите неколку евра за, на пример, да купите една од прекрасните официјални корици на уредот што можете да ги најдете на официјалната веб-страница на шпанската марка.

Чест 8

чест

Ако денес го разгледаме огромниот број на мобилни уреди кои припаѓаат на т.н. среден опсег на пазарот, ова е Чест 8 се издвојува пред скоро сите, благодарение на неговиот дизајн со одлична метална завршница, но пред сè за некои кул карактеристики и спецификации дека ќе разгледаме веднаш;

  • Димензии: 145.5 x 71 x 7.5 mm
  • Тежина: 153 грама
  • 5,2-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
  • Кирин 950 окта-јадрен процесор (2.3 / 1.8 GHz)
  • GPU на Mali T880
  • 4GB RAM меморија
  • 32 или 64 GB внатрешна меморија со можност за проширување преку microSD до 128 GB
  • Двојна главна камера од 12 мегапиксели
  • Предна камера од 8 мегапиксели
  • Читач на отпечатоци
  • Батерија од 3.000 mAh со брзо полнење
  • USB приклучок Type-C
  • Android 6.0 Marshmallow OS со EMUI 4.1

Со оглед на спецификациите на овој терминал Honor, нема сомнение дека се соочуваме со многу добар терминал, кој исто така е придружен со апсолутно спектакуларен дизајн. Да, да биде терминал на пламенот од среден опсег, неговата цена е нешто висока и е дека во моментов можеме да го најдеме за цена од околу 350 евра. Без сомнение, цената е малку над онаа што обично се наоѓа во средниот опсег, иако вреди да се инвестираат уште неколку евра за да има извонреден терминал.

Huawei P9 Lite

Huawei

Во која било листа за самопочитување на таканаречените терминали од среден опсег, уредот Huawei никогаш не недостасува. Во овој случај, ние останавме со Huawei P9 Lite, паметен телефон што можеме да го купиме за нешто повеќе од 200 евра и тоа за возврат ќе ни понуди навистина интересно искуство. Од неговиот дизајн, до моќната камера и преку извонредните перформанси, ако решиме да ги вложиме своите пари во овој терминал на Huawei, ќе имаме загарантиран успех.

Тука ви го покажуваме главните карактеристики и спецификации на овој Huawei P9 Lite;

  • Димензии: 147 x 73 x 8 mm
  • Тежина: 145 грама
  • 5,2-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
  • Процесор HiSilicon Kirin 650
  • 2 или 3 GB RAM меморија во зависност од регионот каде се продава
  • 16 GB внатрешна меморија со можност за проширување преку microSD картичка
  • Задна камера од 13 мегапиксели
  • Предна камера од 5 мегапиксели
  • Батерија од 3.000 mAh
  • Оперативен систем Android 6.0 Marshmallow

Исто така, ако овој Huawei P9 Lite не излезе од вашиот буџет, секогаш можете да го купите Huawei P8 Lite, кој се најде на пазарот веќе некое време, но кој сè уште е повеќе од интересен терминал, исто така имајќи ја предвид неговата екстремно ниска цена.

Мото G4 Плус

Моторола

ова Мото G4 Плус со него Мото G4 Тие се одлични експоненти на Motorola на пазарот, кои се издвојуваат по тоа што имаат избалансирани спецификации, камера што ни овозможува да фотографираме огромен квалитет и пред се цена, на дофат на скоро секој џеб.

Дизајнот, кој со текот на времето се подобруваше, сè уште е далеку од оној на другите терминали, но што по ѓаволите, имаме многу избалансиран уред со извонредна камера и со многу ниска цена.

Тука ви ја покажуваме главната карактеристики и спецификации на овој Moto G4 Plus;

  • Димензии: 153 x 76.6 x 7.9-9.8 mm
  • Тежина: 155 грама
  • 5,5-инчен екран со Full HD резолуција од 1.920 x 1.080 пиксели
  • Осум-јадрен процесор Qualcomm Snapdragon 617 работи на 1.5 GHz
  • Adreno 405 GPU
  • 2 или 3 RAM меморија
  • 16 или 32 GB внатрешна меморија може да се прошири преку microSD картичка до 128 GB
  • Задна камера од 16 MPX, f / 2.0, (со ласерски автофокус)
  • Предна камера од 5 MPX
  • 3000 mAh батерија со TurboCharging (шест часа автономија со 15 минути полнење)
  • Читач на отпечатоци со отклучување за помалку од 750msec
  • Оперативен систем Android 6.0

Неговата цена е обично помеѓу 200 и 250 евра Бидејќи станува збор за мобилен уред кој во зависност од тоа каде го купуваме, можеме да го сториме тоа за една или друга цена. На пример, на Амазон можеме да го најдеме за 230 евра, иако веќе ве предупредуваме дека е терминал многу даден за да се појавува во специјални промоции и понуди, па пред да започнете да го купувате, проверете многу добро пред тоа дали нема промоција или попуст за овој Moto G4 Plus.

BQ Aquaris А 4.5

BQ

За да ја затвориме оваа листа на терминали со среден опсег, не можевме да ја пропуштиме можноста да ви понудиме терминал од шпанската компанија BQ, која во последно време, иако губи од значење на пазарот на мобилни телефони, продолжува да биде многу присутна со неговите добри, убави и ефтини паметни телефони од среден опсег.

Добар пример е ова BQ Водолија А 4.5 тоа се издвојува по тоа што има Акциите на Андроид, што зависи директно од Google со кој ќе имаме загарантирани ажурирања подолго време. Покрај тоа, има и некои повеќе од интересни карактеристики и спецификации.

Тука ви го покажуваме Главни карактеристики и спецификации на овој BQ Aquaris A 4.5;

  • Димензии: 131.77 x 63.48 x 8.75 mm
  • Тежина: 115 грама
  • 4,5 инчен IPS екран со резолуција 960 x 540 пиксели qHD
  • 6735Ghz MediaTek MT53M (CORTEX A1) четири-јадрен процесор, со Mali T720-MP1 GPU
  • 1 GB LPDDR3 RAM меморија
  • Внатрешно складирање од 16 GB, проширување со картичка microSD
  • Главна камера: 8 мегапиксели. Автоматски фокус. Бленда F / 2.0. Двоен блиц
  • Предна камера од 5 мегапиксели со блиц
  • Батерија: 2.470 mAh
  • Поврзување: 4G LTE, Wi-Fi N, USB во движење, Bluetooth 4.0, dualSIM и GPS
  • Оперативен систем Android 5.1.1 Lollipop

Неговата цена е во моментов 125 евра така што е најмалиот од сите терминали што ги разгледавме на оваа листа. Пред да започнете да го стекнувате заведени од неговата цена, имајте на ум дека и покрај фактот дека се соочуваме со уред кој сите го вклопува во т.н. среден опсег на пазарот, тој има некои спецификации повеќе типични за опсегот на влез.

Ова се само некои од најдобрите мобилни уреди со среден опсег што во моментов можеме да ги најдеме на продажба, а кои според нас се најдобри пет, иако има многу повеќе достапни, различни од оние што ви ги прикажавме денес. Ако сте прочитале внимателно, ќе го сфатите тоа Сите уреди што ви покажавме, може да се купат лесно и едноставно, на пример преку Амазон, и решивме да не ви понудиме, на пример, ниту еден терминал на Xiaomi што не може да се купи на „директен“ начин, па затоа решивме да ги оставиме овие терминали за друга статија на која веќе работиме.

Што мислите за терминалите со среден опсег што ви ги прикажавме денес во овој напис?. Кажете ни која би ја одбрале, а ако не би ја одбрале, кажете ни кој е најдобриот уред од средна класа за вас. Можете да го користите просторот резервиран за коментари на овој пост или преку која било од социјалните мрежи во кои сме присутни.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

  1.   Freddy dijo

    Енергијата на Plublireportage според карактеристиките треба да биде подолу